Zavřít boční panel

Doprava ve Phoenixu

Jak se dostat do Phoenixu

Letecky např. s British Airways, American Airlines nebo KLM. Dá se letět například z Prahy přes londýnské Heathrow přímo do Phoenixu, nebo třeba do Los Angeles a poté letecky či autem do cílové destinace.

Letiště Sky Harbor poblíž města patří k největším na světě a spojení s ostatními americkými městy je velmi frekventované. Vzhledem k mizivé konkurenci na přímých letech do Evropy se však ceny letenek pohybují vysoko. Z Prahy i Vídně obvykle neklesají pod 19.000 Kč, přičemž akce se příliš nevyskytují.

Zvažte možnost doletět například low-costy z Německa do Las Vegas a odtud dojet autem.

Jak cestovat po Phoenixu

Autem

Nejjednodušší variantou je zapůjčení auta přímo na letišti Sky Harbor. Z letiště vás k půjčovnám, které se nachází v jiné budově, zdarma zaveze autobus. Doporučované půjčovny jsou National, Alamo či Dollar.

Phoenix je jako každé americké velkoměsto uzpůsobeno především pro cesty autem, není se tak čeho obávat. Nejsou tu ani tak časté obří zácpy jako například okolo Los Angeles, Chicaga nebo New Yorku. Řidiči jsou velmi ohleduplní, značení přehledné.

Příměstským vlakem

Příměstský vlak "Valley Metro Rail" má 35 zastávek. Můžete ho využít například z letiště do čtvrtí Tempe a Mesa. Vlak zastavuje také u atrakcí, jako je muzeum umění (Phoenix Art Museum) nebo the Heard Museum (muzeum zabývající se životem indiánů). Jedna cesta stojí 2 dolary, celodenní lístek koupíte za 4 dolary, platí i na autobusy. Mapu a jízdní řády najdete přehledně na oficiálním webu.

Autobusem

Veřejná doprava je ve Spojených státech chabá a není tomu jinak ani ve Phoenixu, ke kopcům či přírodním rezervacím budete veřejnou dopravou cestovat s mnoha přestupy a příliš dlouho. Jízdné v autobusech se vždy platí řidiči v přesné hodnotě 2 dolary za jednu jízdu, případně 4 dolary za celodenní lístek. Informace, jak se kam dostat, najdete na stránce valleymetro.org.

Co tady objevíš?

Hlavní město Arizony vám učaruje už svou existencí nedaleko Sonorské pouště a spoustou vysokých saguaro kaktusů. Nedaleko hlavního letiště Sky Harbor se nachází Papago park, kde můžete navštívit Pouštní botanickou zahradu, zoo nebo si udělat menší výšlap na Hole in the Rock, což je formace menších červených skal v parku. Pro milovníky turistiky se ve Phoenixu a jeho blízkém okolí nachází pár kopců, na něž stojí za to vyšlápnout a vidět tak město z ptačí perspektivy. Za nočním životem se vydejte do čtvrti Scottsdale a na nákupy do jednoho z mnoha outletů.

Průvodce pro tebe napsal Hanka Šefránková
Připrav se na
2-3 dny
Optimální čas, který se dá ve Phoenixu strávit. Treky v parcích si žádají o pár dní víc.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Březen, duben, říjen jsou nejlepší měsíce k návštěvě. Hezky je ale celý rok.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Zpáteční letenky z Prahy či Vídně do Phoenixu se pohybují okolo této sumy
Akční nabídky
Avatar uživatele Hanka Šefránková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu