Basilej

Letiště Basilej Mylhúzy-Freiburg

O letišti

Letiště Euro Airport Basel–Mulhouse–Freiburg se nachází na území Francie, poblíž hranic s Německem a Švýcarskem. Nejbližším městem je 5 kilometrů vzdálená Basilej, a právě proto je letiště známo spíše pod tímto názvem.

Terminál letiště je poměrně malý, avšak rozdělený na francouzskou a švýcarskou část. Pozor si dejte především při příletu, kdy pokud míříte do Basileje, musíte letiště opustit "švýcarským koridorem", pokud do Francie, využijete francouzský koridor. Pokud vyjdete špatným východem, budete se složitě dostávat na autobusovou zastávku, obě části jsou odděleny plotem. 

Naopak při odletu je jedno, kterou část využijete k průchodu bezpečnostní kontrolou. V tranzitní zóně se proudy z obou zemí sbíhají. 

Oficiální stránky letiště jsou www.euroairport.com

IATA Kód
BSL
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
03:53
Vzdálenost z ČR
565 km

Letenky

Letenky do Basileje pořídíte nejlevněji s leteckou společností easyJet, která provozuje přímé lety z Prahy, ale také Drážďan, Krakova a Budapešti. Doba letu trvá 80 minut.

Průměrná cena letenek do Basileje se pohybuje okolo 2.500 Kč za zpáteční let.

Akční nabídky mohou spadat i pod 1.000 Kč při odletu z Prahy nebo Drážďan.

Inspirujte se akcemi na letenky do Basileje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Basileje k hlavnímu nádraží SSB jezdí z letiště autobusová linka číslo 50 v intervalech 7–15 minut a dobou jízdy 17 minut. Cestou můžete přestoupit na ostatní autobusové, trolejbusové i tramvajové linky. Mapa dopravního systému je k nalezení na tnw.ch.

Lístek stojí 4,40 CHF, jelikož cestou z letiště do centra města minete 2 tarifní zóny.

Většina hotelů však nabízí tzv. Mobility Ticket, který vás opravňuje k bezplatné dopravě na území Basileje včetně cest na letiště či do nákupního centra na německé straně. Doporučujeme oslovit hotel předem a nechat si na email zaslat potvrzení o rezervaci společně s Mobility Ticket a využít tak již bezplatnou jízdu z letiště, obvykle však stačí ukázat jen potvrzení o rezervaci například z booking.com.

Do měst Mylhúzy nebo Colmar na francouzské straně se nejlépe dopravíte kombinací autobusové linky číslo 11 (každých 15 minut od 5:30 do 22:30) k nádraží v Saint Louis (lístek u řidiče za 2,50 EUR), odkud se pohodlně během 20 minut dostanete častým vlakovým spojením (1 až 3 spoje za hodinu) do Mylhúz, resp. za 35 minut do Colmaru. Jízdenka z nádraží Saint Louis do Mylhúz (Mulhouse) vyjde cca na 6 EUR, do Colmaru pak zhruba na 14,50 EUR. Jízdní řády a koupi jízdenek najdete na webu oui.sncf.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma skrze síť Free_EuroAirport_WiFi. Spojení je omezeno na 2 hodiny, po němž se jednoduše znovu přihlásíte.

Na letišti nenajdete příliš možností levného stravování. Restaurace jsou zbytečně předražené a v části za bezpečnostní kontrolou jich ani mnoho není. Občerstvěte se raději už před cestou na letiště.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 07. 2019
Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jan Vidim
před 5 měs

Jaký je tamější salónek? Stojí za využití vstupu z LK?

Avatar uživatele indierock
indierock
před 10 měs

Ake podmienky vstupu sa uplatnuju co sa tyka covidu? Napr. pri lete Easyjet-om z BUD do BSL, uplatnia sa pre neockovanych/neprekonanych podmienky na vstup do Francuzska (de je potrebny neg. test), alebo Svajciarska (vstupne obmedzenia uz zrusene).

Easyjet ma toto letisko pri bookingu priradene pod Svajciarsko ale v ramci webu, kde odkazuje na platne covid pravidla ma BSL priradene uz ale pod Francuzsko, teda pred odletom a nastupom do lietadla sa treba preukazat neg. testom, hoci pouzijem vychod na letisku do Svajciarska

https://www.easyjet.com/en/covid...quirements

Edit:

Takze, pokial nie som Svajciar.. uplatnuju sa pravidla pre Francuzsko: https://support.euroairport.com/...witzerland-

Avatar uživatele
Iva
před 3 lety

Dobrý den,

je na letišti pujčovna aut?

Děkuji

Iva

Avatar uživatele
Alena
před 4 lety

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat jestli je potřeba na tomto letišti pas nebo stačí OP.

Předem děkuji Alena

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, stačí OP. Nikam v Evropě na západ od nás nepotřebujete pas.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí