Svatý Tomáš a Princův ostrov
Svatý Tomáš a Princův ostrov

Peníze a ceny na Svatém Tomáši a Principe

Svatotomášská dobra

Místní měna se nazývá svatotomášská dobra. Vzhledem k výrazné inflaci si za 1 euro koupíte asi 25.000 STD.

Směnárny a platba kartou

Na ostrově nejsou žádné mezinárodní bankomaty a platba kartou je možná pouze v hotelech. Pokud s sebou nebudete mít dostatečný obnos, je možné využít výběr hotovosti v bance. Hotovost je možné směnit v hotelech nebo v bankách.

Kolik co stojí

Ceny jídla v hotelových restauracích odpovídají cenám v Evropě, to samé platí pro ceny taxislužby. Ceny v restauracích mimo hotely jsou o něco nižší. Pokud jde o ubytování, tak můžete volit od hotelů nižší a střední kategorie (např. Miramar by Pestana, ceny od 100 euro za noc) po luxusní hotely (např. Omali Lodge, cena za jednu noc činí přibližně 200 euro). Pokud budete chtít lépe poznat život místních a bydlet přímo u nich, tak airbnb nebo couchsurfing dorazil už i sem. Roça São João de Angolares vám umožní zažít autentické ubytování v koloniálním stylu a kuchařskou show s místními surovinami provozovanou přímo majitelem. Na Princově ostrově jsou ubytovací kapacity omezené a tomu odpovídají i ceny, prakticky všichni návštěvníci tohoto ostrova bydlí v resortu Bom Bom Island (ceny od 300 euro za noc).

Jak ušetřit

Vzhledem ke specifičnosti této destinace je možnost ušetřit omezená na nákup levných letenek a ubytování v hotelech nižší cenové kategorie.

Denní rozpočet

Rozpočet se odvíjí od náročnosti ubytování a aktivit. Pokud budete čas trávit pouze na plážích, počítejte minimálně s částkou 100 euro na den. Celodenní okruh ostrovem s průvodcem můžete pořídit již od 50 euro za jednu osobu.

Chystáš se na Svatého Tomáše a Principe?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.