Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zimní letový řád easyJetu pro sezónu 2017/2018 umožní cesty z Prahy do Porta s dostatečně dlouhými přestupy v Basileji bez nutnosti nocování kdekoliv po cestě. Nejlevnější kombinace dvou zpátečních letenek z Prahy do Basileje a z Basileje do Porta startuje na 1.939 Kč při cestě 2 osob (pro jednotlivce cca o 270 Kč dráž). Lety oběma směry navazují vždy každou středu (na cestě tam i v pátek), proto letenky využijeme nejčastěji k týdenním pobytům.

Trávení zimy v Portugalsku se jeví jako ideální: teploty budou příjemné mezi 13 a 17 stupni, turistů méně a míst k objevování dostatek. Nemusíte se zdržovat jen v Portu, stačí sednout na vlak či autobus a vyrazit do údolí řeky Douro (vinice portského), historické Bragancy na severovýchodě země nebo třeba do Coimbry. Anebo počkat na akční letenky Ryanairu a odskočit si na pár dní na Azory...

Poznamenejme ještě, že z Berlína či Norimberka se do Porta standardně během celé zimy dostaneme za ceny kolem 1.500 Kč, při započítání cesty z ČR na tamní letiště se však dostaneme na částky vyšší než s easyJetem přes Basilej.

Výběr nejlevnějších termínů (ceny za 1 os. při společné cestě 2 osob):

 • 8.11. – 15.11.: 2.069 Kč
 • 21.2. – 28.2.: 1.939 Kč
 • 23.2. – 28.2.: 2.069 Kč
 • 27.2. – 7.3.: 1.939 Kč
 • 14.3. – 21.3.: 2.064 Kč

Jak postupovat při koupi letenky?

 1. Vyberte zpáteční let Praha – Basilej
 2. Vpravo dole nad oranžovým tlačítkem "Continue" klikněte na "Add more flights"
 3. Vyberte zpáteční let Basilej – Porto tak, aby časově navazoval na vaše lety z Prahy (ve středu letí vždy dva lety)

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
OPO Porto
Portugalsko
Porto
Zpáteční 8 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 900 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Jednotlivé termíny v průběhu zimy, viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Dostatečně dlouhý přestup na letišti Basilej Mylhúzy-Freiburg.

S kým poletím?

Tipy k odbavení a informace o aerolince v našem článku o EasyJet.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jen příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm bez limitu hmotnosti.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Může se zeptat, s jakou leteckou společností se lze do Porta dostat z Německa za zmíněných 1500? Hází mě to stále na ceny 4500 a výše za zpáteční letenku.

Děkuju

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Mandre
Mandre

On ten Berlin není vůbec k zahození, zatím mi vše, co jsem hledala, vyšlo levněji ze SXF než z Prahy (vč. cesty), ono záleží taky jestli se jede autem, v kolika lidech a odkud. My z Ústeckého kraje :-) ...

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jasně, pokud se jede autem ve více lidech a jste ze severu, tak určitě Berlín vede :) Ale pokud jedete ve dvou, auto nemáte, jste z Prahy tak nač se kodrcat jinam, když to jde i z Ruzyně.

před 4 lety
Avatar uživatele sc0rpio
sc0rpio

Kde lze nechat auto na 10-14 dnu pri odletu z Berlina? Diky :-) (nejlepe levne :D )

před 4 lety
Avatar uživatele Mandre
Mandre

Parkování řeším přes Parkvia.com , čím dřív, tím líp, ty nejlevnější jsou vyprodaný několik měsíců předem... je tam na výběr více parkovišť v okolí. Naposled jsem platila za 14 dní 53Eur ...levněji jsem nenašla, na tomhle vyhledavači je to o pár Euro levnější, než přímo na stránkách příslušného parkoviště.

před 4 lety
Avatar uživatele Mandre
Mandre

Parkování řeším přes Parkvia.com , čím dřív, tím líp, ty nejlevnější jsou vyprodaný několik měsíců předem... je tam na výběr více parkovišť v okolí. Naposled jsem platila za 14 dní 53Eur ...levněji jsem nenašla, na tomhle vyhledavači je to o pár Euro levnější, než přímo na stránkách příslušného parkoviště.

před 4 lety
Avatar uživatele Jan Hosek
Jan Hosek

My auto nechali v Berlíně týden stát kousek od letiště. U cesty kde se smělo parkovat. Bylo tam i spousta Poláků a asi 2 české auta. Vše v pořádku a zadarmo. :-)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Toimas
Toimas

Nebo se dá sehnat z Porta letenka do Faro jen za 10 EUR s Ryanair ;) A užít si tak Algarve, které je krásné celoročně. Tady je pár typů http://etabroad.com/cs/cestopis-...rtugalska/

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Horké prameny
ušetříš až 42%
Tam to bude krásný!
Pisa šikmá věž
ušetříš až 65%
Tam jsi ještě nebyl!
Tenerife ubytování
ušetříš až 33%
A už tam budem?
Barcelona
ušetříš až 44%
A už tam budem?
5294 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Porto
Portugalsko Přílet na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

Tramvaj (metro)

Z Porta jezdí na letiště přímá linka metra „E“ či spíše rychlodrážní tramvaje. Letiště spojuje s centrem, vlakovým i autobusovým nádražím, stejně tak jako s hlavním fotbalovým stadionem. Metro jezdí každých 20-30 minut a do centra vás zaveze za půl hodiny.

První tramvaj z centra Porta na letiště jede v 5:58, poslední z letiště v 0:42

Jízdenka na jednu hodinu stojí 2 EUR, je nutné vybrat lístek Z4 pro cestu přes 4 zóny, ještě před tím je však nutné si v automatu koupit kartu Andante za 0,60 EUR, na níž můžete libovolně dokupovat další jízdenky. 

Celodenní jízdné Andante 24 pak stojí 6,90 EUR pro 4 zóny a lze vyžívat jen v metru. Lístek Andante Tour na 24 hodin i pro autobusy stojí 7 EUR, na 72 hodin pak 15 EUR.

Autobusy

Na letišti zastavují i autobusy jedoucí do centra (601 a 602), cesta ale trvá přes 45 minut, cena jízdenky zakoupené u řidiče činí 2 EUR, případně v automatu za stejnou cenu + 0,60 EUR kartičku Andante, na kterou lze dobíjet další jízdenky. Linka číslo 604 jezdí jen do severní části Porta a není využitelná pro cestu do centra. V autobusech platí celodenní lístek Andnante Tour za 7 EUR.

Noční doprava

V noci jezdí z centra (Av. Aliados) autobus číslo 3M každých 60 minut. Odjezdy z centra jsou vždy v celou hodinu od 1:00 do 5:00, cesta na letiště podle jízdního řádu zabere 28 minut, jízdné shodné jako na denních autobusových linkách.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hGmjyqyn-lIGcodC_tazwnNZzeE]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Porto je oblíbený cíl pro cestování nejen po městě, ale i po slavné vinařské oblasti Údolí řeky Douro a celém severním Portugalsko. Pro tyto cesty bude nejvýhodnější půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí většina velkých nadnárodních firem i menší lokální půjčovny.

Všechny autopůjčovny přehledně porovnáte například přes web Rentalcars.com, přes který rovnou auto můžete i zarezervovat. Ceny se pohybují mezi 600 a 1 000 Kč za den.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Porto Francisco de Sa Carneiro