Průvodce státem
Tádžikistán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Tádžikistánu

Tadžická kuchyně

Typickým jídlem nejen pro Tádžikistán, ale i pro všechny ostatní země centrální Asie, je plov. Jedná se o zbytky skopového masa smažené na velké pánvi se zeleninou a rýží. Další místní pochoutkou je například šašlik (nejčastěji skopové, ale může být i hovězí nebo kuřecí maso, grilované na jehle), manty (dlouhé nudle s masem), čiburekki (smažené placky), šorpur (maso a zeleninová polévka), okroška (mléková polévka se zeleninou) nebo lagman (polévka s masem, zeleninou a dlouhými nudlemi). 

Manty

V létě není nouze o ovoce, především melouny jsou skvělé. Na tržištích levně nakoupíte granátová jablka, meruňky, švestky a fíky. Nejčastějším nápojem je čaj, který si můžete koupit prakticky kdykoli. 

Jak se stravovat jako místní

Stravujte se v místních bistrech a u stánků na ulici, na něž narazíte na každém rohu. Jídlo je zde velmi chutné a levné.

Obvyklé ceny v restauacích

Pokud se budete stravovat v místních bistrech a u stánků na ulici, určitě ušetříte. Takové jídlo vyjde asi na 10 TJS, jídlo v restauraci se bude pohybovat kolem 25 TJS a více.

Pro vyznavače dobrodružných výprav země zaslíbená

Tádžikistán leží ve střední Asii, na severu sousedí s Kyrgyzstánem, na severovýchodě s Čínou a na severozápadě leží Uzbekistán. Na jihu vytváří řeka Amudarja přirozenou hranici s Afghánistánem. Většina území se nachází v oblasti pohoří Pamír, takže reliéf krajiny je velmi hornatý a takřka nepřetržitě se tak pohybujete ve výšce větší než 3.000 m n. m.

Pokud jste milovníky horských treků, rádi se pokocháte krásným jezerem a nebo si užíváte vůně a chutě orientalních bazarů, je Tádžikistán jako stvořený pro vás. A jako bonus zde narazíte na neuvěřitelně pohostinné místní obyvatele.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza až na 45 dní získáš on–line na evisa.tj.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Na treky po horách jen v létě, do nížin na jaře a na podzim.
Více o počasí
Letenky od
14 500 Kč
Je průměrná cena letenek, akce se objevují jen výjimečně.
Akční nabídky

Praktické tipy do Tádžikistánu

Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu