Zavřít boční panel

Ubytování v Kampale

Kde se ubytovat v Kampale

Při výběru lokace platí v Kampale jednoduchá zásada – čím blíže centru, tím lépe. Tomu se přizpůsobuje i nabídka hotelů, jejichž kvalita se s přibližováním se centru zvyšuje. Populární čtvrtí pro ubytování je Kololo – najdete tam dostatečný klid a zároveň dobrou dostupnost všech důležitých míst. Ubytování v jednodušších penzionech dále od centra není problém, jen samozřejmě nemůžete počítat s luxusem. U jakéhokoli hotelu doporučujeme se podívat, jestli nabízí transfer z letiště (a za jakých podmínek) – v Kampale vám to výrazně ulehčí život.

Ceny

Úplně nejlevnější ubytování na portálu booking.com lze nalézt za 61 Kč za noc. To je však trochu extrémní případ; nocleh v Youth Ark Center je jen pro opravdové dobrodruhy. Běžná cena za noc ve dvojlůžkovém pokoji v obyčejném penzionu začíná na 300 Kč. V takovém případě nečekejte zázraky, ale postel, střechu nad hlavou a sprchu dostanete. Většinou velice sympatický personál pak máte jako bonus.

Za noc ve dvojlůžkovém pokoji v lepším hotelu zaplatíte minimálně 1.000 Kč, ale cena se u nejlepších ubytovacích zařízení šplhá až k 7.000 Kč. V takovém případě počítejte s luxusními hotely světového standardu obehnané vysokými zdmi s ostnatým drátem. Autenticita nulová, ale pokud jedete do Kampaly například na pracovní cestu, toto bude vaše volba.

Vyhledej si svůj hotel v Kampale. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Ugandy je podobně velké jako Praha, ale na rozdíl od českého města činí jeho průměrná nadmořská výška téměř 1.200 m. Slovo průměrná je však v tomto případě značně relativní, protože celá Kampala leží na několika kopcích, a místy tudíž dosahuje ještě vyšší nadmořské výšky. Hlavní město Ugandy není vyhledávanou turistickou destinací, což je možná dobře, protože si tak bylo schopno uchovat část své autenticity. Těšit se můžete na druhou největší mešitu v Africe, přátelské lidi, krásné výhledy, zajímavá muzea a jedinečný street food.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
1-2 dny
2 dny jsou na poznání města ideální, ale dá se to stihnout i rychleji.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Zima a léto
Nejsušší měsíce jsou leden a únor.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Průměrná cena za letenky z Prahy do Entebbe (40 km od Kampaly).
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu