Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zimní počasí téměř každého nabádá k útěkům do sluncem prohřátých přímořských destinací, v nichž se můžete příjemně zrelaxovat a načerpat energii. Kanárské ostrovy jsou skvělým zimním útočištěm, které je garancí slunečného počasí a ideálních teplot pro trávení pasivního nebo aktivního odpočinku – pěší túry či surfing.

Nenechte se proto dlouho pobízet a naplánujte si dovolenou právě na těchto úchvatných a rozmanitých ostrovech. Zpáteční letenky startují na 81 eurech neboli 2 072 korunách a platí pro odlety z velmi blízkého německého letiště v Lipsku. Zaletět si můžete na ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventuru či Lanzarote. Dostupnost některých termínů dokonce vybízí k pobytu během Vánoc nebo bezprostředně před nimi.

Kanárské ostrovy také nijak nevybočují z evropského průměru, co se cen týká, vypůjčení automobilu je v tomto případě velmi levnou záležitostí, proto se nijak neomezujte. Nedejte vždy na nejnižší cenu ve srovnávačích, zaměřte se především na zavedené lokální půjčovny, jež mají pobočky na všech hlavních ostrovech, jsou to např. Cicar, Pluscar nebo Auroreisen. Ubytování určitě neshánějte na poslední chvíli, poptávka bývá veliká, obzvláště přes vánoční svátky.

Na letiště v Lipsku je nejsnadnější doprava pro majitele aut, týden parkování vyjde na cca 20 euro. Další informace parkování, obecně o letišti, jak se na něj dopravit atd., najdete v průvodci.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Lipsko
Lipsko LEJ
Německo
LPA Las Palmas
Španělsko
Las Palmas
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Lipsko
Lipsko LEJ
Německo
ACE Lanzarote
Španělsko
Charco Verde
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Lipsko
Lipsko LEJ
Německo
FUE Fuerteventura
Španělsko
Fuerteventura
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Lipsko
Lipsko LEJ
Německo
TFS Tenerife
Španělsko
Tenerife
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 31 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnější míst nebo přecenění přepravcem

Na jaké termíny jsou letenky?

Od listopadu do příštího roku, nejlevnější termíny obvykle do konce roku

S kým poletím?

Poletíte s leteckou společností Condor. Během letu je podáváno lehké občerstvení

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V nejlevnějším tarifu Economy Light je jen příruční zavazadlo do 6 kg standardních rozměrů

Co podniknu v destinaci?

Španělsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Pavel Raušer
Pavel Raušer

Nevím podle čeho ty ceny skáčou, ale sleduji tyhle termíny už asi tři týdny a pořád to lítá takhle. Pár dní za tyhle ceny, co udává článek. Potom se vrátí zpět ceny bez slev. Pak se brutálně zdraží cesta zpět toho 20.prosince cca na 170 euro, pak to zase skočí třeba na dva dny na tyhle ceny za 40 tam a za 40 zpět. Ještě že už mám vše zamluveno a koupeno, ale taky to byly harakiri. Když jsme se s manželkou dohodli, že jedeme, tak zařídit volna v práci, uvolnění děti ze školy a když sednu k pc, že zaplatím letenky, tak ceny jsou nahoře. Tak jsme řešili, že teda nikam nejedeme a za dva dny se zase najednou objevily tyhle ceny, tak teď už rychle bez čekání všechno znovu zařídit a letenky koupeny. Jen jsem kvůli prvnímu zvýšení cen letenek přišel o levnější ubytování, protože někdo mi překryl v airbnb jeden den pobytu, takže bych neměl první noc kde spát, ale zase musím říct, že to co jsem sehnal další je zase větší luxus, kousek od Lidlu, výhled na oceán a krásný výhled na přistávací dráhu letiště

před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Zřejmě labužník...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Pavel Raušer
Pavel Raušer

Jen bych chtěl dodat, že během letu je podáváno jen občerstvení, které si zaplatíte, ale kdyžtak v prosinci poskytnu aktuální info

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dle dřívějších informací od lidí, co letěli s Condorem v rámci Evropy, bylo během letu poskytnuto drobné občerstvení. Jestli si priplatíte plnohodnotné teple jídlo, to je na vás.

Přidat odpověď
před 5 lety

Z Berlína na Lanzarote za 890kc, termín 6.12-13.12

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Berlín je podstatně dál než Lipsko ;-)

Přidat odpověď
před 5 lety

13.12-24.12. rumbo es

Platba masterpass

Stačí stáhnout aplikaci a zaregistrovat kartu.

Každý let je potřeba koupit zvlášť.Sleva na let je 15euro.U CSA mnohem vic.Funguje i Ryanair,ČSA atd.

Třeba PRG-AGP v termínu 25.1.-1.2. vychází na 1170kc

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Tyhle fičury tady bohužel neprovozujeme. Ve fóru na to máme celé obsáhlé téma.

Původně jsem si myslel, že jsme přehlédli nějakou zajímavější nabídku.

Přidat odpověď
před 5 lety

Nebude podobná akce na první týden v únoru pro Moraváky z okolních letišt? Nebo prosím jak nejlépe z Moravy na Tenerife?

před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit letět letadlem...

před 5 lety

Z Moravy na Tenerife určitě letadlem..:-) Jinak na Tenerife z Katowic wizzair, z Krakowa ryanair. Wizzair z Katowic lze i na Lanzarote, nebo kombinovat cesty . Namátkově Wizzair Katowice Lanzarote 7.12. tam 14.12. zpět - cca 400 PLN. V lednu i mnohem levněji. Parkoviště v Katowicích prakticky zdarma - teď jsme platili za týden parkování 7 PLN (cca 40 Kč)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele uovo
uovo
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-11-20T16:18:23+01:00)

Kupoval jsem za 49eur zpáteční

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Kdy a na jaký termín atd.?

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele uovo
uovo

Lipsko - Las Palmas za 1280kc to už se dá koupit

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ano, možná jednosměrně nebo ultra last minute charter

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
Hurá za zážitky!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 8 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Tam jsi vždycky chtěl!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
A už tam budem?
5564 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Lipsko
Německo Přílet na letiště Lipsko Halle

Nejrychlejší dopravu do centra města na hlavní nádraží, kam přijíždějí i autobusy z Česka, obstarává městská železnice S-Bahn linky S5 a S5X. Cesta na hlavní nádraží v Lipsku trvá 23 minut, v Halle 10 minut, vlaky jezdí každých 30 minut a za jednu jízdenku zaplatíte 4,60 €. Vlaky jezdí od 4:50 do cca 22:40, v noci z pátku na sobotu a ze soboty na nedělil až do cca 1:20.

Přesný jízdní řád vyhledáte například na bahn.de.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Lipsko Halle

Zavřít boční panel
Las Palmas
Španělsko Přílet na letiště Gran Canaria

Půjčení auta

Nejlepší formou dopravy po ostrově, nechcete-li zůstávat jen na jednom místě, je půjčení auta. Na letišti sídlí všechny autopůjčovny, které na Gran Canarii působí. 

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 000 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 700 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 4 000 až 8 500 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Gran Canarii, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Gran Canarii.

Autobusy

Z letiště jezdí několik autobusových linek po celém ostrově. Průměrný interval každé z nich je 30 až 60 minut, do významných měst však jede hned několik linek najednou, což výsledný interval zkracuje. Linky zajišťuje společnost Global, oficiální web je www.guaguasglobal.com/en/.

Zastávky autobusů jsou asi 30 metrů od terminálu a cesta k nim je přehledně značená. Pro jízdní řády klikněte na konkrétní číslo linky nebo snadněji využijte vyhledávač spojení, který vám nabídne všechny možnosti na konkrétní trase.

Jízdenky zakoupíte vždy jen u řidiče a pouze na konkrétní trasu. Neexistují zde žádné zvýhodněné celodenní lístky a ani mobilní aplikace ke kupování jízdenek. Platit u řidiče lze hotovostí i běžnou bezkontaktní platební kartou.

 • Las Palmas: do hlavního města ostrova na nádraží San Telmo se dostanete linkami číslo 1, 5, 11, 60 a 91, v průměru jezdí jezdí každých 10 až 20 minut, do centra dojedete za 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,30 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Maspalomas, Playa del Inglés: populární letovisko na jihu ostrova spojují s letištěm linky číslo 1, 5, 36, 66 a 90 tvořící souhrnný interval asi 10 až 40 minut. Jízdenka stojí 4,05 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Puerto Rico, Puerto del Mogán: na samý jižní cíp ostrova do oblíbených letovisek jezdí přímo spoje linek 1 a 91 zhruba od 5:30 do 23:30. Cesta zabere přes hodinu a jízdenka stojí 6,80 EUR.

Z letiště se přímo dostanete i do měst Agüimes (linka 11) a Telde (linky 19, 36 a 90).

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Gran Canaria

Zavřít boční panel
Charco Verde
Španělsko Přílet na letiště Lanzarote

Půjčení auta

Chcete-li Lanzarote procestovat co nejvíce, nejvýhodnější bude půjčit si auto rovnou po příletu na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny působící na ostrově.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 4 000 Kč v závislosti na sezoně a aktuální dostupnosti aut. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Lanzarote, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Lanzarote.

Autobusy

Ostrov má poměrně dobře rozvinutou síť autobusů a pokud máte v úmyslu trávit čas zejména na plážích a ve městech, pak si s autobusy vystačíte. Veřejnou dopravu na ostrově provozuje jediný dopravce InterCity Bus Lanzarote, jehož oficiální stránky jsou arrecifebus.com.

Linky MHD z letiště

Na letiště Lanzarote využijete následujících spojů:

 • Arrecife a Playa Honda – linka 22 (jízdní řád / mapa) jezdící pouze z autobusového nádraží Intercambiador u pláže, nikoliv z hlavního nádraží v centru, linka jede jen v pracovní dny; a linka 23 (jízdní řád / mapa) jezdící i do centra, jede jen o víkendech a svátcích. Obě linky jezdí cca 2-3x za hodinu od 6:15 do 22:40 a cesta trvá 15 minut
 • Puerto del Carmen Playa Blanca – linka 161 (jízdní řád / mapa), jede 2x za hodinu ve všední dny a zhruba jednou za 2 hodiny o víkendech. Cesta do Puerto del Carmen trvá 15 minut a do Playa Blanca 50 minut

Zastávky autobusů najdete v 1. patře před odletovou halou.

Kde koupit jízdenky a ceny

Nejlevnější jízdenky pořídíte skrz dobíjecí kartičku General Bono, kterou koupíte u řidiče. Samotná karta je zdarma, jen řidiči sdělíte, na kolik peněz chcete dobít (na týden většinou stačí 15 EUR20 EUR, kartičku však můžete znovu a znovu u řidiče opět dobíjet). S kartou pak už jen pípnete u čtečky po té, co řidiči sdělíte vaší destinaci. Oproti kupování jednotlivých papírových lístků, které taktéž pořídíte u řidiče, ušetříte s kartou General Bono 10% ceny.

Ceny lístků s kartičkou General Bono / bez ní:

 • Arrecife: 1,26 EUR / 1,40 EUR
 • Puerto del Carmen: 1,26 EUR / 1,40 EUR
 • Playa Blanca: 2,97 EUR / 3,30 EUR
 • Playa Honda: 1,26 EUR / 1,40 EUR

Taxi

Na letiště jezdí pouze oficiální taxíky, aplikace typu Uber či Bolt zde nefungují. Ceny jsou pevně dané a taxametry se zapínají automaticky, podvody na turistech jsou zcela výjimečné.

Za cestu do Arrecife zaplatíte 15 EUR v noci mezi 22:00 a 6:00 a v neděli + svátky celý den. Ve zbytek týdne cca 13 EUR. Podobná cena vás čeká i při cestě do Puerto del Carmen.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Lanzarote

Zavřít boční panel
Fuerteventura
Španělsko Přílet na letiště Fuerteventura

Půjčení auta

Nejvýhodnější způsob dopravy, chcete-li poznat všechny přírodní krásy ostrovy, je půjčení auta. V příletové hale sídlí všechny autopůjčovny působící na Fuerteventuře. Auto je vždy lepší rezervovat s předstihem pro co nejnižší cenu.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 500 Kč při rezervaci s větším předstihem. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Fuerteventuře, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Fuerteventuře.

Autobusy

Autobusovou dopravu na ostrově zajišťuje společnost Tiadhe, na jejímž webu tiadhe.com zjistíte informace o trasách linek a jízdních řádech.

Jízdenky se vždy kupují u řidiče, a to pouze v hotovosti. Můžete si koupit buď papírovou jízdenku na konkrétní trasu nebo kartičku BtF (pořizovací cena 2 EUR), s níž bude veškeré jízdné o 10% levnější. I tuto kartičku koupíte u řidiče.

Podívejte se, kam jezdí přímo z letiště autobusy a jak často:

 • Puerto del Rossario: do největšího města se dostanete autobusovými linkami 3, 10 a 16. Nejčastěji jezdí „trojka“ s intervalem 15-30 minut a provozní dobou od 6:30 do 0:00. Cesta trvá asi 20 minut a jízdenka stojí 1,45 EUR.
 • Costa Calma, Morro Jable, Gran Tarajal: podél východního pobřeží ostrova až do jižního cípu na Morro Jable se dostanete linkou číslo 10, které vypomáhá číslo 16 s koncovou stanicí v Gran Tarajal. Každá z linek však jede jen 4x denně, cesta na Costa Calma zabere 90–105 minut a jízdenka stojí 9,70 EUR.

Autobusovou zastávku najdete vpravo od terminálu cca 50 metrů od východu.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Fuerteventura

Zavřít boční panel
Tenerife
Španělsko Přílet na letiště Tenerife Jih

Půjčení auta

Stánky autopůjčoven jsou přímo v příletové hale, na letišti sídlí naprostá většina půjčoven působících na Tenerife. Auto je vždy lepší rezervovat s předstihem pro co nejnižší cenu.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 2 500 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 500 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 3 500 až 8 000 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Tenerife, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Tenerife.

Autobusy

Přímo u terminálu zastavují čtyři autobusové linky společnosti TITSA, která zajišťuje autobusovou dopravou po celém ostrově.

Linkou číslo 111 (trasa a jízdní řád) se dostanete do Santa Cruz a hlavních plážových destinací na jihu a východě ostrova. Autobusy jezdí každých 30 minut od 5:30 do 22:30. V noci jezdí po stejné trase linka 711.

 • Santa Cruz: cesta trvá asi hodinu a za jízdenku zaplatíte 9,35 EUR,
 • Costa Adeje (Playa de la Américas): pojedete 20 minut za cenu 3,70 EUR,
 • Los Cristianos: cesta bude trvat 15 minut, zaplatíte 3,20 EUR.

Autobus číslo 343 (trasa a jízdní řád) vás kromě výše zmíněných plážových destinací doveze také do města Puerto de la Cruz na severu ostrova a také přímo na letiště Tenerife-Norte. Linka jezdí jednou za hodinu od 6:20 do 21:45.

 • Letiště Tenerife-Norte: do cíle dorazíte za 60 minut při ceně 9,70 EUR,
 • Puerto de la Cruz: na cestě budete asi hodinu a půl a jízdenka bude stát 13,55 EUR,
 • Costa Adeje (Playa de la Américas): pojedete 20 minut za cenu 3,70 EUR,,
 • Los Cristianos: cesta bude trvat 15 minut, zaplatíte 3,20 EUR.

Autobus číslo 415 (trasa a jízdní řád) jezdí do letovisek nejblíže k letišti, jede jednou za hodinu zhruba od 6:30 do 21:00.

 • Las Galletas a Costa del Silnecio: jízdní doba je 35 minut a jízdenka stojí 2,85 EUR

Jízdenky a kde je koupit

Kromě výše uvedených jednotlivých jízdenek, které jsou vhodné v případě, že nebudete příliš často cestovat autobusem, můžete zakoupit i výhodnější turistické lístky:

 • 24hodinová jízdenka – platí na všech spojích celém ostrově: 10 EUR (+ 2 EUR za kartičku, na kterou však můžete dobíjet další jízdenky)
 • 7denní jízdenka – platí na všech spojích po celém ostrově 7 kalendářních dní: 50 EUR (+ 2 EUR za kartičku, na kterou však můžete dobíjet další jízdenky)
 • Ten+ Wallet – při koupi si rovnou dobijete kredit ve výši 10 až 99 EUR. Ten se pak odečítá podle ujeté vzdálenosti, přičemž jízdné je zhruba o 20% levnější než pokud byste si kupovali jednotlivé jízdenky. Tato jízdenka je vhodná v případě, že cestujete ve více lidech (i pro více lidí stačí jediná kartička) na kratší vzdálenosti.

Jízdenky lze na letišti zakoupit pouze u řidiče, kde můžete platit hotovostí i kartou.

Pro detailní informace o cestování po ostrově navštivte našeho průvodce a kapitolu Doprava na Tenerife.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Tenerife Jih