Phoenix

Co dělat ve Phoenixu

Turistika

Vyšlápnout si můžete na Camelback, nejvyšší kopec ve Phoenixu, z jehož vrcholu ve výšce 825 metrů budete mít výhled na celý vesměs placatý Phoenix s pravidelnou sítí ulic a s golfovými hřišti. Na horu vedou dvě náročné trasy (Cholla Trail je o něco málo delší, Echo Canyon Trail příkřejší), nicméně vždy počítejte s cca 2,5 km trasou a převýšením okolo 400 metrů.

Další kopcem, z něhož je nádherný západ slunce, je Piestewa Peak, opět na vcelku krátké vzdálenosti musíte vystoupat 300 výškových metrů.

Velkou výzvou je Flatiron, který se nachází ve státním parku Lost Dutchman 80 km od Phoenixu. Počáteční mírné stoupání vás zavede do skalnatého kotle, odkud stoupáte neustále nahoru, až se ocitnete na „Žehličce.“ Po náročném výšlapu se odměňte báječnou zmrzlinou v Goldfieldu, v rekonstruovaném Ghost townu z 19. století. Pokud chcete nasát atmosféru Divokého západu, projděte se městem, navštivte místní muzeum nebo se připojte k prohlídce dolu s průvodcem.

Muzea a galerie

Mezi nejzajímavější muzea patří Heard Museum, kde se dozvíte spoustu informací o indiánech, kteří žili na jihozápadě dnešních Spojených států. V březnu pořádá muzeum indiánský veletrh, kde svá díla představuje více než 600 umělců.

Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva muzea hudebních nástrojů (Musical Instrument Museum), které vystavuje 15.000 nástrojů z celého světa a je tak největším muzeem svého druhu na zeměkouli. Součástí muzea je také divadlo, kde se celoročně pořádají koncerty.

Milovníci umění mohou pak zavítat do muzea umění (Phoenix Art Museum).

Zábavní parky a akvária

Pokud milujete horské dráhy, kolotoče, adrenalinové stezky ve stromech nebo si chcete zahrát minigolf, tak určitě zavítejte do zábavního parku Castles N´ Coasters. Plno tobogánů a skluzavek najdete v parcích Wet N´ Wild Phoenix nebo Oasis Water Park. Jste zvědaví, jak se vyrábí lego? Tak si zajděte do Legoland Discovery Centra! Malí i velcí vědci se určitě zabaví v Arizona Science Center. Motýli budou kolem tebe poletovat ve velkém skleníku Butterfly Wonderland.

Blíž životu v mořích a oceánech budete při návštěvě Odysea Aquarium nebo Dolphinaris Arizona.

Městské parky a zahrady

Určitě nevynechejte návštěvu Papago parku, kde sídlí pouštní botanická zahrada (Desert Botanical Garden). Každé druhé úterý v měsíci je vstup do zahrady zdarma. Zahrada se rozprostírá na 57 hektarech a zahrnuje pět naučných stezek, součástí je i skleník s motýly. V Papago parku se nachází také zoologická zahrada (Phoenix Zoo) nebo červené skalní útvary Hole in the Rock.

Nákupy

Vyberte si jeden z mnoha outletů! Phoenix Premium Outlets, Tanger Outlets Westgate nebo Outlets at Anthem. Najdete tady převážně značkové oblečení za nesrovnatelně nižší ceny než u nás. Za zdravým a čerstvým jídlem se vydejte do jednoho z obchodů řetězce Sprouts a určitě nebudete litovat. Ochutnejte chléb Sourdough nebo jogurty Brown Cow (nejlepší je ten třešňový s vanilkou).

Chystáš se do Phoenixu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Hanka Šefránková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.