Do Hongkongu přes Kypr a třeba i pyramidy v Gize. Letenky od 6 622 Kč

Jak akci využít?

Zdánlivě složitá kombinace letenek s Egypt Air může vést k dobrodružné výpravě do asijského státu Hongkongu. Letenky s odletem z kyperské Larnaky do Hongkongu a návratem do Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu totiž zakoupíte od 6 622 Kč. Komu by to bylo málo, může si přidat stop–over v egyptské Káhiře a vydat se na výlet do Gizy na pyramidy.

Do Larnaky se přitom snadno a levně dostanete například z Katovic za 89 zlotých (530 Kč), z Vídně do konce listopadu od 25 € (650 Kč) nebo rovnou z Prahy za 50 € (1 290 Kč).

V případě přestávky v Egyptě neopomeňte víza za 25 $. Z Hongkongu si pak můžete udělat výlet do asijského města hazardu Macca nebo přeletět za delším putováním na nedaleký Taiwan či Filipíny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Larnaka
Kypr
Hongkong
Hong Kong
Hongkong
Hong Kong
Vídeň
Rakousko

od 6 622 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 2 přestupy 17 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Larnaka
Kypr
Hongkong
Hong Kong
Hongkong
Hong Kong
Káhira
Egypt
Káhira
Egypt
Vídeň
Rakousko

od 8 638 Kč

Vyhledej letenky
3x 2 přestupy 17 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Larnaka
Kypr
Káhira
Egypt
Káhira
Egypt
Hongkong
Hong Kong
Hongkong
Hong Kong
Vídeň
Rakousko

od 8 817 Kč

Vyhledej letenky
3x 2 přestupy 17 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 17. 09. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 000 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace tarifu T

Na jaké termíny jsou letenky?

Od října do března příštího roku

Jsou během letu přestupy?

Káhira a technický stop v Bangkok Suvarnabhumi

S kým poletím?

EgyptAir

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Na Vanoce ciste do hongkongu by neslo?

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Do Hongkongu létá spojů. Jen si vyber podle libosti. To není problém :)

Přidat odpověď
před 7 měs

Nemůžu tam najít nějaký termín na začátku ledna. Tak s 6 týdny v HK a týdnem v egyptě. Nějakej tip jak takové spojení vůbec vyhledat. Díky

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zkus si zjistit v jaké dny se lítá a zkoušet to tam :)

Přidat odpověď
před 7 měs

Na hloupost uváděných procent tady už poukazovalo plno lidí, bezvýsledně.

před 7 měs
David Eiselt

Hloupost to není, jen v některých případech, jako je tento, nelze dovodit „pevnou“ úsporu a je nutné se trochu přizpůsobit.

před 7 měs

Davide, procenta u nabídek nepoužívá Secret Flying, Fly4Free ani třeba Urlaubspiraten. Myslíš, že kdyby to byl dobrý nápad, byli byste jediní kdo procenta ukazuje? Asi ne, žejo.

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

A proč to dělat stejně jako všichni ostatní? Cení se originalita ne? Procenta aspoň udají představu člověku do letání nepříliš zasvěcenému :)

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak jsem rád Milano, že jsi nám ukázal, jaký máš přehled o podobných webech :). Ty jsi zřejmě nepochopil, že tento web většinou využívají k nákupu lidi, co takový přehled nemají a zahraniční weby nenavštěvují. A pro ně je přibližné procento úspory rozhodně přínosné.

Přidat odpověď
před 7 měs

Jak je akce výhodná? Běžná cena je 12 000 Kč. Ušetříš přibližně 45 %.

Ne, to není pravda. Za 12 tis jde letět s odletem i příletem do Prahy. 1290 Kč dáte za PRG - LCA a pár stovek za bus VIE - PRG a cena je hned cca 8100 Kč takže ušetříte 32% = necelé 4000 Kč, navíc získáte možnost trmácet se na Kypr a pak z Vídně. No neber to :D

před 7 měs
Lukáš Horák

Nabídka nebude určena primárně pro rychlou cestu do Hongkongu, ale pro ty, pro něž je zastávka na Kypru nebo v Egyptě vítaným zpestřením. Úsporu nelze kalkulovat při cestě z Prahy, to je jen jedna z variant. Nejvíce samozřejmě ušetří ti, co mají za humny vídeňské letiště...

před 7 měs
David Eiselt

Nemá význam porovnávat cenu letenky z Prahy s cenou z Kypru s přískokem z Prahy, pokud je někdo z Ostravy. Proto se držíme pravidla, že uvedeme běžnou cenu z Prahy a srovnáme s aktuální nabídkou, kterou zde dáváme.

Komu přijde odlet z Kypru jako nutnost a trmácení se, ten si samozřejmě tuto letenku nekoupí a poletí třeba z Vídně přes Čínu, ale to je zbytečná debata, kterou jsem myslel, že už máme za sebou :) Kdo nechce, nechť nechá a čeká na tu svou akci. Nikomu nic nevnucujeme a to, že pro tebe není výhodná neznamená, že pro dalšího výhodnou nebude.

před 7 měs

Mně se tahla akci zdá naprosto dokonalá a jedinečná! v tomhle jste, hoši z CL, nejlepší. Abych řekl pravdu, tak mě vždy takováhle nabídka potěší mnohem víc (ikdyž ji nemůžu využít) , jako nějaká klasická, kterou propaguje dalších X stránek. :)

před 7 měs
cali

Jestli on Jaroslav nebude starostův syn Chytrolín... Myslím tady nejde o cenu, to není pro někoho, kdo chce primárně letět do HKG. Je to ale pro cestovatele, dobrodruhy kteří mají šanci poznat více zajímavých destinací při jedné akci. A navíc, pokud poletí rodina a ty hlavní lety jsou opravdu v třídách K a L, vylétá si hlava rodiny téměř gold u *A na 2 roky. Což nikdy nešlo tak snadno:-) prostě každá věc má svého kupce.

před 7 měs

Jestli on cali nebude obecní blb....Psal jsem o tom, že jakýsi údaj o slevě je nesmysl když se porovnávají různé letenky.

A ano, každá věc má svého kupce. A rezatá Felicie bez STK se dá prodat, ale neznamená to, že je to dobrý kup.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 44%
Jedem!
ušetříš až 44%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 86%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 32%
Jedem!
4228 starších akcí
Zavřít boční panel
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka

Zavřít boční panel
Hong Kong Přílet na letiště Hongkong

Pro nejlevnější ceny MHD si ve stanici Airport Express u informačního stánku nebo obchodech 7Eleven zakupte Ocotpus Card. Stojí 150 HKD z čehož je 50 HKD záloha na kartu a 100 HKD na jízdné, to je pak o 10% levnější.

Nejrychlejší cesta do centra vede vlaky „Airport Express“ (jízdní řády a další informace). Ty jezdí od 6:00 do 0:45 každých 10 minut, za jízdenku do centra zaplatíte 100 HKD / 308 Kč a jízdní doba potrvá asi 25 minut.

Asi o třetinu levnější jsou početné autobusové linky, které jezdí napříč celým městem. Cesta do centra města trvá obvykle mezi 60 a 90 minutami v závisloti na provozu. Jízdenky se kupují u řidiče přesným obnosem, u linek označených písmenem "A" můžete jízdenku zakoupit i v kancelářích u autobusových zastávek.

Nejlepší variantou s poměrem cena/výkon je cesta autobusem S1, S56 nebo S64 k blízké stanici metra "Tung Chung". Žlutá linka jede po stejné trase jako Airport Express, jen s více zastávkami. Jízdenka na autobus vyjde na 3,60 HKD, na metro do centra Hong Kongu pak na 25,50 HKD (Kowloon za 19,50 HKD).

V noci využijte autobusových linek s označením "NA" (expresní, ceny mezi 40 a 50 HKD), případně "N" (pomalejší spoje, ceny 20-30 HKD). Pro lepší přehled desítek autobusových spojů navštivte přehledné informace na webu letiště.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1V9sECcP8SThoFnBS-8IzxO2sxDA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Macaa

Zhruba půl kilometru pěší chůze po vyznačeném chodníku se nachází přístaviště lodí s přímým spojením do Macaa nebo pevninské Číny (Guangzhou, Shenzhen aj.). Průměrná cena jízdenky se pohybuje od 250 do 400 HKD / 770–1.230 Kč.

Jízdní řády a ceny lodí:

Užitečné dopravní odkazy

Průvodce pro Hong Kong
Průvodce pro letiště Hongkong

Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední ve 22:12. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19, poslední ve 23:49. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut déle než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

Odkazy

  • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
  • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Egypt Přílet na letiště Káhira

Dá se popsat jedním slovem: chaos. V příletových halách všech terminálů najdete mnoho stánků „limousine service“, kde si můžete vybrat, jakým druhem vozidla pojedete, dostanete lísteček s cenou, který dle instrukcí předáte řidiči a jemu po skončení jízdy zaplatíte. Cena by se měla pohybovat mezi 130 a 200 egyptskými librami podle typu zvoleného vozidla a vašeho smlouvacího umu.

Alternativní možností jsou běžné taxíky za podobné ceny. Vyjdete-li před letištní budovu, okamžitě se na vás vrhne několik naháněčů a je opravdu těžké se v celé situaci orientovat a ještě se snažit usmlouvat dobrou cenu. Některé taxíky navíc bývají značně zastaralé a neklimatizované.

Nejlepší volbou je tak pomocí letištní wi–fi si přivolat odvoz s aplikací UBER. Standardní cena je v závislosti na dopravě 110–140 egyptských liber.

Na letiště jezdí samozřejmě i mnoho městských autobusů, zastavují pouze na autobusovém terminálu, kam se dostanete modrým letištním shuttle autobusem nebo se svezte automatizovaným vláčkem k parkovišti, které obejdete a vydáte se ještě dalších 100 m za něj. Doprava veřejnou dopravou je zdaleka nejlevnější (1 až 2 EGP), nejautentičtější, ale také nejméně pohodlná a nejistá. Připravte se, že nikdo nebudete mluvit anglicky, řidiče nevyjímaje, a nikdo vám tak příliš neporadí, kde máte vystoupit. Autobusy jezdí zhruba od 4:00 do 0:00 a nejvyužitelnější linka do centra na náměstí Tahrir nebo k Egyptskému muzeu je číslo 356.

Průvodce pro Egypt
Průvodce pro letiště Káhira