Letiště Basilej Mylhúzy-Freiburg

Basel Mulhouse-Freiburg EuroAirport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BSL (IATA)
LFSB (ICAO)
Švýcarsko

Letiště Euro Airport Basel–Mulhouse–Freiburg se nachází na území Francie, poblíž hranic s Německem a Švýcarskem. Nejbližším městem je 5 kilometrů vzdálená Basilej, a právě proto je letiště známo spíše pod tímto názvem.

Terminál letiště je poměrně malý a orientace v něm velmi snadná. Otevřeno je nepřetržitě celý den.

 


Letenky

Letenky do Basileje pořídíte nejlevněji s leteckou společností easyJet, která provozuje přímé lety z Prahy, ale také Drážďan, Krakova a Budapešti. Doba letu trvá 80 minut.

Průměrná cena letenek do Basileje se pohybuje okolo 2.500 Kč za zpáteční let.

Akční nabídky mohou spadat i pod 1.000 Kč při odletu z Prahy nebo Drážďan.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Basileje k hlavnímu nádraží SSB jezdí z letiště autobusová linka číslo 50 v intervalech 7–15 minut a dobou jízdy 17 minut. Cestou můžete přestoupit na ostatní autobusové, trolejbusové i tramvajové linky. Mapa dopravního systému je k nalezení na tnw.ch.

Lístek stojí 4,40 franků, jelikož cestou z letiště do centra města minete 2 tarifní zóny.

Většina hotelů však nabízí tzv. Mobility Ticket, který vás opravňuje k bezplatné dopravě na území Basileje včetně cest na letiště či do nákupního centra na německé straně. Doporučujeme oslovit hotel předem a nechat si na email zaslat potvrzení o rezervaci společně s Mobility Ticket a využít tak již bezplatnou jízdu z letiště.

Do města Mylhúzy na francouzské straně se nejlépe dopravíte kombinací autobusové linky číslo 11 (každých 15 minut od 5:30 do 22:30) k nádraží v Saint Louis, odkud se pohodlně během 20 minut dostanete do centra města. Celá cesta vyjde zhruba na 7 €, v závislosti na zvoleném typu vlaku.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma skrze síť Free_EuroAirport_WiFi. Spojení je omezeno na 2 hodiny, po němž se jednoduše znovu přihlásíte.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Švýcarska? Nastav si hlídače