Průvodce státem
Uruguay
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Uruguai

Uruguayská kuchyně

Maso

Hovězí steak a grilované maso na všechny způsoby, žebírka, klobásy, grilovaná zelenina. Uruguayské hovězí je stejně kvalitní jako to argentinské, jen možná není tolik známé.

Argentina i Uruguay exportují hovězí maso ve velkém, ale to nejlepší si samozřejmě nechávají pro sebe a právě to se tu dá ochutnat.

Uruguayská kuchyně

Chivito

Chivito je populární forma rychlého občerstvení, jde vlastně o jakýsi hamburger. Jen místo mletého masa obsahuje plátek hovězího a vejce (buď plátky vejce natvrdo, nebo smažené volské oko) a jako v jiných hamburgerech zeleninu, majonézu, hořčici nebo kečup. Jako příloha se podávají obvykle hranolky.

Milanesa

Jde o svého druhu obalovaný řízek, pouze místo telecího nebo vepřového masa je použitý plátek hovězího. Navrch obvykle přijde opět smažené vejce.

Churros

Smažené tyčky z koblihového těsta obalené cukrem a polité čokoládou nebo dulce de leche – druhem karamelu vyráběným z oslazené smetany.

Sýry, nakládaná zelenina a domácí pálenky

Prakticky každá rodinná farma vyrábí sýry typu mozarella, gouda nebo parmezano. Nakládají zeleninu, vyrábějí lečo a pálenky. Nabídka včetně masa nebo vajec je občas k vidění na stojanu u silnice. Stačí zastavit a zatroubit.

Rozhodně stojí za ochutnání nejrůznější pálenky a likéry ze sezonního ovoce.

Nám nejvíc chutnala pomerančovice – asi 30% pálenka i s kousky pomerančů. Krásně voněla.

Víno

Místní víno je vyhlášené. Typické místní odrůdy jsou Tempranillo, Tannat, Merlot a Chardonnay. Prakticky na každé větší vinici je možné navštívit ochutnávku vín.

Nejbezpečnější země Jižní Ameriky

Uruguay (česky je správně i Urugvaj) je krásná země plná kontrastů, přívětivá k turistům s výborným vínem a masem a krásnou přírodou. Proslavila se jako „země s nejchudším prezidentem na světě” (José Alberto Mujica přezdívaný El Pepe, prezident v letech 2010–2015).

Hlavní město Montevideo je opravdovým velkoměstem se vším pozitivním i negativním, co k tomu patří. Žije v něm celá třetina obyvatel země. Venkov je osídlený jen velmi řídce, v přímořských nížinách se rozpínají stovky čtverečních kilometrů pastvin s hovězím dobytkem, osly, koňmi, ovcemi, kozami i pštrosy.

Statisticky je zde nejnižší kriminalita z celého jihoamerického kontinentu.

Průvodce pro tebe napsal Petr Košař
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš zdarma po příletu do Uruguaye.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - březen
To je v Uruguayi léto. V zimě teplota klesne i ke 13 stupňům.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek, akce se objeví max. 1x za rok.
Akční nabídky
Avatar uživatele Petr Košař
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu