Do Hongkongu přes Kypr a třeba i pyramidy v Gize. Letenky od 6 622 Kč

Jak akci využít?

Zdánlivě složitá kombinace letenek s Egypt Air může vést k dobrodružné výpravě do asijského státu Hongkongu. Letenky s odletem z kyperské Larnaky do Hongkongu a návratem do Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu totiž zakoupíte od 6 622 Kč. Komu by to bylo málo, může si přidat stop–over v egyptské Káhiře a vydat se na výlet do Gizy na pyramidy.

Do Larnaky se přitom snadno a levně dostanete například z Katovic za 89 zlotých (530 Kč), z Vídně do konce listopadu od 25 € (650 Kč) nebo rovnou z Prahy za 50 € (1 290 Kč).

V případě přestávky v Egyptě neopomeňte víza za 25 $. Z Hongkongu si pak můžete udělat výlet do asijského města hazardu Macca nebo přeletět za delším putováním na nedaleký Taiwan či Filipíny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Larnaka
Kypr
Hongkong
Hong Kong
Hongkong
Hong Kong
Vídeň
Rakousko

od 6 622 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 2 přestupy 17 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Larnaka
Kypr
Hongkong
Hong Kong
Hongkong
Hong Kong
Káhira
Egypt
Káhira
Egypt
Vídeň
Rakousko

od 8 638 Kč

Vyhledej letenky
3x 2 přestupy 17 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Letenky
Larnaka
Kypr
Káhira
Egypt
Káhira
Egypt
Hongkong
Hong Kong
Hongkong
Hong Kong
Vídeň
Rakousko

od 8 817 Kč

Vyhledej letenky
3x 2 přestupy 17 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 17. 09. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 000 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace tarifu T

Na jaké termíny jsou letenky?

Od října do března příštího roku

Jsou během letu přestupy?

Káhira a technický stop v Bangkok Suvarnabhumi

S kým poletím?

EgyptAir

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Na Vanoce ciste do hongkongu by neslo?

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Do Hongkongu létá spojů. Jen si vyber podle libosti. To není problém :)

Přidat odpověď
před 5 měs

Nemůžu tam najít nějaký termín na začátku ledna. Tak s 6 týdny v HK a týdnem v egyptě. Nějakej tip jak takové spojení vůbec vyhledat. Díky

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zkus si zjistit v jaké dny se lítá a zkoušet to tam :)

Přidat odpověď
před 5 měs

Na hloupost uváděných procent tady už poukazovalo plno lidí, bezvýsledně.

před 5 měs
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 10128 komentářů
  • Poslat zprávu

Hloupost to není, jen v některých případech, jako je tento, nelze dovodit „pevnou“ úsporu a je nutné se trochu přizpůsobit.

před 5 měs

Davide, procenta u nabídek nepoužívá Secret Flying, Fly4Free ani třeba Urlaubspiraten. Myslíš, že kdyby to byl dobrý nápad, byli byste jediní kdo procenta ukazuje? Asi ne, žejo.

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

A proč to dělat stejně jako všichni ostatní? Cení se originalita ne? Procenta aspoň udají představu člověku do letání nepříliš zasvěcenému :)

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak jsem rád Milano, že jsi nám ukázal, jaký máš přehled o podobných webech :). Ty jsi zřejmě nepochopil, že tento web většinou využívají k nákupu lidi, co takový přehled nemají a zahraniční weby nenavštěvují. A pro ně je přibližné procento úspory rozhodně přínosné.

Přidat odpověď
před 5 měs

Jak je akce výhodná? Běžná cena je 12 000 Kč. Ušetříš přibližně 45 %.

Ne, to není pravda. Za 12 tis jde letět s odletem i příletem do Prahy. 1290 Kč dáte za PRG - LCA a pár stovek za bus VIE - PRG a cena je hned cca 8100 Kč takže ušetříte 32% = necelé 4000 Kč, navíc získáte možnost trmácet se na Kypr a pak z Vídně. No neber to :D

před 5 měs
Lukáš Horák

Nabídka nebude určena primárně pro rychlou cestu do Hongkongu, ale pro ty, pro něž je zastávka na Kypru nebo v Egyptě vítaným zpestřením. Úsporu nelze kalkulovat při cestě z Prahy, to je jen jedna z variant. Nejvíce samozřejmě ušetří ti, co mají za humny vídeňské letiště...

před 5 měs
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 10128 komentářů
  • Poslat zprávu

Nemá význam porovnávat cenu letenky z Prahy s cenou z Kypru s přískokem z Prahy, pokud je někdo z Ostravy. Proto se držíme pravidla, že uvedeme běžnou cenu z Prahy a srovnáme s aktuální nabídkou, kterou zde dáváme.

Komu přijde odlet z Kypru jako nutnost a trmácení se, ten si samozřejmě tuto letenku nekoupí a poletí třeba z Vídně přes Čínu, ale to je zbytečná debata, kterou jsem myslel, že už máme za sebou :) Kdo nechce, nechť nechá a čeká na tu svou akci. Nikomu nic nevnucujeme a to, že pro tebe není výhodná neznamená, že pro dalšího výhodnou nebude.

před 5 měs

Mně se tahla akci zdá naprosto dokonalá a jedinečná! v tomhle jste, hoši z CL, nejlepší. Abych řekl pravdu, tak mě vždy takováhle nabídka potěší mnohem víc (ikdyž ji nemůžu využít) , jako nějaká klasická, kterou propaguje dalších X stránek. :)

před 5 měs
cali

Jestli on Jaroslav nebude starostův syn Chytrolín... Myslím tady nejde o cenu, to není pro někoho, kdo chce primárně letět do HKG. Je to ale pro cestovatele, dobrodruhy kteří mají šanci poznat více zajímavých destinací při jedné akci. A navíc, pokud poletí rodina a ty hlavní lety jsou opravdu v třídách K a L, vylétá si hlava rodiny téměř gold u *A na 2 roky. Což nikdy nešlo tak snadno:-) prostě každá věc má svého kupce.

před 5 měs

Jestli on cali nebude obecní blb....Psal jsem o tom, že jakýsi údaj o slevě je nesmysl když se porovnávají různé letenky.

A ano, každá věc má svého kupce. A rezatá Felicie bez STK se dá prodat, ale neznamená to, že je to dobrý kup.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 33%
Tam chceš!
ušetříš až 24%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 29%
To musíš vidět!
ušetříš až 44%
Honem, dokud jsou místa!
4130 starších akcí
Zavřít boční panel
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka

Zavřít boční panel
Hong Kong Přílet na letiště Hongkong

Pro nejlevnější ceny MHD si ve stanici metra v automatu nebo obchodech 7Eleven zakupte Ocotpus Card, na kterou si dobijete vámi zvolený obnos, jízdné je pak zhruba o 10% levnější.

Nejrychlejší cesta do centra vede vlaky „Airport Express“ (jízdní řády a další informace). Ty jezdí od 6:00 do 0:45 každých 10 minut, za jízdenku do centra zaplatíte 100 HKD / 308 Kč a jízdní doba potrvá asi 25 minut.

Asi o třetinu levnější jsou početné autobusové linky, které jezdí napříč celým městem. Cesta do centra města trvá obvykle mezi 60 a 90 minutami v závisloti na provozu. Jízdenky se kupují u řidiče přesným obnosem, u linek označených písmenem "A" můžete jízdenku zakoupit i v kancelářích u autobusových zastávek.

Nejlepší variantou s poměrem cena/výkon je cesta autobusem S1, S56 nebo S64 k blízké stanici běžného metra "Tung Chung". Žlutá linka jede po stejné trase jako Airport Express, jen s více zastávkami. Jízdenka na autobus vyjde na 3,60 HKD, na metro do centra Hong Kongu pak na 25,50 HKD (Kowloon za 19,50 HKD).

V noci využijte autobusových linek s označením "NA" (expresní, ceny mezi 40 a 50 HKD), případně "N" (pomalejší spoje, ceny 20-30 HKD). Pro lepší přehled desítek autobusových spojů navštivte přehledné informace na webu letiště.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1V9sECcP8SThoFnBS-8IzxO2sxDA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Zhruba půl kilometru pěší chůze po vyznačeném chodníku se nachází přístaviště lodí s přímým spojením do Macaa nebo pevninské Číny (Guangzhou, Shenzhen aj.). Průměrná cena jízdenky se pohybuje od 250 do 400 HKD / 770–1.230 Kč.

Jízdní řády a ceny lodí:

Užitečné dopravní odkazy

Průvodce pro Hong Kong
Průvodce pro letiště Hongkong

Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Egypt Přílet na letiště Káhira

Dá se popsat jedním slovem: chaos. V příletových halách všech terminálů najdete mnoho stánků „limousine service“, kde si můžete vybrat, jakým druhem vozidla pojedete, dostanete lísteček s cenou, který dle instrukcí předáte řidiči a jemu po skončení jízdy zaplatíte. Cena by se měla pohybovat mezi 130 a 200 egyptskými librami podle typu zvoleného vozidla a vašeho smlouvacího umu.

Alternativní možností jsou běžné taxíky za podobné ceny. Vyjdete-li před letištní budovu, okamžitě se na vás vrhne několik naháněčů a je opravdu těžké se v celé situaci orientovat a ještě se snažit usmlouvat dobrou cenu. Některé taxíky navíc bývají značně zastaralé a neklimatizované.

Nejlepší volbou je tak pomocí letištní wi–fi si přivolat odvoz s aplikací UBER. Standardní cena je v závislosti na dopravě 110–140 egyptských liber.

Na letiště jezdí samozřejmě i mnoho městských autobusů, zastavují pouze na autobusovém terminálu, kam se dostanete modrým letištním shuttle autobusem nebo se svezte automatizovaným vláčkem k parkovišti, které obejdete a vydáte se ještě dalších 100 m za něj. Doprava veřejnou dopravou je zdaleka nejlevnější (1 až 2 EGP), nejautentičtější, ale také nejméně pohodlná a nejistá. Připravte se, že nikdo nebudete mluvit anglicky, řidiče nevyjímaje, a nikdo vám tak příliš neporadí, kde máte vystoupit. Autobusy jezdí zhruba od 4:00 do 0:00 a nejvyužitelnější linka do centra na náměstí Tahrir nebo k Egyptskému muzeu je číslo 356.

Průvodce pro Egypt
Průvodce pro letiště Káhira