Letiště Larnaka

Larnaca International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LCA (IATA)
LCLK (ICAO)
Kypr

Největší kyperské letiště se nachází 9 km od hlavního města Larnaky. Létá sem velké a rozmanité množství aerolinek z celé Evropy i Blízkého východu. Letištní terminál je moderní a vzdušný a i uprostřed hlavní letní sezony dobře organizovaný.

Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Nejlevnější letenky na Kypr z okolí a Česka mívá společnost WizzAir při odletu z Katovic nebo Budapešti, běžná cena se pohybuje od 1.500 do 2.500 Kč. Sezonní přímé lety z Prahy většinou neseženete pod 8.000 Kč.

Doba letu do Larnaky trvá asi 210 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 €, celodenní pak 5 €.

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.


Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení.

Úschovna zavazadel se nachází v hale s check-in přepážkami, označená je jako „Special Baggage Counter“. Za jeden den zaplatíte 20 €.

Na letišti je několik nonstop otevřených restaurací.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Kypr? Nastav si hlídače