Zavřít boční panel

Aktivity v Kampale

Procházky po kopcích s výhledy na město

Kopcovitá Kampala může být pro procházky celkem náročná, ale odměnou za fyzickou aktivitu vám budou jedinečné výhledy na africké velkoměsto. Navíc pokud si na zdolávání kopců netroufáte, můžete si pomoci jízdou na boda boda nebo tuk tuk. Procházku směřujte ideálně na kopce Namirembe či Kyebando, na jejichž vrcholech se nachází významné náboženské stavby St. Paul’s Cathedral, resp. Baha'i Temple umocňující výhledy na město.

Muzea

Kampala nabízí jako většina hlavních měst mnoho různých muzeí. Zdaleka ne všechny však stojí za návštěvu, a tak si vždy předem přečtěte recenze, abyste neprohloupili. Jistotou je především Muzeum hrobek buganských králů v Kasubi a v omezené míře i Ugandské národní muzeum.

Nákupy a tržiště

Jedinečným zážitkem pro turistu z Evropy je návštěva jednoho z typických pouličních tržišť. Vůně exotických jídel, barvy všech možných druhů ovoce a zeleniny či autentické streetfoodové stánky vás brzy pohltí. Za absolutní povinnost pak považujeme ochutnávku tradiční ugandské speciality rolex (název nemá nic společného se značkou hodinek, jedná se o spojení anglických slov roll a eggs). Na ulici připravovaná vajíčka s různými druhy zeleniny zabalená ve slané placce jsou prostě geniální!

Příroda

Ugandské hlavní město bohužel nenabízí příliš zelených ploch. Návštěvník si musí vystačit s několika menšími parky v centru (např. Independence Park), rekreačními centry těsně za hranicemi města (např. Kavumba Recreation Center) či plážemi na břehu Victoriina jezera pár kilometrů jižně od Kampaly (např. Miami Beach). Poslední možnost je ale spíš pro odvážlivce.

Co tady objevíš?

Hlavní město Ugandy je podobně velké jako Praha, ale na rozdíl od českého města činí jeho průměrná nadmořská výška téměř 1.200 m. Slovo průměrná je však v tomto případě značně relativní, protože celá Kampala leží na několika kopcích, a místy tudíž dosahuje ještě vyšší nadmořské výšky. Hlavní město Ugandy není vyhledávanou turistickou destinací, což je možná dobře, protože si tak bylo schopno uchovat část své autenticity. Těšit se můžete na druhou největší mešitu v Africe, přátelské lidi, krásné výhledy, zajímavá muzea a jedinečný street food.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
1-2 dny
2 dny jsou na poznání města ideální, ale dá se to stihnout i rychleji.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Zima a léto
Nejsušší měsíce jsou leden a únor.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Průměrná cena za letenky z Prahy do Entebbe (40 km od Kampaly).
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu