8 míst, která doporučujeme v Kampale navštívit

Mapa

Uganda National Mosque

Mešita vybudovaná v roce 2006 pojme všeho všudy až 20.000 věřících, což z ní činí druhý největší muslimský svatostánek v Africe (přestože Uganda je většinově křesťanská). Mešita původně nesla jméno tehdejšího libyjského vládce Muammara Kaddáfího, který ji pro Ugandu nechal postavit, ale po jeho smrti došlo k přejmenování. Kromě velikosti mešity a jejího celkově dobrého stavu se můžete kochat fantastickým výhledem ze 304 schodů vysoké věže, z níž…

Zobrazit více
Mapa

St. Paul’s Cathedral

Nedaleko od Ugandské národní mešity na vrcholu kopce Namirembe se nachází Katedrála sv. Pavla. Pro změnu křesťanský svatostánek působí opět značně megalomansky, což je pro turistu atraktivní. Bohužel však katedrála není tak snadno přístupná jako národní mešita – za vstup se platí v přepočtu 150 korun, přičemž ani samotný interiér není natolik zajímavý. Pokud nejste věřící, zůstaňte tedy klidně venku a kochejte se okolní zelení a výhledy na město…

Zobrazit více
Mapa

Baha'i Temple

Chrám Baha’i je další z kampalských náboženských svatostánků reprezentující jinou víru. Bahá’í je založeno na jednotě všech lidí a chrámy má v mnoha městech po celém světě. Ten kampalský stojí na kopci Kyebadno a kromě duchovního a architektonického zážitku nabízí i výhled na město. Nevýhodou však je jeho poměrně velká vzdálenost od centra města.

Zobrazit více
Mapa

Kasubi Tombs

Muzeum hrobek bugandských králů v Kasubi nabízí unikátní venkovní expozici zaměřenou na původní bugandské království, na jehož základech vznikla dnešní Uganda. Těšit se můžete na originální budandskou architekturu, tradiční nástroje či umění. Celý prostor jako by vypadl z typického televizního dokumentu o tradiční Africe, čímž představuje příjemný útěk z moderního velkoměsta. Základní vstupné stojí za 60 Kč, s průvodcem pak 140 Kč.

Zobrazit více
Mapa

Uganda National Museum

Ugandské národní muzeum se striktně drží svého historického odkazu, když od roku 1908, kdy bylo založeno, prošlo jen minimem rekonstrukcí. Počítejte tak spíše se zastaralými expozicemi, které však také mají něco do sebe. Muzeum se zaměřuje především na etnologii, přírodu a tradiční život. Perličkou pak jsou prezidentské limuzíny bývalých prezidentů Miltona Oboteho a Idiho Amina, které zůstávají v muzeu od svého dosloužení prakticky nedotčené.…

Zobrazit více
Mapa

Independence Park

Kampala bohužel nenabízí příliš zelených ploch. O to smutnější je, že největší zelený bod na mapě města představuje golfové hřiště. Prakticky jedinou možností na venkovní relax uprostřed města tak představuje Independence Park. Plochou ne příliš rozlehlý, ale buďme vděční alespoň za něco. Nedaleko od parku se nachází ještě Independence Monument – ne příliš okázalý památník zisku nezávislosti, který je dobrý akorát tak na jedno selfíčko.

Zobrazit více
Mapa

Kavumba Recreation Center

Rekreační centrum poblíž Kampaly nabízí v porovnání s městským ruchem především klid. Kromě toho se můžete těšit (především vaše děti) na projížďky na koních či velbloudech, malou zoo s krokodýly, opicemi, hady či želvami a v neposlední řadě udržovaný bazén a zahrady. Vstupné by podle neoficiálních informací mělo stát kolem 30 Kč.

Zobrazit více
Mapa

Miami Beach

Ne nespletli jsme se, nejpopulárnější pláž poblíž Kampaly je skutečně pojmenována podle jistého floridského města. Ugandská Miami Beach však za svou americkou jmenovkyní značně zaostává. Především se v jejích vodách nemůžete koupat – nachází se totiž na břehu Victoriina jezera, které je postiženo bilharziózou. Samotná špatně udržovaná pláž je tak využívána především místními k útěku z města a pořádání různých hudebních večírků.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu