IATA (ICAO) kód letiště
ACE (GCRR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:42 (-1)
Vzdálenost od Prahy
3317 km

O letišti Lanzarote

Nejsevernější z Kanárských ostrovů má poblíž hlavního města Arrecife své vlastní letiště. Většinu provozu tvoří linky nízkonákladových aerolinek do západní a střední Evropy a vnitrostátní spoje na okolní ostrovy a do pevninského Španělska.

Letiště nabídne jeden starší a menší terminál, běžnému provozu víceméně postačuje.

Terminál je otevřený zhruba od 4:00 do 1:00 podle aktuálních letů.

Letenky

Přímé lety na Lanzarote provozuje Wizz Air z Budapešti a Katovic za ceny od 3.000 Kč, v letní sezoně se nejnižší cena z Prahy nebo okolí nedostane pod 5.500 Kč.

Stabilně levné letenky nabízí Ryanair při odletu z berlínského letiště Schönefeled, kdy cena může klesnout i na 1.500 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu trvá asi 5,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky na Lanzarote, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do největšího města Arrecife se dostaneme autobusy číslo 22 (všední dny) a 23 (víkendy a svátky). Na cestě budeme asi 10 minut, interval činí 25 až 50 minut a jízdenka bude stát 1,40 €.

Do plážových destinací Playa Blanca a Puerto del Carmen se pak svezeme linkami číslo 161 a 261 s intervalem 30 minut a jízdní dobou asi jednu hodinu. Za jízdenku dle vzdálenosti zaplatíme od 1,40 do 3,30 €.

Služby na letišti

Wifi funguje zdarma a bez omezení, připojme se k síti Kubiwireless.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mám dotaz na večerní dopravu z letiště na Arrecife - letadlo dorazí v neděli v 21.50, kdy už nejezdí MHD. Existuje ještě něco kromě taxíku, čím bych se dopravila do Arrecife?

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Nohy

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jsa trochu ovíněn, chce se mně napsat něco jiného než nohy:-)

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jsa trochu opivněn, nevím, co myslíš, ale mám pocit, že to raději nebudem specifikovat. Ve čtvrtek budu ve sklepě (vinném), tak to snad pochopím :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,mám dotaz ohledně autobusu z města Soo na letiště a to tak, abychom stihli odlet v 7,05 hodin. Na letišti tedy musím být nejpozději v 6,00 hod ráno. Děkuji Dan

před 3 lety
Avatar uživatele hhh _1
hhh _1

Nejsem si jistý, ale podle mě se v Soo otočí tak 5 autobusů denně. První určitě nejede před sedmou, jezdí jenom po-pá a žádný nejede přímo na letiště. MHD není řešení, dokonce ani taxi ne. Jedině vypůjčit automobil. Ty jsou naštěstí velmi levné ;

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu