Phoenix

Doprava ve Phoenixu

Jak se dostat do Phoenixu

Letecky např. s British Airways, American Airlines nebo KLM. Dá se letět například z Prahy přes londýnské Heathrow přímo do Phoenixu, nebo třeba do Los Angeles a poté letecky či autem do cílové destinace.

Letiště Sky Harbor poblíž města patří k největším na světě a spojení s ostatními americkými městy je velmi frekventované. Vzhledem k mizivé konkurenci na přímých letech do Evropy se však ceny letenek pohybují vysoko. Z Prahy i Vídně obvykle neklesají pod 19.000 Kč, přičemž akce se příliš nevyskytují.

Zvažte možnost doletět například low-costy z Německa do Las Vegas a odtud dojet autem.

Jak cestovat po Phoenixu

Autem

Nejjednodušší variantou je zapůjčení auta přímo na letišti Sky Harbor. Z letiště vás k půjčovnám, které se nachází v jiné budově, zdarma zaveze autobus. Doporučované půjčovny jsou National, Alamo či Dollar.

Phoenix je jako každé americké velkoměsto uzpůsobeno především pro cesty autem, není se tak čeho obávat. Nejsou tu ani tak časté obří zácpy jako například okolo Los Angeles, Chicaga nebo New Yorku. Řidiči jsou velmi ohleduplní, značení přehledné.

Příměstským vlakem

Příměstský vlak "Valley Metro Rail" má 35 zastávek. Můžete ho využít například z letiště do čtvrtí Tempe a Mesa. Vlak zastavuje také u atrakcí, jako je muzeum umění (Phoenix Art Museum) nebo the Heard Museum (muzeum zabývající se životem indiánů). Jedna cesta stojí 2 dolary, celodenní lístek koupíte za 4 dolary, platí i na autobusy. Mapu a jízdní řády najdete přehledně na oficiálním webu.

Autobusem

Veřejná doprava je ve Spojených státech chabá a není tomu jinak ani ve Phoenixu, ke kopcům či přírodním rezervacím budete veřejnou dopravou cestovat s mnoha přestupy a příliš dlouho. Jízdné v autobusech se vždy platí řidiči v přesné hodnotě 2 dolary za jednu jízdu, případně 4 dolary za celodenní lístek. Informace, jak se kam dostat, najdete na stránce valleymetro.org.

Chystáš se do Phoenixu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Hanka Šefránková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.