Algarve

Letenky do Porta

Na jaká letiště se létá?

Do Porta se létá na 1 mezinárodní letiště. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Porto Francisco de Sa Carneiro.

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Porta?

Ceny letenek do Porta se výrazně liší při odletu z Prahy a okolních letišť. Z Česka nejčastěji seženete letenky od 4 000 Kč, naopak z Vídně, Berlína nebo Norimberka od 1 000 až 2 000 Kč.

Z polských letišť je nejběžnější cena někde mezi 2 500 a 3 000 Kč. Vždy jen s příručním zavazadlem. Nejlevnějšími odletovými místy bývají Vídeň, Norimberk a Berlín.

Kde koupit nejlevnější letenky do Porta?

V případě aerolinií Lauda, Ryanair a Wizz Air kupujte letenky vždy na jejich webu. Lety z Prahy, kde neexistuje přímé spojení a hledání je obtížnější, můžete přehledně srovnat v našem vyhledávači letenek.

Kdy jsou letenky do Porta nejlevnější?

V rozmezí října až března poletíte nejlevněji, naopak o letních prázdninách nejdráž. V případě Porta nejsou výrazné rozdíly ve dnech odletu, často se dají levné lety pořídit i na prodloužené víkendy.

Na letní období se vyplatí kupovat s větším předstihem, klidně 4–5 měsíců. Last-minute letenky do Porta nebývají k dispozici. Pokud jste flexibilní a nemusíte nutně cestovat v létě, vyplatí se sledovat akce a nakupovat 1,5 až 2 měsíce před odletem.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Porta?

Zatímco z Česka žádná přímá linka do Porta nemíří, z okolních letišť už je výběr širší:

  • z Vídně: Lauda a Wizz Air,
  • z Katovic: Wizz Air,
  • z Krakova: Ryanair,
  • z Wroclawi: Wizz Air,
  • z Norimberka: Ryanair,
  • z Berlína (letiště Schönefeld): Ryanair

Z Prahy vede nejlevnější cesta do Porta vždy s jedním přestupem, nejčastěji s Lufthansou, TAP Portugal nebo KLM/Air France.

Jak dlouho se letí do Porta?

Přímý let z Vídně trvá 3,5 hodiny, z Norimberka asi 3 hodiny. Z Prahy letíte s přestupem a celková doba na cestě tak obvykle dosáhne 6 až 8 hodin.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců