Průvodce státem
Svatý Tomáš a Princův ostrov
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Svatém Tomáši a Principe

Aktuální kurz 1 Kč = 920.47

Svatotomášská dobra

Místní měna se nazývá svatotomášská dobra. Vzhledem k výrazné inflaci si za 1 euro koupíte asi 25.000 STD.

Směnárny a platba kartou

Na ostrově nejsou žádné mezinárodní bankomaty a platba kartou je možná pouze v hotelech. Pokud s sebou nebudete mít dostatečný obnos, je možné využít výběr hotovosti v bance. Hotovost je možné směnit v hotelech nebo v bankách.

Kolik co stojí

Ceny jídla v hotelových restauracích odpovídají cenám v Evropě, to samé platí pro ceny taxislužby. Ceny v restauracích mimo hotely jsou o něco nižší. Pokud jde o ubytování, tak můžete volit od hotelů nižší a střední kategorie (např. Miramar by Pestana, ceny od 100 euro za noc) po luxusní hotely (např. Omali Lodge, cena za jednu noc činí přibližně 200 euro). Pokud budete chtít lépe poznat život místních a bydlet přímo u nich, tak airbnb nebo couchsurfing dorazil už i sem. Roça São João de Angolares vám umožní zažít autentické ubytování v koloniálním stylu a kuchařskou show s místními surovinami provozovanou přímo majitelem. Na Princově ostrově jsou ubytovací kapacity omezené a tomu odpovídají i ceny, prakticky všichni návštěvníci tohoto ostrova bydlí v resortu Bom Bom Island (ceny od 300 euro za noc).

Jak ušetřit

Vzhledem ke specifičnosti této destinace je možnost ušetřit omezená na nákup levných letenek a ubytování v hotelech nižší cenové kategorie.

Denní rozpočet

Rozpočet se odvíjí od náročnosti ubytování a aktivit. Pokud budete čas trávit pouze na plážích, počítejte minimálně s částkou 100 euro na den. Celodenní okruh ostrovem s průvodcem můžete pořídit již od 50 euro za jednu osobu.

Ostrovy čokolády

Jedná se o druhý nejmenší africký stát a o ostrovy sopečného původu, které se nachází na rovníku v Guinejském zálivu asi 250 km od pevniny. Mezi největší ostrovy lze zařadit Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Víza
15 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Svatém Tomáši.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Období dešťů není nijak výrazné, jeď kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 1-2x ročně a ušetříš cca 25%.
Akční nabídky

Praktické tipy na Svatého Tomáše a Principe