Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nová norská aerolinka Flyr, která od dubna začne létat na trase Praha – Oslo spouští i prodej přestupních letenek přes Oslo do měst Bergen, Stavanger či Trondheim do nitra krajiny norských fjordů.

S aktuálním promo kódem REISEGLEDE22 poletíte do všech destinací v tarifu Promo i s odbaveným zavazadlem za velmi pěkných 1 179 NOK. Promo kód zadáte při výběru letenek, klikněte pod kalendářem vpravo dole na položku "Apply promo code", vložte kód a klikněte na "Apply". Automaticky se vám po té objeví v nabídce nejlevnější tarif Promo s odbaveným zavazadlem, a to jak pro let tam, tak pro zpáteční cestu.

Co se bude hodit?

Cestování do Norska je nyní bez omezení pro všechny, tj. jako před pandemií. 

 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BGO Bergen
Norsko
Bergen
Zpáteční 6 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
SVG Stavanger
Norsko
Preikestolen
Zpáteční 6 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TRD Trondheim
Norsko
Trondheim
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 44 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben a květen

Jsou během letu přestupy?

Oslo Gardermoen

S kým poletím?

Flyr

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční + odbavené do 23 kg po zadání promo kódu REISEGLEDE22

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

V neděli 22.5.2022 měl jejich let z Oslo do Prahy posunutý odlet o 9h. Byl to takto pro nás zle zakončený pobyt :-(

Odpovědět
před 3 dny

Zpětně děkuji za tip. Stihl jsem koupit s promokódem Praha-Oslo zpáteční. Super cena. S FLYRem jsem ještě neletěl. Tak snad to s něma v 05/2022 klapne bez ztráty kytičky!

před 2 měs

Pozn.: chtěl jsem u FLYRu změnu pasažéra/cestujícího. Z chatu odpověděli, že nelze ani za poplatek. Nevadí.... ale škoda, že toto nelze vůbec.

Přidat odpověď
před 2 měs

Zdravím, zkoušel už někdo zadat promo kód? Zkoušel jsem Prahu - Trondheim v dubnu a hlásí mi to invalid promo kód...

před 3 měs

Dnes už nefunguje, včera ještě ano

před 3 měs

Díky, snad příště :)

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
Hurá za zážitky!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To budou fotky!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi ještě nebyl!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bergen
Norsko Přílet na letiště Bergen Flesland

Pokud spěcháte nebo přiletíte pozdě večer, nejrychlejší cestou pro vás bude autobus „Flybussen“, který jezdí do historického centra Bryggen. Cesta trvá asi 35 minut, stojí 100 NOK / 288 Kč a pozdně večerní a brzké ranní autobusy navazují na letecké spoje. Jízdenku je možné zaplatit online.

Levnější cestou, jak dosáhnout centra, je místní MHD. Z letiště využijete tramvajovou linku (Bybanen), která zastavuje přímo před terminálem. Jednosměrná jízdenka vyjde na 37 NOK / 110 Kč (celodenní za 95 NOK), cesta do historického centra bude trvat 45 minut. Tramvaje jezdí často: v pracovní dny cca jednou za 5 minut, večer a o víkendech jednou za 10 až 20 minut. První spoj z centra jede až v 5:45, poslední spoj z letiště pak v 1:00 ráno (soboty až ve 3:40). 

Autobus číslo 23 pak jezdí do přestupního termininálu Straume v jižní části města a není vhodný pro cestu do centra.

Informace o MHD v Bergenu naleznete na webu skyss.no.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1Q-oq1EKMROfPFBjHjEUPi1zDvuw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Bergen Flesland

Zavřít boční panel
Preikestolen
Norsko Přílet na letiště Stavanger Sola

Stavanger

Do centra vás nejrychleji doveze autobus společnosti Flybussen.no, více informací na webu dopravce. Autobusy jezdí každých 15–30 minut, cesta do centra zabere asi 20 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 117 NOK / 350 Kč, zpáteční pak 180 NOK / 525 Kč při koupi online. Nakoupíte-li přes mobilní aplikaci, zpáteční jízdné vyjde na 170 NOK. V autobuse u řidiče pak zaplatíte 130 NOK za jednosměrnou cestu. První spoj z letiště jede v 7:25, poslední 1:25, ve směru z města pak jezdí autobusy od 3:30 do 23:30.

Pro levnější cestu se svezte autobusem číslo 42 na konečnou "Jasund, Prestaskjersveien", kde přestoupíte na linku 2, kterou dojedete až do centra Stavangeru. Za přestupní jízdenku platnou 1 hodinu zaplatíte 35 NOK. Obě linky jezdí cca od 5:40 do 23:30 (v sobotu až od 7:30, v neděli pak od 9:30) každých 15 až 30 minut. Celkem cesta do Stavangeru zabere kolem 50 minut. Informace a jízdní řády o MHD ve Stavangeru a okolí na kolumbus.no.

Sandnes

I do 10 km vzdáleného města Sandnes jezdí Flybussen.no. Autobusy odjíždí každých 30–60 minut, cesta do centra zabere asi 15 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 94 NOK / 277 Kč, zpáteční pak 140 NOK / 410 Kč, zaplatit můžete i kreditní kartou. První spoj z letiště odjíždí v 7:40, poslední v 0:50, ve směru z města pak jezdí autobusy od 4:30 do 18:30.

Do Sandnes a přilehlých obcí jezdí z letuště také levnější lokální autobusová linka číslo 42 s intervaly 30 minut (5:50–23:50). Jízdenka stojí 35 NOK.

Stavanger je nejbližším letištěm známé skále Preikestolen, chcete-li si ji prohlédnout, půjčte si pro snazší návštěvu této přírodní zajímavosti auto.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1DFmLk55kFRbESB7IhP1t_EXqbWY]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Stavanger Sola

Zavřít boční panel
Trondheim
Norsko Přílet na letiště Trondheim Vaernes

Nejrychlejší i nejlevnější cesta do centra Trondheimu vede vlakem z přilehlé zastávky. Jízdní doba činí 32–40 minut, vlaky jezdí zhruba od 5:30 do 23:30 každou hodinu (ve špičce jednou za 15 minut) a za lístek zaplatíte 82 NOK / 240 Kč. Vyhledávání spojení na nsb.no.

Alternativní dopravu zajišťuje častější autobusové spojení firem Flybussen.no a Vaernes Ekspressen (vyhledávání spojení).

Flybussen provozuje dvě linky, přes hlavní nádraží do centra od 4:00 do 23:40 každých 10 minut a do jižní části města k vyoskoškolskému areálu jednou za půl hodiny. Jízdenka stojí 130 NOK.

Vaernes Expressen pak jede každých 30 minut do centra.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1fDcMtqdmh6jiqNMkAR1IKtKDU2Y]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letišti zastavují i dálkové vlakové spoje směrem na sever do měst Mo i Rana nebo Bodö, stejně tak jako linka společnosti Nor-Way bus do města Namsos.

Od 10. prosince do 1. května jezdí každý čtvrtek a neděli autobus do švédského lyžařského střediska Åre. Jednosměrná jízdenka stojí 390 NOK / 1.140 Kč a detailní informace jsou k nalezení na flygtaxi.se.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Trondheim Vaernes