Bělehrad
Bělehrad

11 míst co vidět v Bělehradě

Muzeum Jugoslávie (Muzeum 25. května)

Museum

Muzeum Jugoslávie

O Jugoslávii uslyšíte během pobytu v Srbsku mluvit hodně lidí. Doporučujeme nechat toto muzeum na konec vaší návštěvy, abyste pochopili, co Jugoslávie znamenala. Muzeum Jugoslávie se skládá ze 3 částí, k původnímu Muzeu 25. května byly přičleněny budovy odkazující na prezidenta Jugoslávie Jozipa Broz Tita.

V hlavní budově najdete prvky věnované vývoji Jugoslávie. Dům květin je místem odpočinku Tita a jeho manželky. Vystaveno je zde také několik desítek pochodní mládeže nesoucích každý rok přání prezidentovi k narozeninám. Možná tady pochopíte, jak slavný Tito a celá Jugoslávie byla. Třetí budova vystavuje dary, které Tito během prezidentského úřadu získal od dalších státníku. Vystaveno jich je několik set, ale pár tisícovek prý leží ještě ve skladu.

Muzeum nabízí o víkendu v ceně vstupenky i krátký úvod s průvodcem v angličtině zdarma. A v obchodě se suvenýry můžete zavzpomínat na Jugošku i vy.

Muzeum leží docela daleko od centra, ale nenechte se odradit. Autobus č. 41 odjíždí ze Studentského náměstí blízko náměstí Republiky. Muzeum je otevřeno každý den v 10–18 hodin, a to kromě pondělí. Vstupné činí 400 RSD, ve dnech 4. a 25. května je vstup zdarma.

Chystáš se do Bělehradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tereza Jůnová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.