Uruguay

Průvodce destinací
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

Nejbezpečnější země Jižní Ameriky

Uruguay (česky je správně i Urugvaj) je krásná země plná kontrastů, přívětivá k turistům s výborným vínem a masem a krásnou přírodou. Proslavila se jako „země s nejchudším prezidentem na světě” (José Alberto Mujica přezdívaný El Pepe, prezident v letech 2010–2015).

Hlavní město Montevideo je opravdovým velkoměstem se vším pozitivním i negativním, co k tomu patří. Žije v něm celá třetina obyvatel země. Venkov je osídlený jen velmi řídce, v přímořských nížinách se rozpínají stovky čtverečních kilometrů pastvin s hovězím dobytkem, osly, koňmi, ovcemi, kozami i pštrosy.

Statisticky je zde nejnižší kriminalita z celého jihoamerického kontinentu.

Odhal další zajímavosti

Co navštívit

Zavřít
Ikona pinu

Montevideo

V hlavním městě i jeho okolí je k vidění několik zajímavých lokalit:

Palacio Legislativo – budova parlamentu, krásně zdobený palác, k vidění je zde originál ústavy z roku 1830, vstup zdarma, komentované prohlídky několikrát denně za 140 pesos.

Mercado del Puerto – stará přístavní tržnice přebudovaná na prostor s desítkami restaurací.

Plaza de Independencia – socha a mauzoleum Artigase, vstupní brána do starého města, na jednom z rohů náměstí se nachází Teatro Solis.

Ciudad Vieja – staré město.

Fortaleza General Artigas – pevnost ve čtvrti Cerro, jediná vyvýšenina v okolí Montevidea s krásným výhledem na město, nejblíže jede bus 125 z centra (asi 40 minut), vstupné stojí 60 pesos.

The Rambla – nábřeží / náplavka, 20 km dlouhá komunikace s lavičkami, parky, přístavy, plážemi a restauracemi podél oceánu.

Playa de los Pocitos – pláž Pocitos, asi největší a nejhezčí městská pláž s obrovským plastickým nápisem Montevideo.

ZOO v parku Lecocq – nachází se těsně za hranicemi města směrem na Colonia del Sacramento, vstup zdarma, možno projíždět autem.

Bodega Bouza – Vyhlášené rodinné vinařství na okraji Montevidea. Každý den tu probíhají komentované prohlídky vinic a sklepů a ochutnávky místních výborných vín. Rezervace předem je nutná, rezervace přes internet zde: www.bodegabouza.com.

Zavřít
Ikona pinu

Punta del Diablo

Původně rybářská vesnice ležící téměř na hranicích s Brazílií, dnes je oblíbená hlavně u sufařů.

V okolí je několik rezervací a národních parků – jezero Laguna Negra, park Santa Teresa s malou zoologickou zahradou, park San Miguel s pevností a zemědělským muzeem. Všude vstup zdarma, možnost projíždět autem.

Město Chuy na hranicích mezi Uruguay a Brazílií je bezcelní zóna, hranice vede středem města, ale procházet a projíždět se dá naprosto volně. Na obou stranách hranice se dá platit jak pesy, tak brazilskými realy nebo třeba dolary.

Zavřít
Ikona pinu

Cabo Polonio

Rybářská vesnice známá tím, že nemá zavedenou elektřinu, dnes už asi jen z turistických důvodů, protože do majáku tamtéž dráty vedou. Skoro každý domeček na střeše má buď panely na ohřev vody, případně fotovoltaické panely nebo větrnou elektrárničku.

Do vesnice se dá dojet jen autem 4x4, protože cesta necesta vede přes písečné duny, nebo turistickým nákladním automobilem upraveným na sezení, který cestu zvládne asi za 40 minut. Zpáteční jízdenka přijde na 170 Kč pro jednoho a parkování na okraji národního parku taktéž na 170 Kč za osobní auto.

Cabo Polonio je známé hlavně tím, že se tu dají pozorovat volně žijící tuleni.

K tuleňům se dá dostat na vzdálenost asi 20 metrů.

Jen asi kilometr po silnici číslo 10 od parkoviště Cabo Polonio se nachází přístaviště lodiček Arroyo Valizas. Začínají tu vyjížďky po jezeře Laguna de Castillos, se zastávkou v lese se stromy Ombú. Ty mají dřevo tak měkké a porézní, že jde řezat třeba jen nožem.

Zavřít
Ikona pinu

Punta del Este

Módní přímořské letovisko tisíce a jednoho hotelu s několikakilometrovou pláží, golfovými hřišti apod. Žije to zde hlavně v létě (prosinec–únor).

Poblíž stojí za vidění a hlavně projetí vlnitý most v La Barra.

Zavřít
Ikona pinu

Colonia del Sacramento

Přístavní městečko v koloniálním stylu je zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Vhodná destinace na jednodenní výlet. Z Montevidea je vzdáleno 1,5 hodiny jízdy autem nebo 2,5 hodiny autobusem. Jednodenní výlet je možno podniknout i lodí z Buenos Aires.

Počasí a sezóny

Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Průměrné počasí
Průměrná teplota 24 °C 24 °C 22 °C 19 °C 16 °C 13 °C 13 °C 13 °C 14 °C 18 °C 21 °C 25 °C
Teplota vody 23 °C 23 °C 22 °C 20 °C 17 °C 14 °C 12 °C 12 °C 12 °C 15 °C 18 °C 20 °C
Sluneční svit 10 h 8 h 7 h 6 h 5 h 4 h 5 h 5 h 6 h 8 h 8 h 10 h
Hlavní sezóna

Počasí

Vzhledem k poloze země na jižní polokouli jsou roční období „otočená“ proti našim. Léto začíná v prosinci a končí v únoru. Průměrná teplota je 17,5 °C. Nejteplejší měsíc je leden (32 °C), nejchladnější červen (6 °C).

Kdy vyrazit

Pokud byste chtěli jen ležet u moře, potom vyrazte od půlky prosince do půlky února. V případě, že budete chtít surfovat nebo projíždět národní parky, můžete cestu plánovat od září do dubna.

Zobrazit více

Praktické tipy

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce V 16. století zemi objevili španělští a portugalští kolonialisté. Ve druhé polovině 18. století probíhalo o území mnoho bojů mezi Brity, Portugalci a Španěly. Do čela bojů o nezávislost se začátkem 19. století postavil José Gervasio Artigas. Vyhnáni byli Španělé i Brazilci a v roce 1825 vznikla nezávislá Uruguayská republika. Během 20. století musel několikrát demokratický režim ustoupit vojenské diktatuře. Lidé …

Jak ušetříš

Uruguayské peso Místní měnou je uruguajské peso (UYU) v obchodech se značí $U nebo jen $.  Když někde náhodou akceptují i USD, značí ceny obvykle US$. Peso se dělí na 100 centésimos, v praxi se nepoužívají, nejmenší mince v oběhu má hodnotu 1 peso. Mince jsou v hodnotách $1, $2, $5, $10 a $50. Bankovky existují v hodnotách $20, $50, $100, $200, $500, $1.000, $2.000. 1 peso je cca 1 česká koruna, přibližný přepočet cen je tedy velmi…

Jak se budeš dopravovat

Jak do Uruguaye Na letiště Carasco (MVD) do hlavního města Montevideo se z Evropy přímo létá jen z Madridu a Paříže, let trvá cca 12,5 hodiny. S přestupem v Sao Paulu, Rio de Janeiru nebo Buenos Aires se dá letět prakticky s libovolnou aerolinkou. Ceny letů se běžně pohybují kolem 18.000 korun (např. z Německa), z Prahy kolem 20.000 korun. My jsme letěli z Mnichova v chybovém tarifu za necelých 12.000 korun. Autobus z…

Co ochutnáš

Uruguayská kuchyně Maso Hovězí steak a grilované maso na všechny způsoby, žebírka, klobásy, grilovaná zelenina. Uruguayské hovězí je stejně kvalitní jako to argentinské, jen možná není tolik známé. Argentina i Uruguay exportují hovězí maso ve velkém, ale to nejlepší si samozřejmě nechávají pro sebe a právě to se tu dá ochutnat. [imageFill 8737] Chivito Chivito je populární forma rychlého občerstvení, jde vlastně o jakýsi hamburger. Jen místo mletého…

Jaké výlety podnikneš

Pláže Kromě městských pláží Montevidea jsou hlavními plážovými místy města Piriapolis a Punta del Este. [imageFill 8739] Surfování Oblast oblíbená surfaři se nachází v okolí Punta del Diablo. Parky a rezervace Národní parky a rezervace jsou rozesety po celém pobřeží oceánu. Architektura a muzea V Montevideu je celá řada zajímavých muzeí a historické centrum města také stojí za procházku. Přístavní město v koloniálním stylu Colonia…

Na co si dej pozor

Zdraví Je vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici při příletu z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné. Doporučené je mít očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a tetanu. Kriminalita Uruguay je statisticky nejbezpečnější země Jižní Ameriky. Ohroženi jsme se necítili…

Víza a na co mysli před cestou

Vízum Občané ČR a SR vízum k turistickému pobytu do 90 dnů nepotřebují. Přihlašovací povinnost v Uruguayi zavedena není, cizinci pouze na hraničním přechodu vyplňují vstupní / výstupní formulář.

Zavřít

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce

V 16. století zemi objevili španělští a portugalští kolonialisté. Ve druhé polovině 18. století probíhalo o území mnoho bojů mezi Brity, Portugalci a Španěly.

Do čela bojů o nezávislost se začátkem 19. století postavil José Gervasio Artigas. Vyhnáni byli Španělé i Brazilci a v roce 1825 vznikla nezávislá Uruguayská republika.

Během 20. století musel několikrát demokratický režim ustoupit vojenské diktatuře.

Lidé

Předkové většiny Uruguayců (okolo 88 %) jsou potomci evropských kolonizátorů, kteří sem přišli v 19. Století, a to ponejvíce ze Španělska a Itálie.

Druhou nejvýznamnější skupinou obyvatel (okolo 8 %) jsou míšenci Evropanů a indiánů. Afrického původu jsou asi 4 % obyvatelstva.

Původní indiánské obyvatelstvo dnes tvoří asi 1 % populace země. Největší skupinou mezi indiány jsou kmeny Guaraní.

Všichni urugvajci byli v Praze!
Nebo jejich známí, případně o ní minimálně slyšeli. Takovou máme zkušenost.
Když nás lidé slyší mluvit, začínají hovor a zajímají se, odkud jsme. Říkáme:
República Checa”, na to se chytá málokdo. Pokračujeme: Prága.” To už znají všichni a sami často pokračují: Á, čékoslovákia.” Říkáme: Sí” nebo Yes”, podle situace. Nevysvětlujeme. V našem případě mají navíc pravdu – já jsem Čech a přítelkyně je Slovenka

Říkají nám: V Praze jsem byla minulý rok.”, Sestra tam byla na dovolené.”, Byl tam kamarád.”, nebo vědí, že: Praha je krásné město.”
Vždy nás srdečně vítají a přejí krásný pobyt.

Svátky

Hlavními svátky jsou Nový rok (1. 1.), Svátek práce (1. 5.), Den ústavy (18. 7.), Den nezávislosti (25. 8.) a Vánoce (25. 12.).

Obchody bývají otevřené od 10 do 17 hodin, v sobotu do 12 hodin a v neděli je obvykle zavřeno (výjimkou jsou velká nákupní centra otevřená každý den do cca 20 hodin).

Kultura

V hlavním městě se nachází několik divadel, nejslavnějším z nich je Teatro Solís, které je možno navštívit i v rámci komentované prohlídky.

Teatro Solís

Největším kulturním vyžitím je ovšem sport, konkrétně fotbal. Fotbalové národní mužstvo Uruguaye je dvojnásobným mistrem světa, dvojnásobným olympijským vítězem a 15x vyhrálo šampionát Copa América. Fotbalový stadion má každé město a fotbal se ve volném čase hraje na kdejakém volném plácku.

Jazyk

Oficiálním jazykem je španělština. V turistických destinacích se lze domluvit i portugalsky a anglicky.

Turismus

Turistickým centrem je především přímořské letovisko Punta del Este, dále městečko v koloniálním stylu zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO Colonia del Sacramente na západě země a pochopitelně hlavní město Montevideo.

Na východě, blízko hranice s Brazílií, se nachází původně rybářská vesnice, nyní vyhledávaná hlavně surfaři, Punta del Diablo.

Na pobřeží je mnoho rezervací a národních parků, vstup je v naprosté většině zdarma a většinou se také dají projet automobilem.

Nejčastějšími zahraničními návštěvníky jsou Brazilci, Argentinci a Američané.

Geografie

Uruguay je druhá nejmenší jihoamerická země vklíněná mezi Brazílii a Argentinu, leží na 660 km dlouhém pobřeží Atlantského oceánu.

Úrodná půda je zemědělsky využívaná v celé zemi, při pobřeží se nacházejí vinice a pastviny pro dobytek, osly, koně, ovce, kozy nebo pštrosy.

Zavřít

Jak ušetříš

Uruguayské peso

Místní měnou je uruguajské peso (UYU) v obchodech se značí $U nebo jen $.

Když někde náhodou akceptují i USD, značí ceny obvykle US$.

Peso se dělí na 100 centésimos, v praxi se nepoužívají, nejmenší mince v oběhu má hodnotu 1 peso. Mince jsou v hodnotách $1, $2, $5, $10 a $50. Bankovky existují v hodnotách $20, $50, $100, $200, $500, $1.000, $2.000.

1 peso je cca 1 česká koruna, přibližný přepočet cen je tedy velmi jednoduchý.

Uruguayské peso bylo svého času nejsilnější měnou kontinentu.

Uruguayské peso

Směnárny a platby kartou

Eura nebo dolary můžete směnit přímo na letišti či později v jakékoli bance nebo směnárně.

Platby kartami asociací Visa a Mastercard jsou široce akceptované, hotely a velké obchody obvykle akceptují i Amex a Diners.

Výběry z bankomatů byly až na výjimku bez problémů (Visa od Zuno fungovala jen v bankomatech banky Santander).

Vracení DPH

Pokud můžete, plaťtě kartou! Při platbě kartou (vyzkoušeno s debetní i kreditní VISA, kreditní MasterCard a Diners) nad určitou sumu automaticky vrací až 18 % zpátky. Někde nám tvrdili, že je to až od útraty 1500 UYU (cca 1500 Kč), ale fungovalo to i na částky mnohem nižší a na komodity, které obvykle nejsou tax free, jako je půjčení auta nebo jídlo. Nevysledovali jsme v tom žádný logický systém. Někde ponížili útratu rovnou, sleva byla vyčíslena na účtence z platebního terminálu, jindy jsme zaplatili částku celou a po cca týdnu se nám na výpise objevila jak celá zaplacená částka, do té doby jen blokovaná (mínus), tak i vratka daně (plus).

Kolik co stojí

Ceny jsou v průměru lehce vyšší než u nás, taxi (22 Kč za km) nebo městská hromadná doprava (jízdenka 28 Kč) vyjdou nastejno, kvalitní kožené věci a boty jsou o dost levnější. Jen benzin je tu ještě dražší, cena se pohybuje mezi 42 a 45 Kč.

Spropitné a smlouvání

Smlouvat o cenách má význam maximálně na tržištích nebo ve stáncích u silnice, jinak jsou ceny pevné. Spropitné se očekává v restauracích a taxi.

Nikde se nás nesnažili „natáhnout", dokonce ani taxikáři, ani číšníci v turisticky oblíbeném Mercado del Puerto v Montevideu, ti se jen slušně zeptali, zda můžou do účtu přidat 10 % za servis.

Přívětivost k turistům

Všechny parky, botanická zahrada i zoo, které jsme navštívili, byly zdarma a daly se projíždět autem. Většina muzeí nepožadovala vstupné, narazili jsme jen na 2 místa, kde se platil vstup – pevnost Fortaleza del Cerro nad Montevideem (60 Kč) a maják v Cabo Polonio (20 Kč). Veřejná WC s obsluhou i bez byla také zdarma.

Ubytování

Dvojlůžkový pokoj ve slušném tříhvězdičkovém hotelu v centru Montevidea přijde na 1.200–1.500 korun za noc, apartmán ve venkovském domě také. Cena hostelů začíná na 250 korunách za osobu a noc.

Denní rozpočet

Při cestování ve dvojici a dvoutýdenní cestě nás průměrný den v Uruguayi přišel na cca 1.400 korun na osobu. Spali jsme ve slušných hotelech, jezdili MHD, několikrát jsme využili taxi a 5 dní jsme jezdili půjčeným autem, k tomu denně minimálně jednou jedli ve slušné restauraci.

Náklady by se zcela jistě daly stlačit níž, ale jídlo bylo výborné a byla by škoda do restaurací nechodit. Některé národní parky by byly bez auta prakticky nedostupné.

Zavřít

Jak se budeš dopravovat

Jak do Uruguaye

Na letiště Carasco (MVD) do hlavního města Montevideo se z Evropy přímo létá jen z Madridu a Paříže, let trvá cca 12,5 hodiny. S přestupem v Sao Paulu, Rio de Janeiru nebo Buenos Aires se dá letět prakticky s libovolnou aerolinkou.

Ceny letů se běžně pohybují kolem 18.000 korun (např. z Německa), z Prahy kolem 20.000 korun. My jsme letěli z Mnichova v chybovém tarifu za necelých 12.000 korun.

Autobus z letiště do centra (Terminal Tres Cruces) stojí 51 pesos, sdílený minivan 700–900 pesos, taxi 1200–1500 pesos.

Jednodenní výlet z Buenos Aires

Z argentinského Buenos Aires lze podniknout jednodenní výlet lodí do Colonie del Sacramento, případně i do Montevidea. Ceny za jednosměrný lístek začínají na 350 korunách, u největšího operátora Buquebus stojí cca 1.000 korun. Informace hledejte zde:

Jak se nejlépe dopravovat

Nejlepším způsobem pro poznávání Uruguaye bude určitě auto. Dálková autobusová doprava je sice kvalití a relativně frekventovaná, spojuje však jen ta největší města a na venkov se budete dostávat jen obtížně.

Autem

Kromě centra Montevidea, kde se jezdí trochu energičtěji (přirovnáme ho k Itálii či centru Paříže), je dopravní situace klidná až mrtvá (na dálnici potkáte třeba jen 10 aut na 100 km), občas lze potkat koňský povoz, jezdce na koni nebo chodce (i na dálnici).

Silnice jsou většinou v dobrém stavu, na venkově nebo v národních parcích se jezdí i po šotolině, uježděné hlíně nebo štěrku.

Vozový park je od moderních aut až po vozy 70. až 90. let minulého století v různém stadiu rozkladu.

K půjčení auta stačí český (slovenský) řidičský průkaz, pas a kreditní karta. Cena benzinu se pohybuje mezi 42 a 45 pesos.

Na některých úsecích dálnic se platí mýto, cena za osobní auto činí 60 pesos, platit lze pouze hotově. Směrem z Montevidea do Colonie se platí jednou, směrem k Punta del Diablo třikrát.

Půjčení malého auta třídy economy nás stálo 800 korun na den (objednáno předem přes srovnávač).

Silnice v Uruguayi

Autobusy a železnice

Autobusy se lze přepravovat mezi všemi většími městy. Největší operátor je COT: www.cot.com.uy. V hlavním městě Montevideu odjíždí všechny dálkové linky z terminálu Tres Cruces, který zároveň slouží jako přestupní uzel busů MHD.

Všechny odjezdy dálkových spojů lze najít zde: www.trescruces.com.uy.

Například cesta Montevideo – Colonia stojí cca 200 pesos a trvá cca 3 hodiny.

Vlaková doprava prakticky neexistuje, kromě jedné 63 kilometrové příměstské linky z hlavního města směrem na sever.

MHD v Montevideu

Jediná hromadná doprava v hlavním městě je autobusová. A podle toho také vypadá. Montevideo má přibližně tolik obyvatel jako Praha, takže ve špičce jezdí celé „vlaky“ autobusů. Některé ulice v centru jsou vyhrazené jen pro autobusy a taxíky.

Tarif je jednotný – 28 pesos, platí se hotově u řidiče nebo průvodčího, nastupuje se pouze předními dveřmi, všechny zastávky jsou na znamení. Zastávka je označena „Parada de omnibus“ nebo jen „Parada.“

Po vystoupení z autobusu pozbyde jízdenka platnost, výjimkou je několik přestupních uzlů, kde se může s jízdenkou pokračovat jinou linkou. Přestupní uzly jsou Terminal Tres Cruces, Terminal Plaza Independencia, Terminal Ciudadela, Ciudad Vieja a některé další.

Jízdní řády libovolné zastávky a vyhledávač spojení najdete zde: www.montevideobus.com.uy.

Zavřít

Co ochutnáš

Uruguayská kuchyně

Maso

Hovězí steak a grilované maso na všechny způsoby, žebírka, klobásy, grilovaná zelenina. Uruguayské hovězí je stejně kvalitní jako to argentinské, jen možná není tolik známé.

Argentina i Uruguay exportují hovězí maso ve velkém, ale to nejlepší si samozřejmě nechávají pro sebe a právě to se tu dá ochutnat.

Uruguayská kuchyně

Chivito

Chivito je populární forma rychlého občerstvení, jde vlastně o jakýsi hamburger. Jen místo mletého masa obsahuje plátek hovězího a vejce (buď plátky vejce natvrdo, nebo smažené volské oko) a jako v jiných hamburgerech zeleninu, majonézu, hořčici nebo kečup. Jako příloha se podávají obvykle hranolky.

Milanesa

Jde o svého druhu obalovaný řízek, pouze místo telecího nebo vepřového masa je použitý plátek hovězího. Navrch obvykle přijde opět smažené vejce.

Churros

Smažené tyčky z koblihového těsta obalené cukrem a polité čokoládou nebo dulce de leche – druhem karamelu vyráběným z oslazené smetany.

Sýry, nakládaná zelenina a domácí pálenky

Prakticky každá rodinná farma vyrábí sýry typu mozarella, gouda nebo parmezano. Nakládají zeleninu, vyrábějí lečo a pálenky. Nabídka včetně masa nebo vajec je občas k vidění na stojanu u silnice. Stačí zastavit a zatroubit.

Rozhodně stojí za ochutnání nejrůznější pálenky a likéry ze sezonního ovoce.

Nám nejvíc chutnala pomerančovice – asi 30% pálenka i s kousky pomerančů. Krásně voněla.

Víno

Místní víno je vyhlášené. Typické místní odrůdy jsou Tempranillo, Tannat, Merlot a Chardonnay. Prakticky na každé větší vinici je možné navštívit ochutnávku vín.

Zavřít

Jaké výlety podnikneš

Pláže

Kromě městských pláží Montevidea jsou hlavními plážovými místy města Piriapolis a Punta del Este.

Pláže Uruguay

Surfování

Oblast oblíbená surfaři se nachází v okolí Punta del Diablo.

Parky a rezervace

Národní parky a rezervace jsou rozesety po celém pobřeží oceánu.

Architektura a muzea

V Montevideu je celá řada zajímavých muzeí a historické centrum města také stojí za procházku. Přístavní město v koloniálním stylu Colonia del Sacramente je zapsáno v seznamu kulturního dědictví Unesco.

Zavřít

Na co si dej pozor

Zdraví

Je vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici při příletu z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučené je mít očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a tetanu.

Kriminalita

Uruguay je statisticky nejbezpečnější země Jižní Ameriky. Ohroženi jsme se necítili nikde.

Internet a elektřina

Elektřina

V Uruguayi koluje v síti napětí 230 V, frekvence 50 Hz. Nejrozšířenějším typem zásuvek jsou "C" a "F", tedy ty, do kterých nepotřebujeme redukci v případě přístrojů bez zemnícího kolíku. Méně frekvnetovné jsou pak zásuvky typu "I" a "L". Obecně lze říct, že s běžným napájením mobilního telefonu nebo notebooku si vystačíte s evropským kabelem.

Internet

Wifi je rozšířená zhruba jako v Česku nebo na Slovensku, všechny hotely, restaurace a podobná zařízení mívají běžně wifi zdarma, stejně jako například dálkové autobusy.

Důležité kontakty

Společný dispečink policie, požárníků a záchranné služby má číslo 911.

Česká ambasáda je v argentinském Buenos Aires:

Junín 1461, 1113 Buenos Aires (Capital Federal), Argentina. Telefon: (0054-11) 48073107. Fax (0054-11) 48001088. E-mail: buenosaires@embassy.mzv.cz

Zavřít

Víza a na co mysli před cestou

Vízum

Občané ČR a SR vízum k turistickému pobytu do 90 dnů nepotřebují. Přihlašovací povinnost v Uruguayi zavedena není, cizinci pouze na hraničním přechodu vyplňují vstupní / výstupní formulář.

Rezervuj

1.

Letenky

Cestovatelé k nám chodí nejen pro rady, ale i levné letenky. Najdi si i ty svou letenku do Uruguae.

2.

Hotely

Mít kde složit hlavu není od věci. Podívej se na nabídku hotelů, hostelů i apartmánu v Uruguai.

3.

Půjčení auta

Jsi milovník roadtripů? Podívej se na nabídku dostupných vozů k vyzvednutí nejen na letišti.

nebo

Zájezdy

Pokud dáváš přednost hotovému řešení, naplánuj si dovolenou v Uruguai s cestovní kanceláří.

Diskuze

Jsme největší cestovatelská komunita v Česku a na Slovensku. Máš dotaz nebo hledáš spolucestovatele? Zeptej se ve fóru!

Založ nové téma

Akční letenky do Uruguae

Uruguay v hlavní sezoně z Itálie od 11.533 Kč

Akce starší 2 týdnů

Uruguay: nejlevnější letenky do Montevidea - 9.798 Kč

Akce starší 2 týdnů

Byl jsi v Uruguai?
Navrhni úpravu

Tohoto průvodce pro vás připravili