IATA (ICAO) kód letiště
LCA (LCLK)
Aktuální počasí
29.4 °C
Aktuální čas
19:47 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2308 km

O letišti Larnaka

Největší kyperské letiště se nachází 9 km od města Larnaky. Létá sem velké a rozmanité množství aerolinek z celé Evropy i Blízkého východu. Letištní terminál je moderní a vzdušný a i uprostřed hlavní letní sezony dobře organizovaný.

Koncipován je jako většina podobně velkých terminálů – v přízemí se nacházejí přílety, zatímco 1. podlaží je vyčleněno pro odlety.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Nejlevnější letenky na Kypr má v současné době v režii aerolinka Wizz Air, která sem létá z Prahy, Katowic, Krakowa, Vídně a Wroclawi. Z Vídně do Larnaky létá také Ryanair. Ceny zpátečních letenek se běžně pohybují mezi 3 000 a 4 000 Kč během letní sezony a zhruba o polovinu méně mimo sezonu.

Akční letenky se objevují zhruba 3-4x ročně ze všech výše uvedených letišť. Nejnižší ceny, na které se lze dostat v zimě, se pohybují i kolem hranice 1 000 Kč.

Z Prahy na trase létá taky kyperská národní aerolinka Cyprus Airways, která však má oproti Wizz Airu ceny až o třetinu vyšší.

Letenky na Kypr - vyhledávač a informace 

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Chcete-li poznávat Kypr na vlastní pěst, objíždět a objevovat opuštěné pláže nebo horské vesničky, nejlepším způsobem dopravy bude půjčení auta přímo na letišti. V příletové části terminálu sídlí mnoho autopůjčoven, místních i nadnárodních. Jednoduše je všechny na jedno kliknutí srovnáte například přes tyto weby:

Ceny se liší dle sezony. Zatímco za týdenní půjčení auta na Kypru zaplatíte od 5 500 Kč, během zimy ceny padají na částky od 1 700 Kč za týden.

Autobus do Larnaky

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít místní larnackou MHD. Jízdní řády po zastávkách naleznete nejpřehledněji na webu publictransport.com.cy nebo cyprusbybus.com.

Jízdenky koupíte u řidiče, vybrat můžete z těchto typů lístků:

 • 1,50 EUR – 1 jízda kamkoliv v rámci MHD Larnaka (nepřestupní lístek)
 • 2,50 EUR – noční jízdné mezi 21:00 a 04:00, platí na 1 jízdu (nepřestupní)
 • 5 EUR – celodenní lístek na linky v rámci MHD Larnaka, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin
 • 15 EUR – celodenní lístek na všechny autobusy na Kypru, včetně dálkových meziměstských, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin

Linky MHD jezdící na letiště Larnaka:

 • Autobusové nádraží a centrum Larnaky: linky 407, 425 (+ krátká verze), 429, 430, 431, 432, souhrnně jezdí zhruba každých 10 minut
 • Celé pobřeží Larnaky až na východní kraj města: linka 425, jede každých 20 minut
 • Pláž Mackenzie poblíž letiště: linky 425 (+ krátká verze), 429, souhrnně jezdí cca každých 20 minut
 • Perivolia: linky 429, 430, souhrnně jedou 1-2x za hodinu
 • Dromalaxia: linky 431, 432, souhrnně jedou 1-2x za hodinu
 • Kiti: linky 407, 430432, souhrnně jedou 1-3x za hodinu
 • Zygi, Mazotos, Kalavosos: linka 407, jede 5x denně

Cesta z letiště do centra Larnaky trvá 25 minut. První spoj z autobusového nádraží, které se nachází u přístavu v centru, jede v 5:50 ve všední den, resp. v 6:00 o víkendu. Poslední spoj z letiště do centra jede ve 23:55.

V noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli zajíždí na letiště i noční autobusová linka 446 s odjezdem z Larnaky na letiště v 1:00 a 4:00, resp. z letiště do Larnaky ve 2:35 a 5:35.

Taxi a večerní/noční přílety

Letíte–li do Larnaky přímou linkou s Wizz Airem, přistanete na Kypru v pozdních večerních hodinách, kdy už nestíháte žádný autobus. V tuto chvíli musíte využít služeb taxi, které však mají oficiální ceník taxi. Za cestu do centra Larnaky zaplatíte 12 EUR, do vzdálenějších destinací 30 EUR. Agia Napa vyjde na 50 EUR a Limassol na 60 EUR.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Autobusy do dalších měst

Přímo z letiště jezdí i dálkové spoje do dalších velkých kyperských měst. Na žádné z těchto linek neplatí celonárodní autobusová jízdenka na jeden den za 15 €. Pokud chcete ušetřit a nevadí vám přestupovat, pak vyjde vždy levněji využít autobus MHD do Larnaky za 1,50 EUR a následně běžných dálkových autobusů InterCity Bus, jejichž ceny se pohybují od 4 EUR do 9 EUR.

Chcete-li však šetřit čas, využijte přímé spoje na těchto trasách:

 • Agia Napa: Kapnos Airport Shuttle, jede 3x denně, cesta trvá 60 minut a jednosměrná jízdenka stojí 9 EUR
 • Nikósie: Kapnos Airport Shuttle, jede cca 1x za hodinu + 2x v nočních hodinách, cesta trvá 40 minut a jednosměrná jízdenka stojí 8 EUR
 • Limassol: Limassol Airport Express,  jede cca 13x denně, cesta trvá 45 minut a jednosměrná jízdenka stojí 9 EUR
 • Letiště Paphos: Kapnos Airport Shuttle, jede 2-3x denně, cesta trvá 90 minut a jednosměrná jízdenka stojí 15 EUR

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení.

Úschovna zavazadel se nachází v hale s check-in přepážkami, označená je jako „Special Baggage Counter“. Za jeden den zaplatíte 20 EUR

Na letišti je několik nonstop otevřených restaurací.

Hotely u letiště

Larnacké letiště je v provozu 24 hodin denně, čehož mnohé aerolinky využívají k velmi pozdním příletům či naopak velmi brzkým odletům. Klasický hotel přímo na letišti v Larnace zatím nenajdete, využít však lze soukromého apartmánu Universe House cca 500 metrů pěšky od terminálu.

Další zdánlivě blízká ubytování v přilehlém městečku Dromolaxia jsou ve skutečnosti vždy více než 2 km vzdálená a cesta k letišti není po celé délce osvětlená.

Nejbližší další ubytovací zařízení pak najdete až v Larnace, kam se dostanete buď autobusy nebo v nočních hodinách taxíkem za 12 EUR. Cena do Larnaky je plošná a proto je v zásadě jedno, zda bude hotel od letiště 2 nebo 5 km.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jan Vidim

Mám zde 6 hodin přestup... Kterým směrem se vydat, abych čas využil co neefektivněji?

před 9 dny
vincek

Doporučil bych pláž Mackenzie hned vedle letiště. Dá se tam zaparkovat, je tam spousta restauraci a baru a letadla Vám budou přistávat přímo nad hlavou.

Prosím vás na tie MHD spoje z letiska sa kupujú lístky, alebo sa platí u vodiča, alebo ako to je. Dakujem

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pokud se nic nezměnilo, lístky se kupují u řidiče.

před 3 lety

Dakujem

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, chci se zeptat jak to je s vývozem olivového oleje z Kypru do ČR?

Až pojedu na Kypr chtěl bych si tam koupit alespoň 0,5L olivového oleje ale mám pouze příruční zavazadlo, tak jestli nevíte kolik se ho může vést a jestli vůbec v příručním zavazadle, díky

Honza

před 4 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

V příručním zavazadle můžete mít tekutiny jen do 100ml. Ma celkem 1litr, takže pokud seženete toto balení, můžete jich mít 10.

před 4 lety

Do příručního skutečně jen 100 ml. Ale z vlastní zkušenosti kupuju na letišti v Larnace olivový olej až za bezpečnostní kontrolou v "duty-free shopu". Tam jich můžete nakoupit kolik unesete. Není to asi úplně "bio" olej od nějakého místního farmáře - ale chutná dobře. Teď jsem bral značku "Ora" (extra virgin, first cold presed) - měli tam i nějakou akci 2+1 zdarma. Tak za cenu 2 pullitrovek jsem dovezl 3.

Přidat odpověď
před 4 lety
Mıchal

Super stránka shrnující odjezdy a průjezdy autobusů z letiště do města a zpět.

http://www.intercity-buses.com/?...nection-en

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu