Uruguay
Uruguay

Jídlo v Uruguai

Uruguayská kuchyně

Maso

Hovězí steak a grilované maso na všechny způsoby, žebírka, klobásy, grilovaná zelenina. Uruguayské hovězí je stejně kvalitní jako to argentinské, jen možná není tolik známé.

Argentina i Uruguay exportují hovězí maso ve velkém, ale to nejlepší si samozřejmě nechávají pro sebe a právě to se tu dá ochutnat.

Chivito

Chivito je populární forma rychlého občerstvení, jde vlastně o jakýsi hamburger. Jen místo mletého masa obsahuje plátek hovězího a vejce (buď plátky vejce natvrdo, nebo smažené volské oko) a jako v jiných hamburgerech zeleninu, majonézu, hořčici nebo kečup. Jako příloha se podávají obvykle hranolky.

Milanesa

Jde o svého druhu obalovaný řízek, pouze místo telecího nebo vepřového masa je použitý plátek hovězího. Navrch obvykle přijde opět smažené vejce.

Churros

Smažené tyčky z koblihového těsta obalené cukrem a polité čokoládou nebo dulce de leche – druhem karamelu vyráběným z oslazené smetany.

Sýry, nakládaná zelenina a domácí pálenky

Prakticky každá rodinná farma vyrábí sýry typu mozarella, gouda nebo parmezano. Nakládají zeleninu, vyrábějí lečo a pálenky. Nabídka včetně masa nebo vajec je občas k vidění na stojanu u silnice. Stačí zastavit a zatroubit.

Rozhodně stojí za ochutnání nejrůznější pálenky a likéry ze sezonního ovoce.

Nám nejvíc chutnala pomerančovice – asi 30% pálenka i s kousky pomerančů. Krásně voněla.

Víno

Místní víno je vyhlášené. Typické místní odrůdy jsou Tempranillo, Tannat, Merlot a Chardonnay. Prakticky na každé větší vinici je možné navštívit ochutnávku vín.

Chystáš se do Uruguaye?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Petr Košař
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.