Průvodce státem
Trinidad a Tobago
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Kultura a lidé v Trinidadu a Tobagu

Historie v kostce

Trinidad se dostal do cesty slavnému mořeplavci  Kolumbovi, který ho pojmenoval La Isla de la Trinidad. Tobago Kolumbus prý spatřil, ale Španělé na něj nevznesli nárok. V roce 1889 se oba ostrovy spojily jako britská korunní kolonie a od roku 1976 jsou republikou v rámci Commenwealthu.

T&T má vysoké příjmy z ropného a těžařského průmyslu. Turisický ruch tu je trochu odsunut na druhou kolej, což oceníte, pokud hledáte pláže, kde není hlava na hlavě a zároveň se nebojíte kontaktu s místními. 

Dělo Trinidad a Tobago

Lidé

T&T mají v současné době 1.328.019 obyvatel převážně afrického a indického původu s různým náboženským vyznáním. 

Svátky

Svátky na ostrovech jsou podobné těm našim, tzn. Vánoce, Nový rok, a Velikonoce.  Další státní svátky jsou v březnu (30. 3.), v květnu (30. 5.) v červnu (10. 6. a 19. 6.), v srpnu (1. 8. a 31. 8.) a v září (24. 9.). Mimo státní svátky, které místní dokážou pořádně ostavit, se každý měsíc pořádají různé slavosti, hudební události a další zajímavé akce. 

Obchody bývají otevřené od pondělí do soboty mezi 8:00 a 17:00 hod. Obchodní centra pak od 10:00 do 19:00 hod. Banky mají polední přestávku mezi 14:00–15:00 hod. V neděli bývají obchody a banky zavřené. 

Kultura

Největší událostí na Trinidadu je karneval. Každý rok se jeho datum mění. V roce 2017 proběhne 27.–28. 2. v roce 2018 12.–13. 2 (aktuální informace).

Ostatní menší události se pořádají v průběhu celého roku. Jsou to různé hudební festivaly, sportovní turnaje (například golf, rybaření, cyklistika) nebo kulinářské události, jako je Chocolate day apod. 

Jazyk

Úředním jazykem je angličtina, avšak uslyšíte tady i španělštinu, kreolštinu, hindštinu a čínštinu. 

Turismus

Turismus zde není zdaleka tak rozvinutý jako v ostatních částech Karibiku, ale turistická infrastruktura tu funguje dobře. Výběr ubytování zahrnuje hotely různých kategorií, penziony a apartmány. Je lepší mít ubytování rezervované dopředu, zvláště pokud chcete bydlet v apartmánu. Na obou ostrovech zajišťují různé výlety cestovní kanceláře. Půjčení auta je možné na letišti nebo přes cestovní agenturu či online. 

Ať už je váš cíl lenošení na pláži lemované palmami, šnorcholování, rybaření, potápění, pozorování ptactva nebo objevování historie, T&T vás nadchne. 

Geografie

Trinidad s rozlohou 4.768 km2 je větší z těchto dvou ostrovů. Tobago měří pouhých 300 km2. K T&T zároveň patří přilehlé menší neobydlené ostrovy, jako jsou Little Tobago, St. Giles a další.

Trinidad je známý svými přírodními rezervacemi, najdete zde asfaltové jezero Pitch lake, architektonické památky a v únoru ostrov žije karnevalem proslaveným po celém Karibiku. 

Tobago je ostrov lákající na krásné písečné pláže, rozmanitý podmořský život a tropický les s nepřeberným množstvím treků a úchvatnými vodopády. 

Mezi Trinidaded a Tobagem se můžete dopravit trajektem nebo využít leteckou přepravu. Mezinárodní letiště na Trinidadu leží 25 km od hlavního města Port of Spain. Mezinárodní letiště na Tobagu najdete u Crown point na jihozápadě ostrova.

Karibik nejenom pro bohaté

Trinidad a Tobago (zkráceně T&T) jsou 2 nejjižněji položené ostrovy Karibiku, které najdete cca 11 km od Venezuelského pobřeží. 

Písečné pláže lemované palmami, průzračné moře, přírodní rezervace s více než 400 druhy ptáků a úchvatné vodopády – to je jenom část toho, co můžete na T&T poznat. Místní obyvatelé jsou přátelští a milují hudbu a pohodu. 

Vydejte se do tohoto ráje a poznejte skutečný Karibik bez resortů s vysokými ploty. Jak říkají místní: „ Let´s lime!”

Průvodce pro tebe napsal Jaroslava Nová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
V období dešťů prší vždy krátce a intenzivně, hurikány nehrozí.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se příliš neobjevují.
Akční nabídky

Praktické tipy do Trinidadu a Tobaga

Avatar uživatele Jaroslava Nová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu