Průvodce státem
Svatý Tomáš a Princův ostrov
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Svatém Tomáši a Principe

Pláže a příroda

Kromě koupání na téměř vždy liduprázdných plážích (mezi nejznámější patří Praia Jalé, Praia Micondo či Praia Piscina na Sao Tomé, na Príncipe pak Bananabeach) a procházek v džungli můžete na ostrově provozovat celou řadu aktivit, od již zmíněného pozorování kytovců, želv a ptáků až po návštěvu muzea kávy a prohlídku kávových a kakaových plantáží.

Na své si přijdou i milovníci architektury, na ostrově se totiž nachází velké množství impozantních budov postavených v tzv. luzotropickém koloniálním stylu. Na pozorování endemických druhů ptáků budete potřebovat odborného průvodce, avšak chybu neuděláte, pokud si průvodce najmete i na prohlídku ostrova, seznámí vás totiž s místními léčivými bylinami či vás v džungli zavede k vodopádům, které byste sami neměli šanci objevit.

Architektura

V hlavních městech São Tomé (São Tomé) a Santo António (Príncipe) se můžete kochat koloniální architekturou. S koloniální architekturou se setkáte rovněž na tzv. Roças, což jsou kakaové a kávové plantáže; za návštěvu stojí např. AguaIzé, Ribiera Peixe, Monté Café, Roça de São Joao, Roça de Bombaim, Roça de Monteforte a Ponta do sol (Príncipe).

Ostrovy čokolády

Jedná se o druhý nejmenší africký stát a o ostrovy sopečného původu, které se nachází na rovníku v Guinejském zálivu asi 250 km od pevniny. Mezi největší ostrovy lze zařadit Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Víza
15 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Svatém Tomáši.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Období dešťů není nijak výrazné, jeď kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 1-2x ročně a ušetříš cca 25%.
Akční nabídky

Praktické tipy na Svatého Tomáše a Principe