Trinidad a Tobago
Trinidad a Tobago

Co dělat v Trinidadu a Tobagu

Šnorchlování a potápění

Šnorchlování je aktivita, kterou lze provozovat na obou ostrovech, ačkoli na Tobagu je průzračnější voda. Při šnorchlování uvidíte korály, různé druhy ryb a pokud budete mít štěstí i želvy.

Potápění je nejlepší na Tobagu v okolí Speyside a na východní straně ostrova, kde při potápění můžete narazit na mantu nebo menšími druhy žraloků. Další z populárních potápěčských lokalit jsou Charlotteville, Sister´s rock, Crown point a Buccoo Reef. 

Pláže

Pláže na T&T jsou písečné lemované palmami a kromě oblasti Crown point poloprázdné. Na Trinidadu a východní části Tobaga je nutné si dát pozor na silné proudy. Nejpopulárnější pláž na Trinidadu je Maracas, na Tobagu je spousta malých krásných pláží. Není výjimkou, že pláže nemají sprchu ani lehátka na zapůjčení.

Noční život

Noční život se na ostrovech nese ve stylu steel pan party a calypsa. Na Tobagu je známá Sunday school, na které se baví místní i turisté. Kromě toho se na ostrovech pořádájí koncerty různých kapel a najdete tu i noční kluby. Nejvíc nočních klubů je v Port of Spain (Trinidad). 

Nákupy

Na Trinidadu i Tobagu najdete obchodní centra, kde si za rozumné peníze můžete nakoupit oblečení, obuv a suvenýry. Kromě obchodních center narazíte na obchůdky s řemeslnými výrobky a dalším zbožím pro turisty. Pokud si chcete koupit místní rum a pivo, nejlevnější bývá v supermarketu. 

Parky a rezervace

Tobago forest reserve je nejstarší chráněný park na západní hemisféře.  Pokud zde plánujete treky, vezměte v potaz, že nenarazíte na stánky s občerstvením. Zároveň se doporučuje najmout si místního průvodce, který se v rezervaci vyzná, a vy máte jistotu, že nezabloudíte. 

Trinidad nabízí několik rezervací, které jsou známé pozorováním ptáků. Jedná se o Nariva swamp, Asa Wright Nature Centre, Caroni Bird Sanctuary, Yerette, Point a Pierre Wild Fowl Trust. Nejznámější středisko ekoturistiky s několika treky naleznete v Braso Seco. V Triniti Hills Wildlife Sanctuary můžete vidět mimo jiné i opice, oceloty (druh divoké kočky) a jeleny. 

Pitch lake je jedno ze tří přírodních asfaltových jezer na světě. Doporučujeme návštěvu s průvodcem, protože se dozvíte, které z jezírek je na co dobré a jako bonus si můžete v některých jezírkách umít asfaltovou vodou, která je skvělé na pleť. 

Pozorování ptáků

Pozorování ptáků je velice populární jak mezi místními, tak i turisty. K nejzajímavějším místům na Trinidadu patří Asa Wright Nature Centre, Caroni Bird Sanctuary, Yerette a mokřavy v Point a Pierre Wild Fowl Trust. Můžete zde vidět plameňáky, ibise, kolibříky, papoušky a další z více než 400 druhů ptáků vyskytujících se na ostrovech. Na Trinidadu je nejdostupnější pozorování ptáků v Tobago forest reserve. Pozorování ptáků je možné na ostrůvku Little Tobago, kam je složité se dostat (pouze pronájem člunu). 

Pro děti

Děti si na ostrovech užijí skvělé pláže, koupání ve vyhřátém moři a šnorchlování. Je možné s nimi podniknout výlety na Pitch lake a do přírodních rezervací. V některých ubytovacích resortech jsou děti vítání a mají pro ně připraveny různé nezbytnosti, ovšem v současné době zde nenajdete žádný aquapark ani jiné podobné atrakce pro děti. 

Kultura

V únoru se pořádá na Trinidadu karneval, kdy se celý ostrov baví a tancuje. Je to jedinečný zážitek, který by neměl uniknout nikomu, kdo je v době karnevalu na ostrově (ovšem ceny ubytování jsou až o 100 % vyšší než obvykle).

V březnu se pořádá Rapso Fest, kam se sjíždí umělci a pořádají se různé workshopy. 

Pan in the 21st Century je soutěž kapel hrajících na steel pan, která probíhá v dubnu v Port of Spain. 

Tobago Jazz Festival je největší festival, na nějž můžete zavítat v květnu do Plymuthu. Pro milovníky historie stojí za pozornost Tobago Heritafe Festival, který probíhá na celém ostrově poslední dva týdny v červenci. 

Každý týden se pořádá v Buccoo akce Sunday school, kde se tančí až do rána, hraje tu steel pan kapela, calypso a později přichází DJ s aktuálními hity reggae, R&B atd. 

Sportovní nadšence určitě přiláká na Trinidad Angostura Yachting Week Regatta nebo golfové turnaje, které se hrají v průběhu celého roku.

Chystáš se do Trinidadu a Tobaga?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Jaroslava Nová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.