Bělehrad
Bělehrad

Ubytování v Bělehradě

Kde se ubytovat

Historické centrum města je celkem malé, táhne se od náměstí Republiky po pevnost Kalemegdan. A také je pořádně zaplněné a hlučné. V blízkém centru převažuje nabídka hostelů a airbnb nad hotely, i když jeden opravdu šik hotel by stál za návštěvu. Hotel Moskva je nejstarší a nejhonosnější hotel v Srbsku, navštíven byl mnoha slavnými osobnostmi.

Oblíbené čtvrti s klidnější atmosférou a dobrou dostupností do centra jsou Dorčol, Terazije a Savski Venac. V centru je ubytování často levnější než na okraji vzhledem k velké konkurenci ubytovacích zařízení.

V sezoně populární jsou hostely na vodě, které se cenami blíží hotelům, ale kdo by odolal snídat s výhledem na staré město a okolo sebe vnímat jen klid a ticho. Plovoucí hostely se nachází na Dunaji mezi Brankovým mostem a hotelem Jugoslavija, jmenovitě jsou to třeba Arkabarka nebo SanArt.

Čtvrti Zemun a Nový Beograd mají vlastní rytmus a zažijete spíše shon každodenního života místních než výlohy plné suvenýrů. I když Zemun už (konečně) vábí turisty také, v jeho uličkách uvidíte procházet se spíše místní než zahraniční návštěvníky. Najdete zde menší boutique hotely nebo nabídku airbnb pokojů nebo bytů v panelácích, zato s překrásnými výhledy na celý Bělehrad.

Ceny

V Bělehradě je levněji nebo stejně draho jako u nás. Průměrně za byt přes airbnb zaplatíte asi 600 Kč za noc, v centru ho seženete i za 400 Kč, běžné hotely pak seženete zhruba od 800 Kč za noc pro dva.

Hostelů najdete po celém městě opravdu hodně a místo ve sdíleném pokoji stojí někde jen 200 Kč. Velká koncentrace takových míst je okolo Zeleneho Venace. Pokoje jsou čisté, a to s nabídkou extra služeb jako praní prádla.

Speciální typy ubytování, jako například plovoucích hostely, jsou dražší, ale cena zahrnuje i snídani, možností půjčení kol apod. Noc pro jednu osobu ve 4lůžkovém pokoji bude stát cca 500 Kč.

Chystáš se do Bělehradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tereza Jůnová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Bělehradě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.