IATA (ICAO) kód letiště
BGO (ENBR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:37
Vzdálenost od Prahy
1268 km

O letišti Bergen Flesland

Letiště druhého největšího norského města je významnou regionální základnou pro lety do nejbližšího okolí a leží 18 km jižně od centra. Bergen je nejbližším velkým letištěm národním parkům Hardangervidda a Jotunheimen. Využívají ho především společnosti Norwegian Air Shuttle, SAS a místní Wideroe. Má jediný menší terminál rozdělený na domácí a zahraniční část.

Letenky

Z Prahy sem létá přímými lety společnost Norwegian Air Shuttle, ceny se běžně pohybují okolo 2.500 až 3.000 Kč. Z Katowic se do Bergenu dostanete s Wizz Airem za ceny začínající na 1.500 Kč.

Doba přímého letu z Prahy do Bergenu je asi 2 hodiny a 20 minut. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Bergenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pokud spěcháte nebo přiletíte pozdě večer, nejrychlejší cestou pro vás bude autobus „Flybussen“, který jezdí do historického centra Bryggen. Cesta trvá asi 35 minut, stojí 100 NOK / 288 Kč a pozdně večerní a brzké ranní autobusy navazují na letecké spoje. Jízdenku je možné zaplatit online.

Levnější cestou, jak dosáhnout centra, je místní MHD. Z letiště využijete tramvajovou linku (Bybanen), která zastavuje přímo před terminálem. Jednosměrná jízdenka vyjde na 37 NOK / 110 Kč (celodenní za 95 NOK), cesta do historického centra bude trvat 45 minut. Tramvaje jezdí často: v pracovní dny cca jednou za 5 minut, večer a o víkendech jednou za 10 až 20 minut. První spoj z centra jede až v 5:45, poslední spoj z letiště pak v 1:00 ráno (soboty až ve 3:40). 

Autobus číslo 23 pak jezdí do přestupního termininálu Straume v jižní části města a není vhodný pro cestu do centra.

Informace o MHD v Bergenu naleznete na webu skyss.no.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přetup

Bergenské letiště můžete využít především na přestupech do zbytku Norska a vzhledem k velikosti bude stačit i 35 minut při garantovaném přestupu.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma na první 2 hodiny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu