Průvodce státem
Trinidad a Tobago
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny v Trinidadu a Tobagu

Aktuální kurz 1 TT$ = 3.46 Kč

Trinidadsko-tobažský dolar

Trinidadsko-tobažský dolar české směnárny nenabízí. Doporučujeme mít sebou USD, GBP nebo EUR a směnit z těchto měn.  Aktuální převod (2016) je TTS6 = USD 1,00. 

Bankovky existují v hodnotách 5, 10, 20 a 100 TT$, mince mají hodnotu 50, 25, 10, 5 a 1 cent. 

Trinidadský dolar

Směnárny a platba kartou

Bankomaty (ATM) najdete na letišti, v bankách, nákupních centrech a ve velkých městech. Kartou lze platit v některých obchodech, supermarketech a lepších hotelech. V menších obchodech a restauracích zatím nejsou moc rozšířené. 

Směnárny najdete na letištích a v bankách.  Většinou po vás budou chtít doklad totožnosti a počítejte s poplatkem za směnu. Peníze si vždy pečlivě přepočítejte před směnárníkem, občas se stává, že se „spletou“ ve svůj prospěch.

Kolik co stojí

Ceny jsou o trochu dražší než v ČR, ale pořád se jedná o jednu z nejlevnějších zemí v Karibiku. Drahé jsou výlety, taxi a hotely. Nejlevněji nakoupíte jídlo v supermarketu.  Restaurace jsou cenově dostupné s nabídkou místních pokrmů, ale najdete tu i celosvětové řetězce, jako je KFC. 

Příklady cen:

  • Autobusová jízdenka na Trinidadu – 2–12 TT$
  • Autobusová jízdenka na Tobagu –  2–8 TT$
  • Maxi taxi – 3 – 10 TT$
  • Jídlo na ulici – 0,40–3 USD
  • Jídlo v restauraci – 10–110 USD
  • Pivo v restauraci – 1,5–3 USD 
  • Pivo v supermarketu – 0,20 USD
  • Ubytování v hotelu – od cca 60 USD

Spropitné a smlouvání

V restauracích se k ceně připočítává 15% daň a tzv. service charge, který bývá 10 %. Pokud je zahrnutý service charge, nenechává se spropitné. Při jízdě taxi se domlouvá cena dopředu. Smlouvá se na trhu, pokud nejsou uvedeny pevné ceny. 

Jak ušetřit

Ubytování si rezervujte s předstihem, při cestování se vyplatí si půjčit auto na den či dva. Pokud máte dostatek času, využijte autobusy a maxi taxi spíše než služby taxi (zvlášť pokud neumíte smlouvat). Ušetřit se dát i nákupem jídla v supermarketu a vařit si sami nebo chodit do místních restaurací – jídelen, nikoli do turistických restaurací. 

Denní rozpočty

I přesto, že každý cestovatel je jinak náročný a denní budget je závislý na tom, co chcete vidět a dělat, níže uvádíme 3 základní varianty denních budgetů.

Nízkonákladový cestovatel jezdí autobusem (20 TT$) a hodně chodí pěšky, výlety s CK odmítá, bydlí v nejlevnějším penzionu ve dvou 35 USD/pokoj, pije vodu z kohoutku a stravuje se vlastním vařením nebo jídlem na ulici za 6 USD/den. Nejnižší náklady se dostanou na  cca 600 Kč osoba/den.

Zlatou střední cestou jde cestovatel, který jede ve dvou a ubytuje se v hezkém penzionu nebo apartmánu (60 USD), půjčí si auto (70 USD včetně benzinu), vodu si koupí v obchodě, zajde si do klasické restaurace (cca 25 USD) a večer zakončí v baru ( 10 USD). Za den utratí cca 3.200 Kč. 

Cestovatel toužící po luxusu, který neřeší finance, si může dovolit téměř cokoli. Luxusní vila ho může přijít na 12.500 Kč noc a výlet na ostatní ostrovy soukromým letadlem je možné zajistit přes místní agentury.

Karibik nejenom pro bohaté

Trinidad a Tobago (zkráceně T&T) jsou 2 nejjižněji položené ostrovy Karibiku, které najdete cca 11 km od Venezuelského pobřeží. 

Písečné pláže lemované palmami, průzračné moře, přírodní rezervace s více než 400 druhy ptáků a úchvatné vodopády – to je jenom část toho, co můžete na T&T poznat. Místní obyvatelé jsou přátelští a milují hudbu a pohodu. 

Vydejte se do tohoto ráje a poznejte skutečný Karibik bez resortů s vysokými ploty. Jak říkají místní: „ Let´s lime!”

Průvodce pro tebe napsal Jaroslava Nová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
V období dešťů prší vždy krátce a intenzivně, hurikány nehrozí.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se příliš neobjevují.
Akční nabídky

Praktické tipy do Trinidadu a Tobaga

Avatar uživatele Jaroslava Nová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu