IATA (ICAO) kód letiště
LCA (LCLK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:14 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2308 km

O letišti Larnaka

Největší kyperské letiště se nachází 9 km od hlavního města Larnaky. Létá sem velké a rozmanité množství aerolinek z celé Evropy i Blízkého východu. Letištní terminál je moderní a vzdušný a i uprostřed hlavní letní sezony dobře organizovaný.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Nejlevnější letenky na Kypr z okolí a Česka mívá společnost WizzAir při odletu z Katovic, Vídně nebo Budapešti a nově od srpna 2020 i z Prahy, běžná cena se pohybuje od 1.500 do 2.500 Kč. Sezonní přímé lety z Prahy většinou neseženete pod 9 000 Kč.

Doba letu do Larnaky trvá asi 3,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Larnaky, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

Večerní přílety ve 2:30

Letíte–li do Larnaky novou přímou linkou s Wizz Airem, přistanete na Kypru ve 2:30. V tuto chvíli musíte využít služeb taxi, které však mají oficiální ceník taxi. Za cestu do centra Larnaky zaplatíte 12 EUR, do vzdálenějších destinací 30 EUR. Agia Napa vyjde na 50 EUR a Limassol na 60 EUR.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení.

Úschovna zavazadel se nachází v hale s check-in přepážkami, označená je jako „Special Baggage Counter“. Za jeden den zaplatíte 20 €.

Na letišti je několik nonstop otevřených restaurací.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím vás na tie MHD spoje z letiska sa kupujú lístky, alebo sa platí u vodiča, alebo ako to je. Dakujem

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pokud se nic nezměnilo, lístky se kupují u řidiče.

před rokem

Dakujem

Zdravím, chci se zeptat jak to je s vývozem olivového oleje z Kypru do ČR?

Až pojedu na Kypr chtěl bych si tam koupit alespoň 0,5L olivového oleje ale mám pouze příruční zavazadlo, tak jestli nevíte kolik se ho může vést a jestli vůbec v příručním zavazadle, díky

Honza

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

V příručním zavazadle můžete mít tekutiny jen do 100ml. Ma celkem 1litr, takže pokud seženete toto balení, můžete jich mít 10.

před 3 lety

Do příručního skutečně jen 100 ml. Ale z vlastní zkušenosti kupuju na letišti v Larnace olivový olej až za bezpečnostní kontrolou v "duty-free shopu". Tam jich můžete nakoupit kolik unesete. Není to asi úplně "bio" olej od nějakého místního farmáře - ale chutná dobře. Teď jsem bral značku "Ora" (extra virgin, first cold presed) - měli tam i nějakou akci 2+1 zdarma. Tak za cenu 2 pullitrovek jsem dovezl 3.

Přidat odpověď
před 3 lety
Michal
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 270 komentářů
  • Poslat zprávu

Super stránka shrnující odjezdy a průjezdy autobusů z letiště do města a zpět.

http://www.intercity-buses.com/?...nection-en

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu