Průvodce městem
Okouzlující Los Angeles
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Los Angeles

Kde se ubytovat v Los Angeles

Stejně jako většina velkých měst, nabízí i Los Angeles širokou škálu možností ubytování. Záleží tedy pouze jen na vašich preferencích a finančních možnostech, jaký druh ubytování si vyberete. Pokud je vaší prioritou nízká cena, pak můžete zvolit některý z hostelů, kde seženete nocleh ve společném pokoji již od 20 dolarů za noc. Chcete-li ušetřit, můžete si vybrat ubytování v některé z okrajových částí Los Angeles, například v South Los Angeles.

Pokud jste zvyklí na určitý komfort a nevadí vám připlatit si nějaký ten dolar navíc, pak můžete vybírat z široké škály dvou- až tříhvězdičkových hotelů či apartmánů nacházejících se v blízkosti centra, kde se ceny pohybují kolem 100 dolarů za pokoj na 1 noc. Mezi oblíbené čtvrti, co se ubytování týče, patří jednoznačně Hollywood, kde to žije. V této čtvrti vám doporučíme například Motel 6, což je relativně dobrý kompromis mezi kvalitou a cenou.

Dáváte-li přednost kulturnímu vyžití, pak se ubytujte spíše v Downtownu. Pokud na peníze nehledíte, pak si neváhejte vybírat z pestré škály hotelů nacházejících se v nejoblíbenější čtvrti Beverly Hills.

Hledáte-li přímořskou atmosféru ubytujte se v Santa Monice, Venice nebo Long Beach. V tomto případě vám doporučíme hledat ubytování spíše přes airbnb, kde se dá za rozumnou cenu sehnat krásný plážový dům za cenu tříhvězdičkového hotelu.

Ať už jsou vaše preference jakékoli, vždy by při výběru ubytování v Los Angeles měla být jedním z nejdůležitějších kritérií lokalita, ale i to, co hodláte ve městě podnikat. A to především v případě, pokud nemáte k dispozici auto a budete se pohybovat po městě hromadnou dopravou. Vzhledem k obrovským vzdálenostem nemá smysl šetřit na ubytování v nějaké okrajové části a denně dojíždět i několik hodin za památkami a atrakcemi.

Ceny

Co si budeme povídat, Los Angeles bohužel patří mezi ta dražší města, a tak nalezení kvalitního hotelu za dostupnou cenu může být celkem fuška. Stejně jako všude jinde v USA se cena ubytování odvíjí od aktuální poptávky, pokud tedy cestujete v hlavní turistické sezoně, neváhejte si ubytování rezervovat s velkým časovým předstihem, neboť kvalitnější hotely bývají často rychle vyprodané a ceny těch zbývajících rostou. Běžný 3* hotel obvykle neseženete pod 2.500 Kč na noc pro dva, nižší cena je často vykoupena horší kvalitou nebo lokalitou.

Významně nápomocno může být Airbnb, kde lze ušetřit klidně více než polovinu cenu oproti běžným hotelům.

Nezapomeňte také, že na klasických portálech typu Booking.com se uvádí cena bez daně, která v Kalifornii činí 14% z ceny!

Vyhledej si svůj hotel v Los Angeles. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Jestliže vám nějaké město během dovolené v USA nesmí uniknout, je to Los Angeles. Město andělů nebo jen zkráceně LA, druhé nejlidnatější město USA, která láká nezaměnitelnou atmosférou tepající metropole. Los Angeles je domovem proslulého Hollywoodu, největších filmových studií, mnoha celebrit, úchvatných pláží a nekonečných nákupních možností. Je to zkrátka místo, kde byste mohli pobývat nekonečně dlouho a stejně byste měli co nového objevovat.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
3-4 dny
Tolik vám bude stačit na základní poznání města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
V Los Angeles je příjemně po celý rok. Ideálním obdobím je však od května do října, kdy se dá i vykoupat.
Více o počasí
Letenky od
12 500 Kč
Běžná cena z Prahy. Z Vídně či Německa často pod 10 tisíc Kč.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 22 dny
Navrhni úpravu