Letiště Gran Canaria

Gran Canaria Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště na ostrově Gran Canaria leží asi 25 km od největšího ostrovního města Las Palmas a je zároveň největším letištěm na Kanárských ostrovech.

Letiště má poměrně hustý provoz jak na pravidelných vnitrostátních linkách, tak na dovolenkových spojích do celé Evropy.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

 


Letenky

Aktuálně nejlevnější letenky na Gran Canarii z okolí Česka většinou zakoupíte s Ryanairem při odletu z Berlína, občas i Krakowa. Ceny se pohybují mezi 2.500 a 3.500 Kč. Na podobnou hodnotu se můžete dostat i při odletu z Lipska, naopak přímé lety z Prahy obvykle neklesají pod 7.000 Kč.

Doba letu na Kanárské ostrovy činí z Prahy nebo Berlína asi 4,5 hodiny.

Vyhledat letenky


Přestup

Využijete-li běžné linky klasických aerolinií na jiné Kanárské ostrovy, může vás na tomto letišti čekat přestup. Terminál je střední velikosti velice jednoduchého půdorysu, takže orientace nebude složitá a čas na přestup bude stačit 25 minut.


Doprava z/na letiště

Z letiště jezdí několik autobusových linek po celém ostrově. Průměrný interval každé z nich je 30 až 60 minut, do významných měst však jede hned několik linek najednou.

Las Palmas: do hlavního města ostrova se dostanete linkami číslo 1, 5, 11, 60 a 91, v průměru jezdí jezdí každých 10 až 20 minut, do centra dojedete za 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,50 €. Některé linky jezdí 24 hodin denně.

Maspalomas a Bahía Feliz: populární letovisko na jihu ostrova spojují po 24 hodin denně s letištěm linky číslo 1, 5, 36, 66 a 90 tvořící souhrnný interval asi 10 až 40 minut. Jízdenka stojí 4,05 €.

Puerto Rico, Puerto del Mogán, Playa del Cura: na samý jižní cíp ostrova do oblíbených letovisek jezdí přímo spoje linek 1 a 91 zhruba od 5:30 do 23:30. Cesta zabere přes hodinu a jízdenka stojí 6,80 €.

Z letiště se přímo dostanete i do měst Agüimes (linka 11) a Telde (linky 36 a 90).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Některé restaurace mají otevřeno 24 hodin denně.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Španělska? Nastav si hlídače