Zavřít boční panel

Ubytování ve Phoenixu

Kde se ubytovat ve Phoenixu

Nejlepší variantou je Scottsdale, neboť se zde nachází Papago park i kopce jako Camelback a Piestewa Peak. Scottsdale je větší oblast, doporučujeme hledat ubytování ve čtvrti zvané Downtown Scottsdale.

Oblíbenou a levnější variantou je Tempe, které se nachází východně od letiště Sky Harbor. Na severním hranici Tempe se nachází Papago park, Tempe je také známé svým nočním životem s řadou restaurací a barů.

Mnoho hotelů se nachází také v blízkosti Black Canyon Freeway, což je lepší volba pro ty, kteří chtějí navštívit místa na sever od Phoenixu, jako je Arcosanti, Sedona, Watson lake nebo Flagstaff. Nedoporučuje se ubytování v oblastech na východě a jižně od letiště Sky Harbor (místa jako Central City, Estrella Village nebo South Mountain Village).

Jedním z nejlevnějších typů ubytování představuje síť motelů, který se nazývá Motel 6 a najdete je i mimo Phoenix. Ve Phoenixu je Motel 6 zastoupen ve Scottsdale, Tempe i podél Black Canyon Freeway. Řetězec nedávno rekonstruoval většinu svých zařízení, tudíž je výhodou, že vždy víte, co můžete očekávat. Je však třeba zkontrolovat, zda se opravdu jedná o nově zařízené pokoje (z fotek je poznáte tak, že je na podlaze lino v provedení dřeva namísto koberce). Nevýhodou těchto motelů je jejich umístění, často leží v blízkosti dálnice. Nicméně na 1–2 noci to určitě není špatná volba.

Ceny

Za pokoj pro dva v Motelu 6 ve Phoenixu zaplatíte okolo 60 dolarů za noc. Ostatní hotely se pohybují mezi 70–100 dolary za pokoj pro dva na noc. Pozor na období leden až březen, kdy se ceny ubytování pohybují okolo 180–220 dolarů za noc.

Vyhledej si svůj hotel ve Phoenixu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Arizony vám učaruje už svou existencí nedaleko Sonorské pouště a spoustou vysokých saguaro kaktusů. Nedaleko hlavního letiště Sky Harbor se nachází Papago park, kde můžete navštívit Pouštní botanickou zahradu, zoo nebo si udělat menší výšlap na Hole in the Rock, což je formace menších červených skal v parku. Pro milovníky turistiky se ve Phoenixu a jeho blízkém okolí nachází pár kopců, na něž stojí za to vyšlápnout a vidět tak město z ptačí perspektivy. Za nočním životem se vydejte do čtvrti Scottsdale a na nákupy do jednoho z mnoha outletů.

Průvodce pro tebe napsal Hanka Šefránková
Připrav se na
2-3 dny
Optimální čas, který se dá ve Phoenixu strávit. Treky v parcích si žádají o pár dní víc.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Březen, duben, říjen jsou nejlepší měsíce k návštěvě. Hezky je ale celý rok.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Zpáteční letenky z Prahy či Vídně do Phoenixu se pohybují okolo této sumy
Akční nabídky
Avatar uživatele Hanka Šefránková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu