Průvodce státem
Uruguay
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Uruguai

Uruguayská kuchyně

Maso

Hovězí steak a grilované maso na všechny způsoby, žebírka, klobásy, grilovaná zelenina. Uruguayské hovězí je stejně kvalitní jako to argentinské, jen možná není tolik známé.

Argentina i Uruguay exportují hovězí maso ve velkém, ale to nejlepší si samozřejmě nechávají pro sebe a právě to se tu dá ochutnat.

Uruguayská kuchyně

Chivito

Chivito je populární forma rychlého občerstvení, jde vlastně o jakýsi hamburger. Jen místo mletého masa obsahuje plátek hovězího a vejce (buď plátky vejce natvrdo, nebo smažené volské oko) a jako v jiných hamburgerech zeleninu, majonézu, hořčici nebo kečup. Jako příloha se podávají obvykle hranolky.

Milanesa

Jde o svého druhu obalovaný řízek, pouze místo telecího nebo vepřového masa je použitý plátek hovězího. Navrch obvykle přijde opět smažené vejce.

Churros

Smažené tyčky z koblihového těsta obalené cukrem a polité čokoládou nebo dulce de leche – druhem karamelu vyráběným z oslazené smetany.

Sýry, nakládaná zelenina a domácí pálenky

Prakticky každá rodinná farma vyrábí sýry typu mozarella, gouda nebo parmezano. Nakládají zeleninu, vyrábějí lečo a pálenky. Nabídka včetně masa nebo vajec je občas k vidění na stojanu u silnice. Stačí zastavit a zatroubit.

Rozhodně stojí za ochutnání nejrůznější pálenky a likéry ze sezonního ovoce.

Nám nejvíc chutnala pomerančovice – asi 30% pálenka i s kousky pomerančů. Krásně voněla.

Víno

Místní víno je vyhlášené. Typické místní odrůdy jsou Tempranillo, Tannat, Merlot a Chardonnay. Prakticky na každé větší vinici je možné navštívit ochutnávku vín.

Nejbezpečnější země Jižní Ameriky

Uruguay (česky je správně i Urugvaj) je krásná země plná kontrastů, přívětivá k turistům s výborným vínem a masem a krásnou přírodou. Proslavila se jako „země s nejchudším prezidentem na světě” (José Alberto Mujica přezdívaný El Pepe, prezident v letech 2010–2015).

Hlavní město Montevideo je opravdovým velkoměstem se vším pozitivním i negativním, co k tomu patří. Žije v něm celá třetina obyvatel země. Venkov je osídlený jen velmi řídce, v přímořských nížinách se rozpínají stovky čtverečních kilometrů pastvin s hovězím dobytkem, osly, koňmi, ovcemi, kozami i pštrosy.

Statisticky je zde nejnižší kriminalita z celého jihoamerického kontinentu.

Průvodce pro tebe napsal Petr Košař
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš zdarma po příletu do Uruguaye.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - březen
To je v Uruguayi léto. V zimě teplota klesne i ke 13 stupňům.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek, akce se objeví max. 1x za rok.
Akční nabídky
Avatar uživatele Petr Košař
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu