EasyJet: během zimy z Prahy do Porta. Letenky od 1 939 Kč

Zpáteční
Před 4 měs

Jak akci využít?

Zimní letový řád easyJetu pro sezónu 2017/2018 umožní cesty z Prahy do Porta s dostatečně dlouhými přestupy v Basileji bez nutnosti nocování kdekoliv po cestě. Nejlevnější kombinace dvou zpátečních letenek z Prahy do Basileje a z Basileje do Porta startuje na 1.939 Kč při cestě 2 osob (pro jednotlivce cca o 270 Kč dráž). Lety oběma směry navazují vždy každou středu (na cestě tam i v pátek), proto letenky využijeme nejčastěji k týdenním pobytům.

Trávení zimy v Portugalsku se jeví jako ideální: teploty budou příjemné mezi 13 a 17 stupni, turistů méně a míst k objevování dostatek. Nemusíte se zdržovat jen v Portu, stačí sednout na vlak či autobus a vyrazit do údolí řeky Douro (vinice portského), historické Bragancy na severovýchodě země nebo třeba do Coimbry. Anebo počkat na akční letenky Ryanairu a odskočit si na pár dní na Azory...

Poznamenejme ještě, že z Berlína či Norimberka se do Porta standardně během celé zimy dostaneme za ceny kolem 1.500 Kč, při započítání cesty z ČR na tamní letiště se však dostaneme na částky vyšší než s easyJetem přes Basilej.

Výběr nejlevnějších termínů (ceny za 1 os. při společné cestě 2 osob):

 • 8.11. – 15.11.: 2.069 Kč
 • 21.2. – 28.2.: 1.939 Kč
 • 23.2. – 28.2.: 2.069 Kč
 • 27.2. – 7.3.: 1.939 Kč
 • 14.3. – 21.3.: 2.064 Kč

Jak postupovat při koupi letenky?

 1. Vyberte zpáteční let Praha – Basilej
 2. Vpravo dole nad oranžovým tlačítkem "Continue" klikněte na "Add more flights"
 3. Vyberte zpáteční let Basilej – Porto tak, aby časově navazoval na vaše lety z Prahy (ve středu letí vždy dva lety)

Letenky

Běžná cena: 3 900 Kč
 • Zpáteční letenka
 • Na Listopad - březen
 • 1 přestup
 • 8 hodin letu

Cena od 1 939 Kč 

Vyhledej letenky od 1 939 Kč

easyjet.com

Ukázka letenek z 10. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 3 900 Kč. Ušetříš přibližně 50 %.

Platnost

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Jednotlivé termíny v průběhu zimy, viz výše.

Přestup

Dostatečně dlouhý přestup na letišti Basilej Mylhúzy-Freiburg.

Dopravce

Tipy k odbavení a informace o aerolince v našem článku o EasyJet.

Zavazadla

V ceně letenky jen příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm bez limitu hmotnosti.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Může se zeptat, s jakou leteckou společností se lze do Porta dostat z Německa za zmíněných 1500? Hází mě to stále na ceny 4500 a výše za zpáteční letenku.

Děkuju

Avatar uživatele andreko

On ten Berlin není vůbec k zahození, zatím mi vše, co jsem hledala, vyšlo levněji ze SXF než z Prahy (vč. cesty), ono záleží taky jestli se jede autem, v kolika lidech a odkud. My z Ústeckého kraje :-) ...

Jasně, pokud se jede autem ve více lidech a jste ze severu, tak určitě Berlín vede :) Ale pokud jedete ve dvou, auto nemáte, jste z Prahy tak nač se kodrcat jinam, když to jde i z Ruzyně.

Avatar uživatele sc0rpio

Kde lze nechat auto na 10-14 dnu pri odletu z Berlina? Diky :-) (nejlepe levne :D )

Avatar uživatele andreko

Parkování řeším přes Parkvia.com , čím dřív, tím líp, ty nejlevnější jsou vyprodaný několik měsíců předem... je tam na výběr více parkovišť v okolí. Naposled jsem platila za 14 dní 53Eur ...levněji jsem nenašla, na tomhle vyhledavači je to o pár Euro levnější, než přímo na stránkách příslušného parkoviště.

Avatar uživatele andreko

Parkování řeším přes Parkvia.com , čím dřív, tím líp, ty nejlevnější jsou vyprodaný několik měsíců předem... je tam na výběr více parkovišť v okolí. Naposled jsem platila za 14 dní 53Eur ...levněji jsem nenašla, na tomhle vyhledavači je to o pár Euro levnější, než přímo na stránkách příslušného parkoviště.

Avatar uživatele Jan Hosek

My auto nechali v Berlíně týden stát kousek od letiště. U cesty kde se smělo parkovat. Bylo tam i spousta Poláků a asi 2 české auta. Vše v pořádku a zadarmo. :-)

Avatar uživatele Tomáš Novák

Nebo se dá sehnat z Porta letenka do Faro jen za 10 EUR s Ryanair ;) A užít si tak Algarve, které je krásné celoročně. Tady je pár typů http://etabroad.com/cs/cestopis-...rtugalska/

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Azory a Madeira během jedné cesty z Norimberka se zastávkou v Portu
-39 %

Tam jsi ještě nebyl!

3v1: Hopsání po jihovýchodní Asii s EVA Air
-24 %

To budou fotky!

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

To musíš vidět!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Portugalsko Přílet na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Porto Francisco de Sa Carneiro