Trinidad a Tobago
Trinidad a Tobago

Kultura a lidé v Trinidadu a Tobagu

Historie v kostce

Trinidad se dostal do cesty slavnému mořeplavci  Kolumbovi, který ho pojmenoval La Isla de la Trinidad. Tobago Kolumbus prý spatřil, ale Španělé na něj nevznesli nárok. V roce 1889 se oba ostrovy spojily jako britská korunní kolonie a od roku 1976 jsou republikou v rámci Commenwealthu.

T&T má vysoké příjmy z ropného a těžařského průmyslu. Turisický ruch tu je trochu odsunut na druhou kolej, což oceníte, pokud hledáte pláže, kde není hlava na hlavě a zároveň se nebojíte kontaktu s místními. 

Lidé

T&T mají v současné době 1.328.019 obyvatel převážně afrického a indického původu s různým náboženským vyznáním. 

Svátky

Svátky na ostrovech jsou podobné těm našim, tzn. Vánoce, Nový rok, a Velikonoce.  Další státní svátky jsou v březnu (30. 3.), v květnu (30. 5.) v červnu (10. 6. a 19. 6.), v srpnu (1. 8. a 31. 8.) a v září (24. 9.). Mimo státní svátky, které místní dokážou pořádně ostavit, se každý měsíc pořádají různé slavosti, hudební události a další zajímavé akce. 

Obchody bývají otevřené od pondělí do soboty mezi 8:00 a 17:00 hod. Obchodní centra pak od 10:00 do 19:00 hod. Banky mají polední přestávku mezi 14:00–15:00 hod. V neděli bývají obchody a banky zavřené. 

Kultura

Největší událostí na Trinidadu je karneval. Každý rok se jeho datum mění. V roce 2017 proběhne 27.–28. 2. v roce 2018 12.–13. 2 (aktuální informace).

Ostatní menší události se pořádají v průběhu celého roku. Jsou to různé hudební festivaly, sportovní turnaje (například golf, rybaření, cyklistika) nebo kulinářské události, jako je Chocolate day apod. 

Jazyk

Úředním jazykem je angličtina, avšak uslyšíte tady i španělštinu, kreolštinu, hindštinu a čínštinu. 

Turismus

Turismus zde není zdaleka tak rozvinutý jako v ostatních částech Karibiku, ale turistická infrastruktura tu funguje dobře. Výběr ubytování zahrnuje hotely různých kategorií, penziony a apartmány. Je lepší mít ubytování rezervované dopředu, zvláště pokud chcete bydlet v apartmánu. Na obou ostrovech zajišťují různé výlety cestovní kanceláře. Půjčení auta je možné na letišti nebo přes cestovní agenturu či online. 

Ať už je váš cíl lenošení na pláži lemované palmami, šnorcholování, rybaření, potápění, pozorování ptactva nebo objevování historie, T&T vás nadchne. 

Geografie

Trinidad s rozlohou 4.768 km2 je větší z těchto dvou ostrovů. Tobago měří pouhých 300 km2. K T&T zároveň patří přilehlé menší neobydlené ostrovy, jako jsou Little Tobago, St. Giles a další.

Trinidad je známý svými přírodními rezervacemi, najdete zde asfaltové jezero Pitch lake, architektonické památky a v únoru ostrov žije karnevalem proslaveným po celém Karibiku. 

Tobago je ostrov lákající na krásné písečné pláže, rozmanitý podmořský život a tropický les s nepřeberným množstvím treků a úchvatnými vodopády. 

Mezi Trinidaded a Tobagem se můžete dopravit trajektem nebo využít leteckou přepravu. Mezinárodní letiště na Trinidadu leží 25 km od hlavního města Port of Spain. Mezinárodní letiště na Tobagu najdete u Crown point na jihozápadě ostrova.

Chystáš se do Trinidadu a Tobaga?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Jaroslava Nová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.