Svatý Tomáš a Princův ostrov
Svatý Tomáš a Princův ostrov

Co dělat na Svatém Tomáši a Principe

Pláže a příroda

Kromě koupání na téměř vždy liduprázdných plážích (mezi nejznámější patří Praia Jalé, Praia Micondo či Praia Piscina na Sao Tomé, na Príncipe pak Bananabeach) a procházek v džungli můžete na ostrově provozovat celou řadu aktivit, od již zmíněného pozorování kytovců, želv a ptáků až po návštěvu muzea kávy a prohlídku kávových a kakaových plantáží.

Na své si přijdou i milovníci architektury, na ostrově se totiž nachází velké množství impozantních budov postavených v tzv. luzotropickém koloniálním stylu. Na pozorování endemických druhů ptáků budete potřebovat odborného průvodce, avšak chybu neuděláte, pokud si průvodce najmete i na prohlídku ostrova, seznámí vás totiž s místními léčivými bylinami či vás v džungli zavede k vodopádům, které byste sami neměli šanci objevit.

Architektura

V hlavních městech São Tomé (São Tomé) a Santo António (Príncipe) se můžete kochat koloniální architekturou. S koloniální architekturou se setkáte rovněž na tzv. Roças, což jsou kakaové a kávové plantáže; za návštěvu stojí např. AguaIzé, Ribiera Peixe, Monté Café, Roça de São Joao, Roça de Bombaim, Roça de Monteforte a Ponta do sol (Príncipe).

Chystáš se na Svatého Tomáše a Principe?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.