Zavřít boční panel

Ubytování v Bělehradě

Kde se ubytovat

Historické centrum města je celkem malé, táhne se od náměstí Republiky po pevnost Kalemegdan. A také je pořádně zaplněné a hlučné. V blízkém centru převažuje nabídka hostelů a airbnb nad hotely, i když jeden opravdu šik hotel by stál za návštěvu. Hotel Moskva je nejstarší a nejhonosnější hotel v Srbsku, navštíven byl mnoha slavnými osobnostmi.

Oblíbené čtvrti s klidnější atmosférou a dobrou dostupností do centra jsou Dorčol, Terazije a Savski Venac. V centru je ubytování často levnější než na okraji vzhledem k velké konkurenci ubytovacích zařízení.

V sezoně populární jsou hostely na vodě, které se cenami blíží hotelům, ale kdo by odolal snídat s výhledem na staré město a okolo sebe vnímat jen klid a ticho. Plovoucí hostely se nachází na Dunaji mezi Brankovým mostem a hotelem Jugoslavija, jmenovitě jsou to třeba Arkabarka nebo SanArt.

Čtvrti Zemun a Nový Beograd mají vlastní rytmus a zažijete spíše shon každodenního života místních než výlohy plné suvenýrů. I když Zemun už (konečně) vábí turisty také, v jeho uličkách uvidíte procházet se spíše místní než zahraniční návštěvníky. Najdete zde menší boutique hotely nebo nabídku airbnb pokojů nebo bytů v panelácích, zato s překrásnými výhledy na celý Bělehrad.

Ceny

V Bělehradě je levněji nebo stejně draho jako u nás. Průměrně za byt přes airbnb zaplatíte asi 600 Kč za noc, v centru ho seženete i za 400 Kč, běžné hotely pak seženete zhruba od 800 Kč za noc pro dva.

Hostelů najdete po celém městě opravdu hodně a místo ve sdíleném pokoji stojí někde jen 200 Kč. Velká koncentrace takových míst je okolo Zeleneho Venace. Pokoje jsou čisté, a to s nabídkou extra služeb jako praní prádla.

Speciální typy ubytování, jako například plovoucích hostely, jsou dražší, ale cena zahrnuje i snídani, možností půjčení kol apod. Noc pro jednu osobu ve 4lůžkovém pokoji bude stát cca 500 Kč.

Vyhledej si svůj hotel v Bělehradě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Srbské hlavní město a bývalé hlavní město Jugoslávie se nachází na severu Balkánského poloostrova. Poloha na soutoku řek Dunaje a Sávy určovala význam města po staletí nejen z obchodního hlediska, ale také jako hranici habsburské říše.

Z rozděleného a rozbombardovaného města se špatnou pověstí se Bělehrad v posledních letech proměňuje v moderní metropoli, která láká stále více baťůžkářů z celého světa. Pořád si však uchovává balkánskou duši, městem se line turbofolk, obchoduje se na ulicích a rakija se konzumuje ve dne v noci. Samotné město i jeho okolí nabízí opravdu širokou nabídku aktivit a díky společné historii si v Bělehradě budete připadat jako doma. Promenáda podél Dunaje, seznámení s velikánem Nikolou Teslou nebo rekreační ostrov Ada Ciganlija, to vše byste neměli vynechat. A co teprve večerní plavba po Dunaji!

Průvodce pro tebe napsal Tereza Jůnová
Připrav se na
2 dny
Za tu dobu projdete hlavní třídu, navštívíte nejvýznamnější památky a večer posedíte v nějaké typické kafaně.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Nejlepší období je od dubna do října, ale městské turistice nezabrání ani zimní počasí.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Průměrná cena letenky z Prahy, akce se objeví jen výjimečně.
Akční nabídky
Avatar uživatele Tereza Jůnová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu