Vízum

Čeští občané mohou v Turecku pobývat 90 dní bez víz v průběhu 180 dní. Existuje však možnost požádat v průběhu těchto 90 dní na úřadu guvernéra provincie o prodloužení bezvízového pobytu, a to až na dalších 180 dní.

Očkování

Žádné povinné očkování není do Turecka předepsáno, nicméně se doporučuje očkování proti žloutence typu A, B, popřípadě očkování proti břišnímu tyfu a vzteklině. Malárie se může vyskytovat na jihovýchodě země od dubna do října, je potřeba sledovat aktuální situaci.

Celní předpisy

Do Turecka je z České republiky možné dovézt v hotovosti maximálně 10.000 eur nebo ekvivalent této částky. Bezcelně lze do Turecka dovézt 200 ks cigaret, 10 ks doutníků, 200 g cigaretového tabáku společně s 200 ks cigaretových papírků (nebo 200 g dýmkového tabáku nebo 200 g žvýkacího tabáku nebo 50 g šňupacího tabáku), 1 kg kávy, 1 kg instantní kávy, 500 g čaje, 1 kg cukrovinek, 1 kg čokolády, 1 láhev alkoholických nápojů o obsahu 100 cl nebo 2 láhve alkoholických nápojů o obsahu 75 cl.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mig21

Vdaka Cali, skusal som to vyplnit ale pisali ze na mna sa to nevztahuje, tak nechapem tu poznamku Ryanair, zbytocne tym len strasia ludi...

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele
jarolein

Víza a Turecko? Tak pro CZ platí už hóóódně dlouho bezvízový styk a na 99,9% to nebude pro Slováky jiné...

Odpovědět
před 7 měs
Mig21

Zdravím, kúpil som si letenku do Turecka cez Ryanair, a vyskocila mi hlaska o turistickych evizach, neviete o tom niekto nieco? Ze nedavaju automaticky 180 dni do pasu ale len elektronicky?

Upozorňujeme, že víza už nie je možné vybaviť na tureckých letiskách. Ak zákazník potrebuje turistické alebo tranzitné víza, musí získať elektronické vízum pred odchodom. Odporúčame zaobstarať si elektronické víza online pomocou oficiálnej webovej stránky pre elektronické víza Tureckej republiky. Zákazník môže požiadať o elektronické víza minimálne 48 hodín pred cestou a môže to urobiť maximálne 3 mesiace vopred. Pasy musia byť platné minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu do Turecka. V pase musí byť k dispozícii celá prázdna strana na pridanie vstupnej a výstupnej pečiatky.

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

https://www.evisa.gov.tr/en/info/ Co tam vidíš? No tak vidíš...

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Hanka Šefránková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 26 dny
Navrhni úpravu