Průvodce státem
Trinidad a Tobago
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Trinidadu a Tobagu

Jak na Trinidad a Tobago

Na Trinidad se dostanete letecky z USA, Velké Británie, Jižní Ameriky a Karibských ostrovů. Na Tobago operují British Airways a Virgin Atlantic lety z Londýna a letecká společnost Condor nabízí spoje z Frankfurtu. Mezi ostrovy se lze dopravit trajektem (Scarborough – Port of Spain) nebo letecky (23 spojů denně zajišťují národní aerolinie Carribbean Airlines). 

Průměrná doba letu z Evropy je závislá na spojení, které si vyberete a délce přestupu (například pokud poletíte přes Londýn, musíte zde nocovat a měnit letiště). Let z Londýna trvá přibližně 11 hod. 5 min. s mezipřistáním na Sv. Lucii. 

Ceny letenek se pohybují v závislosti na obsazenosti letadla. Tím, že sem létají pouze 3 dopravci, nehrozí konkurenční boj a cena letenek bývá kolem 20.000 Kč z Prahy. 

Jak se nejlépe dopravovat

Při příletu je dobré mít domluvený odvoz, zvláš pokud cestujete do Castary apod. Autobusy nejezdí tak často. Pro zkoumání ostrova je lepší, kvůli větší flexibilitě, si půjčit auto.

Půjčení auta

T&T patří mezi státy, na nichž se jezdí vlevo. Na Tobagu je pouze 1 semafor a provoz, kromě Scarborough, je velice mírný. Provoz na Trinidadu je obdobný. 

Jakmile si zvyknete na řízení auta vlevo, svérázné řízení místních a úzké silnice, nebudete mít žádný problém. Doprava je tu velice mírná a není čeho se bát. Kolem Tobaga vede 1 silnice. Na Trinidadu jich najdete víc.

Auto je možné si rezervovat online nebo na letišti či v cestovní agentuře. Cena je závislá na typu a pohybuje se již od 50 USD/den.  Cena benzinu činí kolem 5,75 TT$/litr.  Pro řízení na T&T potřebujete platný mezinárodní řidičský průkaz.

Autobusy a dodávky

Na Trinidadu a Tobagu je síť autobusů doplněná maxi taxi. Cena autobusové jízdenky je závislá na délce trasy. Na Trinidadu stojí od 2 do 12 TT$ a po městě 2,50 TT$. Maxi taxi mají sazby od 3 do 10 TT$. Za autobusovou jízdenku na Tobagu zaplatíte 2–8 TT$. 

Taxi jsou značené písmenem H na SPZ a platí zde smluvní ceny.

Lodě

Nejlevnější a vlastně i nejrychlejší doprava mezi ostrovem Trinidad a ostrovem Tobago zajistí trajekty. Ty spojují hlavní město Port of Spain a Scarborough, největší centrum na Tobagu. Lodě vyplouvají v průměru 2x denně, plavba trvá 5 až 7 hodin a jízdenka stojí v 50 TT dolarů (asi 180 Kč). Jízdní řády, ceny a další informace najdete na webu ttitferry.com.

Trajekt Trinidad

Karibik nejenom pro bohaté

Trinidad a Tobago (zkráceně T&T) jsou 2 nejjižněji položené ostrovy Karibiku, které najdete cca 11 km od Venezuelského pobřeží. 

Písečné pláže lemované palmami, průzračné moře, přírodní rezervace s více než 400 druhy ptáků a úchvatné vodopády – to je jenom část toho, co můžete na T&T poznat. Místní obyvatelé jsou přátelští a milují hudbu a pohodu. 

Vydejte se do tohoto ráje a poznejte skutečný Karibik bez resortů s vysokými ploty. Jak říkají místní: „ Let´s lime!”

Průvodce pro tebe napsal Jaroslava Nová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
V období dešťů prší vždy krátce a intenzivně, hurikány nehrozí.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se příliš neobjevují.
Akční nabídky

Praktické tipy do Trinidadu a Tobaga

Avatar uživatele Jaroslava Nová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu