Průvodce státem
Tádžikistán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Tádžikistánu

Tadžická kuchyně

Typickým jídlem nejen pro Tádžikistán, ale i pro všechny ostatní země centrální Asie, je plov. Jedná se o zbytky skopového masa smažené na velké pánvi se zeleninou a rýží. Další místní pochoutkou je například šašlik (nejčastěji skopové, ale může být i hovězí nebo kuřecí maso, grilované na jehle), manty (dlouhé nudle s masem), čiburekki (smažené placky), šorpur (maso a zeleninová polévka), okroška (mléková polévka se zeleninou) nebo lagman (polévka s masem, zeleninou a dlouhými nudlemi).

Manty

V létě není nouze o ovoce, především melouny jsou skvělé. Na tržištích levně nakoupíte granátová jablka, meruňky, švestky a fíky. Nejčastějším nápojem je čaj, který si můžete koupit prakticky kdykoli.

Jak se stravovat jako místní

Stravujte se v místních bistrech a u stánků na ulici, na něž narazíte na každém rohu. Jídlo je zde velmi chutné a levné.

Obvyklé ceny v restauacích

Pokud se budete stravovat v místních bistrech a u stánků na ulici, určitě ušetříte. Takové jídlo vyjde asi na 10 TJS, jídlo v restauraci se bude pohybovat kolem 25 TJS a více.

Pro vyznavače dobrodružných výprav země zaslíbená

Tádžikistán leží ve střední Asii, na severu sousedí s Kyrgyzstánem, na severovýchodě s Čínou a na severozápadě leží Uzbekistán. Na jihu vytváří řeka Amudarja přirozenou hranici s Afghánistánem. Většina území se nachází v oblasti pohoří Pamír, takže reliéf krajiny je velmi hornatý a takřka nepřetržitě se tak pohybujete ve výšce větší než 3.000 m n. m.

Pokud jste milovníky horských treků, rádi se pokocháte krásným jezerem a nebo si užíváte vůně a chutě orientalních bazarů, je Tádžikistán jako stvořený pro vás. A jako bonus zde narazíte na neuvěřitelně pohostinné místní obyvatele.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza až na 45 dní získáš on–line na evisa.tj.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Na treky po horách jen v létě, do nížin na jaře a na podzim.
Více o počasí
Letenky od
14 500 Kč
Je průměrná cena letenek, akce se objevují jen výjimečně.
Akční nabídky

Praktické tipy do Tádžikistánu

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu