IATA (ICAO) kód letiště
FUE (GCFV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:29 (-1)
Vzdálenost od Prahy
3376 km
Obvyklá cena letenky
5 500 Kč

O letišti Fuerteventura

Letiště na nejbližším kanárském ostrově k africké pevnině, Fuerteventura, se nachází necelých 8 kilometrů od největšího města ostrova, Puerto del Rossario. Známé letovisko Costa Calma je vzdáleno asi 70 kilometrů.

Terminál letiště je poměrně velký a v sezonách, tj. o letních a zimních prázdninách, velmi rušný. Dovolenkové lety směřují z Fuerteventury do celé Evropy. Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky na Fuerteventuru seženete se společností Ryanair z Berlína či Vídně. V obou případech se průměrná cena letenky pohybuje okolo 2 000-3 000 Kč.

Z Prahy létá na tento kanárský ostrov aerolinky EurowingsSmartwings za průměrné ceny kolem 5 500 Kč s akcemi, které klesají i k hodnotám 3 000 Kč za zpáteční letenku. Levnější letenky obvykle nabízí aerolinka Eurowings.

Doba přímého letu činí asi 270 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky na Fuerteventuru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Nejvýhodnější způsob dopravy, chcete-li poznat všechny přírodní krásy ostrovy, je půjčení auta. V příletové hale sídlí všechny autopůjčovny působící na Fuerteventuře. Auto je vždy lepší rezervovat s předstihem pro co nejnižší cenu.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 500 Kč při rezervaci s větším předstihem. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Fuerteventuře, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Fuerteventuře.

Autobusy

Autobusovou dopravu na ostrově zajišťuje společnost Tiadhe, na jejímž webu tiadhe.com zjistíte informace o trasách linek a jízdních řádech.

Jízdenky se vždy kupují u řidiče, a to pouze v hotovosti. Můžete si koupit buď papírovou jízdenku na konkrétní trasu nebo kartičku BtF (pořizovací cena 2 EUR), s níž bude veškeré jízdné o 10% levnější. I tuto kartičku koupíte u řidiče.

Podívejte se, kam jezdí přímo z letiště autobusy a jak často:

  • Puerto del Rossario: do největšího města se dostanete autobusovými linkami 3, 10 a 16. Nejčastěji jezdí „trojka“ s intervalem 15-30 minut a provozní dobou od 6:30 do 0:00. Cesta trvá asi 20 minut a jízdenka stojí 1,45 EUR.
  • Costa Calma, Morro Jable, Gran Tarajal: podél východního pobřeží ostrova až do jižního cípu na Morro Jable se dostanete linkou číslo 10, které vypomáhá číslo 16 s koncovou stanicí v Gran Tarajal. Každá z linek však jede jen 4x denně, cesta na Costa Calma zabere 90–105 minut a jízdenka stojí 9,70 EUR.

Autobusovou zastávku najdete vpravo od terminálu cca 50 metrů od východu.

Služby na letišti

Wifi prostřednictvím sítě „wifi airport“ je zdarma a bez časového omezení.

Terminál letiště je vybaven několika restauracemi a kavárnami, za bezpečnostní kontrolou si můžete nakoupit v duty free shopu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart

Wifi prostřednictvím sítě „kubi-wireless“ - nic takového už není. Po celých kanárech funguje stejná wifi airport, na kterou se stačí přihlásit a pak funguje na všech letištích automaticky

ještě bych k restauracím doplnil: příjemnou venkovní terasu u odletových bran

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den, můžu se zeptat, jaký je postup při odletu zletiště FUE? Klasika nebo něco extra, kontroly atd. jestli se smí s jídlem na palubu, atd. Moc děkuji, jedeme velká rodina, tak chci mít co nejvíce info předem a nejsem až tak kovaná v Aj :)A co odletové časy TVS? Nabírají v této destinaci běžně velké spoždění? Moc děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

*zpoždění

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrá den, je to letiště jako každé jiné v Evropě ;) A Travel Service rozhodně nenabírají speciální zpoždění jen kvůli tomuto konkrétnímu letišti.

Přidat odpověď
před 4 lety

zastavka autobusu je vlevo))vyjdete s kufry do haly.projdete ji vlevo k vychodu-konci tu stanky s autopujcovnami a venku vlevo je sloup a jizdni rady...

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den. V kterých místech letiště se prosím nachází autobusová stanice (zastávka) ? Budeme potřebovat linku 3 . A jak je to s jízdenkami? Koupíme až v buse u řidiče nebo je na stanici nějaká "přepážka" ? :-D ....díky za odpověď

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, doplněno do článku :)

před 4 lety

super,díky moc

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu