La Hollywood

Co dělat v Los Angeles

Pláže a koupání

Tu pravou losangeleskou atmosféru naleznete na věhlasných plážích nacházejících se ve čtvrtích Venice a Santa Monica, které k Los Angeles neodmyslitelně patří. Nikde jinde na světě nepotkáte na jednom místě tolik bohémů, podivínů, umělců i neumělců. Chcete-li se především vykoupat, doporučíme vám vyrazit spíše na pláž Zuma nacházející se v neméně oblíbeném městě Malibu.

Pláže jsou obvykle vzorně upravené a vybavené sprchami zdarma. Téměř vždy slunečné počasí pak vybízí k pohodovému dni, opalování a nicnedělání. Nemile překvapení však budete teplotou oceánu, která v létě dosahuje průměrně okolo 20 °C, v zimě pak 14 °C.

Filmová turistika v Hollywoodu

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Los Angeles je tematický park Universal Studios Hollywood, kde můžete doslova nahlédnout pod pokličku slavných hollywoodských trháků. Jakmile totiž překročíte vstupní brány, dostanete se do víru dění několika dechberoucích show, vzrušujících horských drah a především míst, která znáte z oblíbených filmů a seriálů. Projít se tak můžete slavnou ulicí Wisteria lane, známou ze seriálu Zoufalé manželky, či si můžete pochutnat na vyhlášeném máslovém ležáku v Prasinkách, známých z Kouzelného světa Harryho Pottera.

Nakupování

Věhlasná Beverly Hills sice patří mezi nejslavnější nákupní ulice světa, chcete-li však v Los Angeles vyrazit na nákupy, máte asi tisíc dalších zajímavých možností. Mezi oblíbená nákupní místa jednoznačně patří nákupní centrum The Grove, kde seženete snad vše, na co si jen vzpomenete. Pokud patříte mezi skutečné znalce módy, pak vám doporučujeme vyrazit na Robertson Boulevard či Montana Avenue. Jestliže máte omezený rozpočet a vytříbený vkus, pak je pro vás ideálním místem Fashion District, kde se vám z bohaté nabídky doslova zatočí hlava. Oblíbeným nákupním místem mladší generace je Melrose Avenue nabízející řadu módních butiků, obchodů, galerií i řadu zajímavých malířských zdí.

Procházka po Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard je proslulá ulice táhnoucí se losangeleskou čtvrtí Hollywood, která patří mezi nejznámější ulice světa a je jednou z mála losangeleských atrakcí, které si můžete užít naprosto zdarma. Od roku 1958 zdobí její nejrušnější část Hollywoodský chodník slávy, kde naleznete více než 2.000 pěticípých hvězd se jmény a příjmeními známých osobností filmu, hudby a televize.

Sportovní akce

Jestliže patříte mezi fanoušky sportu, baseballu především, pak si nesmíte nechat ujít zápas domovského týmu Dodgers. Nejlevnější místa seženete již za pár dolarů při nákupu online, a pak si už jen budete moci vychutnat zápas a vyhlášený desetipalcový Dodger Dog. 

Fanoušci hokeje a NHL pak navštíví utkání Los Angeles Kings.

Jogging a sportování na pláži

Tisíce místních i turistů si během volných chvil dopřejí trochu zdravého pohybu a vyrazí k oceánu na kilometry a kilometry dlouhé promenády s vyasfaltovanými chodníčky pro inline bruslaře. Dejte si trochu do těla a užívejte pohodovou přímořskou atmosféru. 

Zábavní parky

Každé americké velkoměsto má ve svém okolí nějaký zábavní park a LA není výjimkou. Užijte si nejrůznější atrakce v ikonickém parku na molu v Santa Monice, kde vás kromě zábavy čekají i úžasné výhledy na Pacifik.

Highlightem na poli zábavy je ale jednoznačně první a dodnes nejslavnější Disneyland na světě, který najdete asi hodinu jízdy od Los Angeles ve městě Anaheim a samozřejmě také jeden z nejoblíbenějších zábavních parků světa Universal Studios Hollywood, více detailů níže v kapitole "Co navštívit".

Pro letecké nadšence

Tři písmenka LAX vzbuzují ve všech leteckých nadšencích automaticky vzrušení a euforii. Letiště Los Angeles (LAX) totiž patří k nejrušnějším na světě s velmi rozmanitým provozem od těch největších letadel až po malé exotické aerolinky. V okolí se navíc nachází hned několik míst vhodných pro spottery a pozorování letadel zblízka. Tím zdaleka nejslavnějším místem je restaurace In-n-Out Burger na Sepulveda Bouvlevard severně od letiště, kam se dostanete od terminálu kyvadlovým autobusem na Parking C a odtud pěšky po chodníku. Dáte si pořádnou porci hranolek, burgr a sednete si ven na zahrádku za burácení motorů letadel přistávajících na 100 metrů vzdálené dráze.

Dalším skvělým místem je pak Dockweiler Beach přímo v ose přistávacích drah.

Chystáš se do Los Angeles?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.