Procházky po kopcích s výhledy na město

Kopcovitá Kampala může být pro procházky celkem náročná, ale odměnou za fyzickou aktivitu vám budou jedinečné výhledy na africké velkoměsto. Navíc pokud si na zdolávání kopců netroufáte, můžete si pomoci jízdou na boda boda nebo tuk tuk. Procházku směřujte ideálně na kopce Namirembe či Kyebando, na jejichž vrcholech se nachází významné náboženské stavby St. Paul’s Cathedral, resp. Baha'i Temple umocňující výhledy na město.

Muzea

Kampala nabízí jako většina hlavních měst mnoho různých muzeí. Zdaleka ne všechny však stojí za návštěvu, a tak si vždy předem přečtěte recenze, abyste neprohloupili. Jistotou je především Muzeum hrobek buganských králů v Kasubi a v omezené míře i Ugandské národní muzeum.

Nákupy a tržiště

Jedinečným zážitkem pro turistu z Evropy je návštěva jednoho z typických pouličních tržišť. Vůně exotických jídel, barvy všech možných druhů ovoce a zeleniny či autentické streetfoodové stánky vás brzy pohltí. Za absolutní povinnost pak považujeme ochutnávku tradiční ugandské speciality rolex (název nemá nic společného se značkou hodinek, jedná se o spojení anglických slov roll a eggs). Na ulici připravovaná vajíčka s různými druhy zeleniny zabalená ve slané placce jsou prostě geniální!

Příroda

Ugandské hlavní město bohužel nenabízí příliš zelených ploch. Návštěvník si musí vystačit s několika menšími parky v centru (např. Independence Park), rekreačními centry těsně za hranicemi města (např. Kavumba Recreation Center) či plážemi na břehu Victoriina jezera pár kilometrů jižně od Kampaly (např. Miami Beach). Poslední možnost je ale spíš pro odvážlivce.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu