IATA (ICAO) kód letiště
LCA (LCLK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:36 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2308 km

O letišti Larnaka

Největší kyperské letiště se nachází 9 km od hlavního města Larnaky. Létá sem velké a rozmanité množství aerolinek z celé Evropy i Blízkého východu. Letištní terminál je moderní a vzdušný a i uprostřed hlavní letní sezony dobře organizovaný.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Nejlevnější letenky na Kypr z okolí a Česka mívá společnost WizzAir při odletu z Katovic nebo Budapešti, běžná cena se pohybuje od 1.500 do 2.500 Kč. Sezonní přímé lety z Prahy většinou neseženete pod 8.000 Kč.

Doba letu do Larnaky trvá asi 210 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Larnaky, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení.

Úschovna zavazadel se nachází v hale s check-in přepážkami, označená je jako „Special Baggage Counter“. Za jeden den zaplatíte 20 €.

Na letišti je několik nonstop otevřených restaurací.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím vás na tie MHD spoje z letiska sa kupujú lístky, alebo sa platí u vodiča, alebo ako to je. Dakujem

před 7 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pokud se nic nezměnilo, lístky se kupují u řidiče.

před 7 měs

Dakujem

Přidat odpověď
před 7 měs

Zdravím, chci se zeptat jak to je s vývozem olivového oleje z Kypru do ČR?

Až pojedu na Kypr chtěl bych si tam koupit alespoň 0,5L olivového oleje ale mám pouze příruční zavazadlo, tak jestli nevíte kolik se ho může vést a jestli vůbec v příručním zavazadle, díky

Honza

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

V příručním zavazadle můžete mít tekutiny jen do 100ml. Ma celkem 1litr, takže pokud seženete toto balení, můžete jich mít 10.

před rokem

Do příručního skutečně jen 100 ml. Ale z vlastní zkušenosti kupuju na letišti v Larnace olivový olej až za bezpečnostní kontrolou v "duty-free shopu". Tam jich můžete nakoupit kolik unesete. Není to asi úplně "bio" olej od nějakého místního farmáře - ale chutná dobře. Teď jsem bral značku "Ora" (extra virgin, first cold presed) - měli tam i nějakou akci 2+1 zdarma. Tak za cenu 2 pullitrovek jsem dovezl 3.

Michal

Super stránka shrnující odjezdy a průjezdy autobusů z letiště do města a zpět.

http://www.intercity-buses.com/?...nection-en

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu