IATA (ICAO) kód letiště
FUE (GCFV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:47 (-1)
Vzdálenost od Prahy
3376 km

O letišti Fuerteventura

Letiště na nejbližším kanárském ostrově k africké pevnině, Fuerteventura, se nachází necelých 8 kilometrů od největšího města ostrova, Puerto del Rossario. Známé letovisko Costa Calma je vzdáleno asi 70 kilometrů.

Terminál letiště je poměrně velký a v sezonách, tj. o letních a zimních prázdninách, velmi rušný. Dovolenkové lety směřují z Fuerteventury do celé Evropy. Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky na Fuerteventuru seženete se společností Ryanair z Berlína, nebo s WizzAir z Budapešti. V obou případech se průměrná cena letenky pohybuje okolo 2.500-3.500 Kč. Z Prahy i ostatních okolních měst sem létají přímé charterové lety, ceny většinou neklesnou pod 7.000 Kč.

Doba přímého letu činí asi 270 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky na Fuerteventuru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Puerto del Rossario, Las Salinas: do největšího města a blízkého letoviska Las Salinas se dostanete autobusovými linkami 3, 10 a 16. Nejčastěji jezdí „trojka“ s intervalem 30 minut a provozní dobou od 6:30 do 0:00. Cesta trvá asi 20 minut a jízdenka stojí 1,45 €.

Gran Tarajal, Costa Calma: podél východního pobřeží ostrova až do jižního cípu na Morro Jable se dostanete linkou číslo 10, které vypomáhá číslo 16 s koncovou stanicí v Gran Tarajal. Každá z linek však jede jen 4x denně, cesta na Costa Calma zabere 90–105 minut a jízdenka stojí 9,70 €.

Jízdenky koupíte v hotovosti u řidiče (pokud možno co nejpřesnější částku). Autobusové nádraží najdete vpravo od terminálu cca 50 metrů od východu.

Služby na letišti

Wifi prostřednictvím sítě „kubi-wireless“ je zdarma a bez časového omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, můžu se zeptat, jaký je postup při odletu zletiště FUE? Klasika nebo něco extra, kontroly atd. jestli se smí s jídlem na palubu, atd. Moc děkuji, jedeme velká rodina, tak chci mít co nejvíce info předem a nejsem až tak kovaná v Aj :)A co odletové časy TVS? Nabírají v této destinaci běžně velké spoždění? Moc děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

*zpoždění

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrá den, je to letiště jako každé jiné v Evropě ;) A Travel Service rozhodně nenabírají speciální zpoždění jen kvůli tomuto konkrétnímu letišti.

Přidat odpověď
před 3 lety

zastavka autobusu je vlevo))vyjdete s kufry do haly.projdete ji vlevo k vychodu-konci tu stanky s autopujcovnami a venku vlevo je sloup a jizdni rady...

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den. V kterých místech letiště se prosím nachází autobusová stanice (zastávka) ? Budeme potřebovat linku 3 . A jak je to s jízdenkami? Koupíme až v buse u řidiče nebo je na stanici nějaká "přepážka" ? :-D ....díky za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, doplněno do článku :)

před 3 lety

super,díky moc

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu