Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zdánlivě složitá kombinace letenek s Egypt Air může vést k dobrodružné výpravě do asijského státu Hongkongu. Letenky s odletem z kyperské Larnaky do Hongkongu a návratem do Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu totiž zakoupíte od 6 622 Kč. Komu by to bylo málo, může si přidat stop–over v egyptské Káhiře a vydat se na výlet do Gizy na pyramidy.

Do Larnaky se přitom snadno a levně dostanete například z Katovic za 89 zlotých (530 Kč), z Vídně do konce listopadu od 25 € (650 Kč) nebo rovnou z Prahy za 50 € (1 290 Kč).

V případě přestávky v Egyptě neopomeňte víza za 25 $. Z Hongkongu si pak můžete udělat výlet do asijského města hazardu Macca nebo přeletět za delším putováním na nedaleký Taiwan či Filipíny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Larnaka
Larnaka LCA
Kypr
HKG Hongkong
Hong Kong
Victoria peak - výhled na Hongkong
Victoria peak - výhled na Hongkong
Hongkong HKG
Hong Kong
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
Open-jaw 17 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Larnaka
Larnaka LCA
Kypr
HKG Hongkong
Hong Kong
Victoria peak - výhled na Hongkong
Victoria peak - výhled na Hongkong
Hongkong HKG
Hong Kong
CAI Káhira
Egypt
Gíza
Gíza
Káhira CAI
Egypt
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
3x 17 hod letu (2 přestupy)
Larnaka
Larnaka LCA
Kypr
CAI Káhira
Egypt
Gíza
Gíza
Káhira CAI
Egypt
HKG Hongkong
Hong Kong
Victoria peak - výhled na Hongkong
Victoria peak - výhled na Hongkong
Hongkong HKG
Hong Kong
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
3x 17 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 000 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace tarifu T

Na jaké termíny jsou letenky?

Od října do března příštího roku

Jsou během letu přestupy?

Káhira a technický stop v Bangkok Suvarnabhumi

S kým poletím?

EgyptAir

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Na Vanoce ciste do hongkongu by neslo?

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Do Hongkongu létá spojů. Jen si vyber podle libosti. To není problém :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Nemůžu tam najít nějaký termín na začátku ledna. Tak s 6 týdny v HK a týdnem v egyptě. Nějakej tip jak takové spojení vůbec vyhledat. Díky

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zkus si zjistit v jaké dny se lítá a zkoušet to tam :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Na hloupost uváděných procent tady už poukazovalo plno lidí, bezvýsledně.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Hloupost to není, jen v některých případech, jako je tento, nelze dovodit „pevnou“ úsporu a je nutné se trochu přizpůsobit.

před 3 lety

Davide, procenta u nabídek nepoužívá Secret Flying, Fly4Free ani třeba Urlaubspiraten. Myslíš, že kdyby to byl dobrý nápad, byli byste jediní kdo procenta ukazuje? Asi ne, žejo.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

A proč to dělat stejně jako všichni ostatní? Cení se originalita ne? Procenta aspoň udají představu člověku do letání nepříliš zasvěcenému :)

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak jsem rád Milano, že jsi nám ukázal, jaký máš přehled o podobných webech :). Ty jsi zřejmě nepochopil, že tento web většinou využívají k nákupu lidi, co takový přehled nemají a zahraniční weby nenavštěvují. A pro ně je přibližné procento úspory rozhodně přínosné.

Přidat odpověď
před 3 lety

Jak je akce výhodná? Běžná cena je 12 000 Kč. Ušetříš přibližně 45 %.

Ne, to není pravda. Za 12 tis jde letět s odletem i příletem do Prahy. 1290 Kč dáte za PRG - LCA a pár stovek za bus VIE - PRG a cena je hned cca 8100 Kč takže ušetříte 32% = necelé 4000 Kč, navíc získáte možnost trmácet se na Kypr a pak z Vídně. No neber to :D

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Nabídka nebude určena primárně pro rychlou cestu do Hongkongu, ale pro ty, pro něž je zastávka na Kypru nebo v Egyptě vítaným zpestřením. Úsporu nelze kalkulovat při cestě z Prahy, to je jen jedna z variant. Nejvíce samozřejmě ušetří ti, co mají za humny vídeňské letiště...

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nemá význam porovnávat cenu letenky z Prahy s cenou z Kypru s přískokem z Prahy, pokud je někdo z Ostravy. Proto se držíme pravidla, že uvedeme běžnou cenu z Prahy a srovnáme s aktuální nabídkou, kterou zde dáváme.

Komu přijde odlet z Kypru jako nutnost a trmácení se, ten si samozřejmě tuto letenku nekoupí a poletí třeba z Vídně přes Čínu, ale to je zbytečná debata, kterou jsem myslel, že už máme za sebou :) Kdo nechce, nechť nechá a čeká na tu svou akci. Nikomu nic nevnucujeme a to, že pro tebe není výhodná neznamená, že pro dalšího výhodnou nebude.

před 3 lety

Mně se tahla akci zdá naprosto dokonalá a jedinečná! v tomhle jste, hoši z CL, nejlepší. Abych řekl pravdu, tak mě vždy takováhle nabídka potěší mnohem víc (ikdyž ji nemůžu využít) , jako nějaká klasická, kterou propaguje dalších X stránek. :)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jestli on Jaroslav nebude starostův syn Chytrolín... Myslím tady nejde o cenu, to není pro někoho, kdo chce primárně letět do HKG. Je to ale pro cestovatele, dobrodruhy kteří mají šanci poznat více zajímavých destinací při jedné akci. A navíc, pokud poletí rodina a ty hlavní lety jsou opravdu v třídách K a L, vylétá si hlava rodiny téměř gold u *A na 2 roky. Což nikdy nešlo tak snadno:-) prostě každá věc má svého kupce.

před 3 lety

Jestli on cali nebude obecní blb....Psal jsem o tom, že jakýsi údaj o slevě je nesmysl když se porovnávají různé letenky.

A ano, každá věc má svého kupce. A rezatá Felicie bez STK se dá prodat, ale neznamená to, že je to dobrý kup.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cancun
ušetříš až 48%
Tam to bude krásný!
Pláž Zlaté Písky
ušetříš až 47%
Honem, dokud jsou místa!
San Blas
ušetříš až 32%
Tam chceš!
Portoriko
ušetříš až 45%
Tam to bude krásný!
4902 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Larnaka
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

Večerní přílety ve 2:30

Letíte–li do Larnaky novou přímou linkou s Wizz Airem, přistanete na Kypru ve 2:30. V tuto chvíli musíte využít služeb taxi, které však mají oficiální ceník taxi. Za cestu do centra Larnaky zaplatíte 12 EUR, do vzdálenějších destinací 30 EUR. Agia Napa vyjde na 50 EUR a Limassol na 60 EUR.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka

Zavřít boční panel
Victoria peak - výhled na Hongkong
Hong Kong Přílet na letiště Hongkong

Pro nejlevnější ceny MHD si ve stanici Airport Express u informačního stánku nebo obchodech 7Eleven zakupte Ocotpus Card. Stojí 150 HKD z čehož je 50 HKD záloha na kartu a 100 HKD na jízdné, to je pak o 10% levnější.

Nejrychlejší cesta do centra vede vlaky „Airport Express“ (jízdní řády a další informace). Ty jezdí od 6:00 do 0:45 každých 10 minut, za jízdenku do centra zaplatíte 100 HKD / 308 Kč a jízdní doba potrvá asi 25 minut.

Asi o třetinu levnější jsou početné autobusové linky, které jezdí napříč celým městem. Cesta do centra města trvá obvykle mezi 60 a 90 minutami v závisloti na provozu. Jízdenky se kupují u řidiče přesným obnosem, u linek označených písmenem "A" můžete jízdenku zakoupit i v kancelářích u autobusových zastávek.

Nejlepší variantou s poměrem cena/výkon je cesta autobusem S1, S56 nebo S64 k blízké stanici metra "Tung Chung". Žlutá linka jede po stejné trase jako Airport Express, jen s více zastávkami. Jízdenka na autobus vyjde na 3,60 HKD, na metro do centra Hong Kongu pak na 25,50 HKD (Kowloon za 19,50 HKD).

V noci využijte autobusových linek s označením "NA" (expresní, ceny mezi 40 a 50 HKD), případně "N" (pomalejší spoje, ceny 20-30 HKD). Pro lepší přehled desítek autobusových spojů navštivte přehledné informace na webu letiště.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1V9sECcP8SThoFnBS-8IzxO2sxDA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Macaa

Zhruba půl kilometru pěší chůze po vyznačeném chodníku se nachází přístaviště lodí s přímým spojením do Macaa nebo pevninské Číny (Guangzhou, Shenzhen aj.). Průměrná cena jízdenky se pohybuje od 250 do 400 HKD / 770–1.230 Kč.

Jízdní řády a ceny lodí:

Užitečné dopravní odkazy

Průvodce pro Hong Kong
Průvodce pro letiště Hongkong

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Gíza
Egypt Přílet na letiště Káhira

Dá se popsat jedním slovem: chaos. V příletových halách všech terminálů najdete mnoho stánků „limousine service“, kde si můžete vybrat, jakým druhem vozidla pojedete, dostanete lísteček s cenou, který dle instrukcí předáte řidiči a jemu po skončení jízdy zaplatíte. Cena by se měla pohybovat mezi 130 a 200 egyptskými librami podle typu zvoleného vozidla a vašeho smlouvacího umu.

Alternativní možností jsou běžné taxíky za podobné ceny. Vyjdete-li před letištní budovu, okamžitě se na vás vrhne několik naháněčů a je opravdu těžké se v celé situaci orientovat a ještě se snažit usmlouvat dobrou cenu. Některé taxíky navíc bývají značně zastaralé a neklimatizované.

Nejlepší volbou je tak pomocí letištní wi–fi si přivolat odvoz s aplikací UBER. Standardní cena je v závislosti na dopravě 110–140 egyptských liber.

Na letiště jezdí samozřejmě i mnoho městských autobusů, zastavují pouze na autobusovém terminálu, kam se dostanete modrým letištním shuttle autobusem nebo se svezte automatizovaným vláčkem k parkovišti, které obejdete a vydáte se ještě dalších 100 m za něj. Doprava veřejnou dopravou je zdaleka nejlevnější (1 až 2 EGP), nejautentičtější, ale také nejméně pohodlná a nejistá. Připravte se, že nikdo nebudete mluvit anglicky, řidiče nevyjímaje, a nikdo vám tak příliš neporadí, kde máte vystoupit. Autobusy jezdí zhruba od 4:00 do 0:00 a nejvyužitelnější linka do centra na náměstí Tahrir nebo k Egyptskému muzeu je číslo 356.

Průvodce pro Egypt
Průvodce pro letiště Káhira