Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Thajsko dnes oznámilo výrazné uvolnění covidových opatření při vstupu do země od 1.5. a k tomu se jistě budou hodit nějaké zajímavé letenky. Vcelku netradiční spojení s velmi výhodnými cenami nabídnou aerolinky Saudia z Vídně do Bangkoku s jedním přestupem v Rijádu a návratem do Mnichova či Frankfurtu

Open-jaw letenky od května do října včetně celých letních prázdnin stojí od 7 788 Kč, přičemž automaticky obsahují odbavené zavazadlo do 23 kg. I když letní prázdniny nejsou v Thajsku hlavní sezonou, ceny letenek jsou vždy výrazně vyšší než ve zbytku roku. A pokud jste v cestování omezení právě na letní prázdniny, pak není co řešit.

Čistokrevné zpáteční letenky z/do Vídně pro ty, kteří chtějí na letiště autem, stojí 10 183 Kč

Počítejte s tím, že během letů se Saudií se nepodává žádný alkohol.

Do Thajska a zpět nově očkovaní cestují bez omezení, neočkovaní jen s testem před cestou. Detailní informace na naší stránce koronavirus v Thajsku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Bangkok
Bangkok BKK
Thajsko
FRA Frankfurt
Německo
Frankfurt nad Mohanem
Open-jaw 18 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Bangkok
Bangkok BKK
Thajsko
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
Open-jaw 18 hod letu (1 přestup)
Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Zpáteční 19 hod letu (1 přestup)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

37 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Zuzina
Zuzina

Ahoj, máte někdo zkušenost s příletem do Bangkoku a cestou směrem Phuket, Krabi a ten jih? Mapy mi ukazují 10 hodin cesty, což je docela nic moc..

před měs
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Tam se létá.

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Doporučuji cestu vlakem po západním pobřeží, pokud člověk chce nasát tu thajskou atmosféru. Cestou pauza v Hua Hin a šup dál na Phuket.

Nebo prostě koupit letenku za pár kaček - Thai, Air Asia, Nok Air, Silk Air... nevím co ještě. Musím osvěžit pamět.

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Je to východní pobřeží jižního Thajska. Po zemi se jezdí obvykle nočním vlakem (i lůžkovým) do Surat Thani a pak minivanem, což může být na jedné jízdence od místní CK (i včetně lodi na Railay nebo Phi Phi z Krabi) nebo se minivan objedná v S.T. Já jel denním vlakem do Hua Hin a pak nočním.

před měs
Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1

u té Airasia se dalo koupit letenku + trajekt a doprava k němu na ostrovy (my jeli na Ko Phangan...) vyšlo to podobně jako zvlášť ale nemusels ses o nic starat...

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-25T13:25:24+02:00)

Jistou nevýhodou Air Asie je ale odlet z druhého letiště, což za těch pár ušetřených stokorun dle mého nestojí, i když já už to tak dvakrát letěl. Ale přiznávám se, že teď už bych si připlatil a přesun si odpustil. Ve větším počtu už je to na zvážení, nebo když jsou ceny výrazně výhodnější. Je to harcování se na druhé letiště, což přidá aspon 4, ale spíš 5-6 hodin na přestup. Záleží taky, kdy to letí. Obzvláště pro cestující jen s příručákem je daleko lepší projít hned na vnitrostátní odlety na BKK a čekání si zpříjemnit v salonku, než se potit v busu. Jinak ano, koupit balíček u Air Asie je jistě lepší a bez starostí.

Jo a použít vlak mi moc nedává smysl. Obzvláště pro někoho, kdo jede na týden či dva. A to je tu 99% tazatelů.

před měs
Avatar uživatele
Jakub S

Balíčky prodává kromě Air Asie i Nok Air i Lion Air (jestli se něco nezměnilo) s tím, že nám i garantovali přestupy letadlo

- bus - trajekt. Určitě pro začátečníka nejlepší varianta.

@Niemandos: ceny s TH/PG byly co pamatuju vždycky docela vysoké a rozdíl nebyly to stokoruny, ale spíš tisíce. Když nepočítám Samui (a to jsme z časových důvodů letěli ten 15min let z Krabi), tak jsem to nikdy takhle neřešil a vždycky jsem si nechával po příletu/po odletu jednu noc v Bangkoku a šup na DMK. Fakt se dají letenky z BKK pořídit cenově srovnatelně s low costama? Kupovat hodně dopředu?

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@Jakub S: Původní dotaz byl hlavně na Krabi a Phuket a tam žádný trajekt není.

@niemandos: Byl jsem tam na 2 týdny (vlastně jen jako stopover mezi Srí lankou a Nepálem na jedné letence s Thai Airways) a cestou na jih jsem chtěl při mé první návštěvě JV Asie vidět i venkov a NP Kaeng Krachan (a Hua Hin). V závěru jsem chtěl vidět i Bangkok a let by byl dražší, takže pro mě to význam mělo. Kdo jede hlavně k moři na jihu, ať raději letí, ale dotaz byl na pozemní cestu.

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-25T14:25:13+02:00)

@JakubS Když jsem tam byl posledně v roce 2017,tak mi dělal rozdíl 500 Kč myslím. Já letěl do Trangu. Nákup samozřejmě dlouho dopředu 3-4 měsíce. Letěl jsem ale i s odbaveným zavazadlem. Jen s příručákem bude rozdíl jistě větší. Přestup jsem zvládl za 4 hod, ale nebyly zácpy a bus jel hodinu a let mi taky dobře navazoval. Někdy jede bus i 2 hodiny. Zpocený jsme byl ale jak prase, protože ty busy nemají klimatizaci. Aspon tehdy neměly. Samozřejmě když jede větší skupina, třeba rodina a vezme taxík, tak je to o něčem jiném a úspora je velká. Jak jsem psal, při rozdílu 500 Kč by mi to osobně dnes už za to nestálo. Ale asi stárnu a tak si raději sednu do salonku a dám si něco dobrého při čekání na přípoj. V BKK jsou mimochodem velmi dobré salonky.

Já už v Bangkoku nenocuji. Přijde mi to jako ztracený čas. Někdy na cestě zpátky přespím na Rambuttri road. Už jsme tam byl myslím 6x, takže mě to nějak neláká, myslím v Bangkoku. Kdo jede poprvé, tak to je něco jiného. Ale můj přístup do značné míry ovlivňuje i fakt, že cestuju sám, přesuny i ubytování platím sám a mám čím dál méně dnů na dovolenou.

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-25T14:17:56+02:00)

@LiborS

Ano dotaz byl na pozemní cestu, ale to neznamená, že nelze poradit, že je pro drtivou většinu lidí lepší letět a neztrácet jeden den dovolené sezením ve vlaku. Já to jel taky jednou po zemi a to mi stačilo.

A dotaz byl na "Phuket, Krabi a ten jih" a třeba Trang je taky na jihu :-)

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-25T14:36:55+02:00)

Trang je o dost víc než zmíněných 10 h., tak ten snad nemyslela. Tam je let určitě lepší.

Však taky bylo napsáno od předchozích i mě, že let je obvykle lepší. U nočního vlaku nemusí být žádná ztráta času při dojezdu minivanem do Krabi dopoledne oproti dopolednímu letu (případný přílet do Bangkoku odpoledne už by nemusel umožnit přesun stejný den s časovou rezervou, zvlášť ne u levnějšího letu z druhého letiště).

Let je pohodlnější, zvlášť ze stejného letiště stejný den, ale dražší a je tam riziko propadnutí letenky při zpoždění či dříve oznámeném posunu nebo stornu letu do Thajska.

před měs
Avatar uživatele Zuzina
Zuzina

Díky moc všem za odpovědi. Vzhledem k tomu, že tu píšete dost o přeletech, tak asi není na místě ptát se na bezpečnost letů? Létat se bojím, i když létáme docela dost, a obzvlášť v těchto zemí, ale 12 hodin vlakem se mi teda vůbec nechce.. Co se týče těch cen, tak ty jsou zatím dost v pohodě (v porovnání s tím časem).. Máme v plánu Bangkok - Čiang Mai, Čiang Mai - Koh Samui. Má někdo zkušenost, jestli rovnou Koh Samui nebo Krabi/ Phuket? Případně tam někde dojet, což je ale zase 10 hodinová cesta.. Zpět pak zase let do Bangkoku.. Díky

před 29 dny
Avatar uživatele
mirjur

Nevím, jak teď, ale lety přímo na Koh Samui bývaly dost drahé. Záleží, kolik máte času... my jsme to brali přes Phuket-Krabi-Surat Thani, ze ST trajekt.

před 29 dny
Avatar uživatele
Jakub S

Létání se není třeba bát. Osobně si ve vzduchu připadám zrovna v Thajsku mnohem bezpečněji ve vzduchu než na silnici :) ... Z Chiang Mai jsem se přesouval jednou Samui/Phangan, jednou na Phuket/Phi Phi/Lantu a je to o tom kolik máte času a co máte v plánu. A taky kam (a jestli) chytnete za slušnou cenu přímý let z Chiang Mai, nebo poletíte s přestupem v Bangkoku, co chcete vidět, jaké máte priority, jestli potřebujete stihnout ostrovy v zálivu i ostrovy západním pobřeží. Klidně mi napište do zpráv, sice jsem byl v Thajsku jen třikrát a všechno před covidem, ale klidně poradím ...

před 29 dny
Avatar uživatele
Miki _3

heh 10hodin :-D to mě připomnělo, jak když člověk cestuje po Asii a zvykne si, že běžný přesuny vlakem nebo autobusem trvají třeba celej den (tam 10 hodin vlakem, tam 15 hodin busem, tam 18hodin zase busem), a pak se vrátí do ČR kde jede z Prahy do Brna jen 2 hodiny. A uvědomí si, jak jsou lidi zhýčkaní, když nadávají, že musí jet 2hodiny a je to hrozná doba. :-D

Jinak 10hodin je nic, spíš počítej vlakem tak 11hodin do Surat Thani a od tam ještě na Phuket dalších 4-5hodin. Ale ten dobrej zážitek z vlaku, kde chodí místní prodejci s jídlem a přeřvávají se, výhledy z okna po cestě na krásnou krajinu a pokec s thajkama ve vlaku za to prostě stojí :) Samozřejmě, pokud jedeš jen na dovolenou na Phuket si lehnout na pláž a nechceš cestovat a nasávat zážitky, tak je lepší letět letadlem a být za 2 hodny vyvalená na pláži. :)

před 29 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na Phuket bych vlakem nejel, to je pak ještě 240 km z centra Surat Thani (to už raději z Bangkoku nočním busem, pokud bych chtěl co nejvíc šetřit a nesehnal levné letenky), ale Krabi je přijatelných 160 km po rychlé rovné dálnici s menším provozem. Je ale fakt, že od vlaku se cesta může protáhnout, pokud se nejede přímo, ale nejdřív přes 10 km opačným směrem do sídla cestovky ve městě, kde se čeká na minivan. Aspoň já to tak měl, ale kupoval jsem jízdenku na vlak zvlášť, protože jsem jel z Hua Hin a nezjišťoval možnost balíčku.

Přeřvávající se prodejci ve vlaku v Thajsku? V nočních teda určitě ne (ani v lehátkovém, ani u vyšší třídy sedaček). Na úseku Bangkok Hua-Hin jsem jel v denním vlaku 3. třídy 3x, do Kanchanaburi tam a zpět a taky v celodenním vlaku z Chiang Mai do Ayutthayi a pak do Bangkoku (většina jízd v roce 2017) a nevybavuju si, že by tam bylo moc prodejců s jídlem, ale určitě ne přeřvávající se. Ale jinak souhlas.

před 28 dny
Avatar uživatele
Miki _3

Já jel vlakem v Thajsku hodně krát a vždycky beru třetí třídu, kde tito prodejci jsou. Nastupují ale nejčastěj třeba po cestě z Hua Lamphong po konec Bangkoku (takže nejaký 2 hodiny jízdy) a pak vždycky na různých místech. Nemám to úplně přesně zmapovaný. Samozřejmě, že přes noc moc nejezdí a chodí jen ve třetí třídě. V lůžkových vagonech ne.

Nepředstavuj si přeřvavájící prodejce, že jich je tam 50, ale třeba 3-4 lidi co v Thajštině nahlas opakují jídlo nebo pití, který prodávají pořád dokola. :-D A to se mi líbí, že až tam budu, tak si schvalně koupím nějakou jízdu vlakem, jen abych si od nich koupil třeba Pad Kra Pao Kai za 20thb na chuť. :-D

Přidat odpověď
před 28 dny

Ahoj cestovatele má někdo zkušenosti z cestováním v období dešťů? Tzn,. Červenec? Krabí, ko Samui a jiné? Diky

před měs
Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1

byli jsme před třemi lety v červenci a úplně v pohodě, déšť jen občas, 80% pobytu bez deště.. teplo... v dnešní době, kdy počasí je fakt všude nevyzpytatelné je to zbytečné řešit... můžeš jet v sezonu a bude horší počasí než v červenci..

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Ani podle statistik není červenec v těchto oblastech období dešťů, je jen zvýšená pravděpodobnost deště viz https://en.wikipedia.org/wiki/Ko...ui#Climate

To je spíš až od září a v září jsem byl v Thajsku 2x a měl jsem většinu doby slunečno úplně bez deště, pár dní zataženo bez deště a déšť asi jen 2x (při přejezdu z Krabi na Ko Phangan a 1. den v Bangkoku). Spíš je v JV Asii v období dešťů třeba týden hezky s max. slejvákem později odpoledne a pak zase týden zataženo s častějším a silnějším deštěm (to jsem zažil v Bangkoku a okolí koncem května, kdy tam mají kratší období dešťů).

Přesně tak .Až to oficiálně na stránkách ministerstva vnitra či jiných oficiálních webech ohledně podmínek cestování pro očkované či neočkované. Až pak je možné uvažovat o letence. Na fly4free je psané ,že od 1.5 zrušena karanténa. Nám lajkům to prijde jako logická věc ,že nelze omezovat do nekonečna .Ale co stát to jiné podmínky. Letenky z Vídně či Prahy jsou za 11800 až 13 000 v období podzimu až zimy 2022. Buď přestupem v Helsinkách nebo přímým letem z Vídně do BKK. akce neakce .Cena je pořád dobrá .A s Asií bych vyčkával .

před měs
Avatar uživatele
Miki _3

Je to napsaný i na oficiálních stránkách kde se vyplňuje ThaiPass. :)

Podle referenci na tripadvisoru se jedna o dost tragickou leteckou společnost - ve smyslu ignorování náhrad, preziravý postoj personálu, změny letů bez oznámení. Má někdo konkrétní zkušenosti, nebo to vážně raději nebrat?

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Nebrat.

Předem se omlouvám za hloupý dotaz, ale nenašla jsem informace opřestupu SA. Ani na cestovatelské mapě, ani na jiných stránkách. Hádám správně, že by neměl být problém a řeší se jen cílová destinace?

Za tip moc díky, přesně na toto jsme čekali.

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Kdyby věděli o možných problémech, napsali by to. Snad jen nutnost vytisknuté letenky, pokud je to aktuální: https://www.cestujlevne.com/letiste/rijad

před měs

Děkuju. To nebylo podezření, jen mě překvapilo, že jsem nenašla nic.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter

18,59%

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
MRholikk

Jak jste prisli na ty podminky pro vstup od 1. Kvetna. Ctu si na thajske ambasade podminky. A nic tam takoveho nepisou a to je je zachvilku konec dubna.

před měs
Avatar uživatele
Miki _3

hledej u cigánek na bangkokpost.com :D

před měs
Avatar uživatele
MRholikk

To mas pravdu. Cetl jsem. Ale na ambasade o tom neni ani zminka. O to mi jde. Psat si to noviny muzou 👍

před měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Viz odkaz v průvodci na oficiální tiskovou agenturu Thajského turistického úřadu: https://www.tatnews.org/2022/04/...-may-2022/

Avatar uživatele
Miki _3

Jak velká je šance, že o prazdninách znovu zavedou karantenu? :D

před měs
Avatar uživatele
MRholikk

Zkus zavolat do vestirny k naky cikance 😂😂😂

před měs
Avatar uživatele
Miki _3

zajímavý, že tady https://www.bangkokpost.com/busi...from-may-1 píšou o karanténě na 5 dní

před měs
Avatar uživatele
MRholikk

Ano pro neockovany cetl jsem.

před měs
Avatar uživatele
Miki _3
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 66 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-22T21:12:21+02:00)

jo, ma to ASI být, že 5 dní karantena pro neočkovany, pokud nepředloží PCR test udělanej 72hodin před odletem

Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To bude jízda!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ibiza
ušetříš až 87%
To musíš vidět!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Bangkok
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi

Zavřít boční panel
Frankfurt nad Mohanem
Německo Přílet na letiště Frankfurt

Chcete-li spojit cestu na letištěm s návštěvou Frankfurtu nebo okolních měst, využijete služeb místní MHD.

Vlaky S-Bahn

Nejvýhodnějším způsobem dopravy je městská železnice S-Bahn, linky S8 a S9. Vlaky jezdí každých 10–20 minut s tím, že doba jízdy do Frankfurtu z letiště netrvá déle jak 10 minut. Prakticky po celém území Frankfurtu jste schopni se dostat do 30 minut.

Nádraží se nachází u terminálu 1, se kterým je spojeno krátkou chodbou a velmi přehledně značeno. Jízdenky koupíte v automatu před vstupem na nástupiště a lze platit jak kartou, tak hotovostí.

Frankfurt Hbf a centrum

Všechny spoje S-Bahnu a regionálních vlaků linek RE2, RE3, RB58 a RB59 jedou na frankfurtské hlavní nádraží, linky S8 a S9 pak navíc projíždějí dál celým centrem Frankfurtu.

 • Interval: 10-15 minut
 • Provozní doba: 24 hodin denně (v noci interval 30-60 minut)
 • Doba jízdy: 12 minut na hlavní nádraží
 • Cena jízdenky: 5,20 EUR, celodenní jízdenky pro všechny typy dopravy ve Frankufurtu za 10,15 EUR

Mainz a Wiesbaden

Pohodlně se z letiště dostanete i na druhou stranu do historických měst Mainz (Mohuč) nebo Wiesbaden. Zatímco do Wiesbadenu jezdí z letiště linky S8 a S9, do města Mainz pouze S8. Ceny jízdenek jsou stejné jako do Frankfurtu, tj. 5,20 EUR za jednu jízdu a 10,15 EUR celodenní.

Informace o dopravě, plánování spojení, mapy a jízdní řády najdete na webu rmw.de.

Autobusy

U terminálu zastavují i autobusové linky, které jsou však využitelné především v případě, že najdete levné ubytování v některé z okolních obcí. Pro cestu do Frankufrtu, Mohuče, Wiesbadenu či Rüsselsheimu bude vždy rychlejší vlak při stejné ceně.

Detailní mapu všech linek vlaků i autobusů najdete zde:

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1fieLto2Ky7T69WPB6aKIZUegtBM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do nedalekého Darmstadtu jezdí zhruba jednou za 40 minut „AirLiner“ bus, jednosměrné jízdné stojí 8,75 EUR.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Frankfurt

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

 • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
 • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
 • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov