IATA (ICAO) kód letiště
ACE (GCRR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:41 (-1)
Vzdálenost od Prahy
3317 km

O letišti Lanzarote

Nejsevernější z Kanárských ostrovů má poblíž hlavního města Arrecife své vlastní letiště. Většinu provozu tvoří linky nízkonákladových aerolinek do západní a střední Evropy a vnitrostátní spoje na okolní ostrovy a do pevninského Španělska.

Letiště nabídne jeden starší a menší terminál, běžnému provozu víceméně postačuje.

Terminál je otevřený zhruba od 4:00 do 1:00 podle aktuálních letů.

Letenky

Přímé lety na Lanzarote provozuje Wizz Air z Budapešti a Katovic za ceny od 3.000 Kč, v letní sezoně se nejnižší cena z Prahy nebo okolí nedostane pod 5.500 Kč.

Stabilně levné letenky nabízí Ryanair při odletu z berlínského letiště Schönefeled, kdy cena může klesnout i na 1.500 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu trvá asi 5,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky na Lanzarote, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do největšího města Arrecife se dostaneme autobusy číslo 22 (všední dny) a 23 (víkendy a svátky). Na cestě budeme asi 10 minut, interval činí 25 až 50 minut a jízdenka bude stát 1,40 €.

Do plážových destinací Playa Blanca a Puerto del Carmen se pak svezeme linkami číslo 161 a 261 s intervalem 30 minut a jízdní dobou asi jednu hodinu. Za jízdenku dle vzdálenosti zaplatíme od 1,40 do 3,30 €.

Služby na letišti

Wifi funguje zdarma a bez omezení, připojme se k síti Kubiwireless.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mám dotaz na večerní dopravu z letiště na Arrecife - letadlo dorazí v neděli v 21.50, kdy už nejezdí MHD. Existuje ještě něco kromě taxíku, čím bych se dopravila do Arrecife?

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nohy

před rokem
Avatar uživatele
cali

Jsa trochu ovíněn, chce se mně napsat něco jiného než nohy:-)

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jsa trochu opivněn, nevím, co myslíš, ale mám pocit, že to raději nebudem specifikovat. Ve čtvrtek budu ve sklepě (vinném), tak to snad pochopím :)

Dobrý den,mám dotaz ohledně autobusu z města Soo na letiště a to tak, abychom stihli odlet v 7,05 hodin. Na letišti tedy musím být nejpozději v 6,00 hod ráno. Děkuji Dan

před 2 lety
Avatar uživatele hhh
hhh

Nejsem si jistý, ale podle mě se v Soo otočí tak 5 autobusů denně. První určitě nejede před sedmou, jezdí jenom po-pá a žádný nejede přímo na letiště. MHD není řešení, dokonce ani taxi ne. Jedině vypůjčit automobil. Ty jsou naštěstí velmi levné ;

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu