IATA (ICAO) kód letiště
LEJ (EDDP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:21
Vzdálenost od Prahy
205 km

O letišti Lipsko Halle

Letiště se nachází mezi městy Lipsko (21 km) a Halle (28 km) v těsné blízkosti dálnice vedoucí do Drážďan a dále do Česka.

Terminál i provoz je spíše menší, ale mezi obyvateli severních Čech i Prahy je letiště oblíbené především poměrně širokou nabídkou dovolenkových destinací za dobré ceny.

Jediný terminál je moderní, prostorný a velmi přehledný.

Letenky

Do Česka ani na Slovensko se z Lipska nelétá, letiště je oblíbené především díky leteckým společnostem Condor a TUI fly, které často nabízí letenky na poslední chvíli do destinací u Středozemního moře za ceny od 1.500 Kč.

Často se z Lipska objevují výhodné letenky na Kanárské ostrovy především skrz aerolinku Condor, ceny mimo sezonu můžou spadnout i na hranici 1.500 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Lipska, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do centra města na hlavní nádraží, kam přijíždějí i autobusy z Česka, obstarává městská železnice S-Bahn linky S5 a S5X. Cesta na hlavní nádraží v Lipsku trvá 23 minut, v Halle 10 minut, vlaky jezdí každých 30 minut a za jednu jízdenku zaplatíte 4,60 €. Vlaky jezdí od 4:50 do cca 22:40, v noci z pátku na sobotu a ze soboty na nedělil až do cca 1:20.

Přesný jízdní řád vyhledáte například na bahn.de.

Jak se sem dostat

Z Prahy jezdí do Lipska autobusy společností FlixbusRegioJet a Leo Express. Jednosměrné jízdenky obvykle pořídíte za ceny kolem 400 Kč, vždy srovnejte ceny a časy u všech dopravců. Pohodlné je také o mnoho frekventovanější spojení vlakem s jedním přestupem v Drážďanech (ranní spoj od 386 Kč, zbytek od 660 Kč).

Cesta z Prahy do Lipska zabere asi 4 hodiny.

Kde parkovat

Nejlevnější oficiální letištní parkování je možné na parkovištích P15 a P20, kde zaplatíte 20 € za týden. Detailní informace hledejte na webu letiště.

V okolí letiště najdete mnoho soukromých parkovišť, k jejichž srovnání vám pomůže web parkvia.com, většinou se ceny za týdenní parkování pohybují od 30 € výše a vyplatí se vám tak spíš auto nechat přímo na letišti.

Zdarma můžete zaparkovat na parkovišti P+R u výstaviště (Leipziger Messe), z dálnice sjeďte na výjezdu "Leipzig-Mitte". Přímo u parkoviště je zastávka S-Bahnu, který vás na letiště za 4,50 € doveze do 5 minut.

Vzdálenosti

  • Praha: 267 km
  • Liberec: 260 km
  • Karlovy Vary: 256 km
  • Ústí nad Labem: 185 km

Služby na letišti

Wi-fi můžete využít zdarma.

V Lipsku nabízí každý den od 9:00 do 17:00 prohlídky zázemí letiště. Informace jsou v příletové hale, hledejte nápis „Besucherservice“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Má někdo zkušenost s parkováním na parkovišti P+R u výstaviště (Leipziger Messe)?

Odpovědět
před 11 měs

Ahoj, prosím o radu, jedu flixbusem, takže na nádraží v Lipsku, ale v noci, tudíž nejede vlak na letiště. Máte někdo zkušenost, zda tam lze odchytit taxi v noci a na kolik cca vyjde? Moc děkuji

Odpovědět
před 12 měs

Dobrý den,

dají se někde najít aktuální a správné jízdní řády vlaků z nádraží na letiště. Našla jsem rozporuplné informace - jde mi o první a poslední spoj. Na letiště přilétáme ve 22:35. Tak jestli stíháme poslední spoj či v kolik jede první (z nádraží jede flixbus ve 3:05). Jedná se o všední den o prázdninách.

před rokem
Avatar uživatele Heryna
Heryna

Zdravím, vyhledávač vlaků je přímo na stránkách DB tady - https://www.bahn.de/p/view/index.shtml - můžete zadat datum/čas tak, jak se vám to hodí a uvidíte. Mají kdyžtak i appku do mobilu.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak koukám, tak poslední spoj z letiště ve všední den jede ve 22:41, což asi nelze stihnout. Bohužel na letiště nejezdí žádná noční doprava, tak asi jedině taxi.

Ahoj,

kde se prosím nachází zastávka Flixbusu na hlavním nádraží v Lipsku?

Díky moc.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, v autobusovém terminálu, který je 50 metrů od vchodu z nádraží (ulice Sachsenseite), viz: https://www.flixbus.cz/autobus/lipsko

před rokem

Díky moc.

Nalezeno bez problému, jen ta ulice teda nepůsobí bezpečně kort v noci 😁.

Dobry den, prijizdim Flixbusem do Lipska v 3,30... A potrebuji na letiste. Casu mam relativne hodne,odlet je az v 9 hodin, nicmene nemohu nikde dohledat,zda jede z hlavniho nadrazi nejaky PRIMY spoj na letiste Lipsko - Halle. Nasla jsem tu linku S (něco) ovsem tam by mel byt nejaky ptestup,coz ja absolutne nechci...motat se tam a hledat...stresss...brr. Nevite nekdo prosim jak se dostat z nadru na letiste v rannich hodinach bez prestupovani? Dekuji vsem

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, výše popsaná linka S5 jede přímo bez přestupu, první spoj z hlavního nádraží ve 3:57.

před rokem
Avatar uživatele
cali
  • Přidal se před 8 lety
  • Napsal 994 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-10-31T19:56:20+01:00)

Přesně tak, dojdeš ze zastávky Flixbusu na nádraží, max. 400 m, sedneš do vlaku a jedeš... Interval, ca. 50 minut, po 5. hod. už 30 min. Jo, ještě by bylo dobré si za 4,60 EUR koupit lístek.

https://1url.cz/ZMQH9

Jinak letěl jsem z Lipska začátkem července a wifi je zdarma..

Odpovědět
před rokem

Ahoj, potřebuji poradit. V sobotu prijizdim do Lipska v 3:20 ráno Flix Busem a potřebuji stihnout vlak na letiště v 3:57, protože v 5:30 mám odlet. Otázka zní, kde si pořídil jízdenky na hlavním nádraží v Lipsku a jestli to vlastně vůbec stíhám v pohodě se dostat z busu na vlak. Případně dá se někde u nádraží odchytit taxi takhle v noci, za jakou cenu? Díky moc za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele
cali

Jako školní dítka jsme běhali takové branné závody "O partyzánský samopal". To bude podobné...

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Lístky si koupíte normálně v automatu a 37 minut rezerva na přestup je opravdu víc než dost, takže bych se nestresoval. Flixbus staví přímo před hlavním nádražím.

Zdravím, poraďte prosím. Z Lipska letím prvně. Celkově s lítáním nemám moc zkušeností. Na letiště se dopravím pravděpodobně vlakem S-Bahn linky S5 a S5X, jak doporučujete, z hlavního nádraží, kam přijedu s ČD nebo Flixem.

Ale kde mě městský vlak vykopne na letišti? Kam se mám ze zastávky vydat do odletové haly? Bojím se, že tam budu bloudit a zmatkovat. Prosím o nějaký popisný návod od zkušených. Díky moc.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, na letišti opravdu není možné zabloudit, vlak staví velmi blízko a vede z něj jedna jediná cesta právě to terminálu.

Zdravím, chci letět z Lipska, ale nemůžu dohledat info o mýtném nebo dalším dálničním poplatku. Máte nějaké čerstvé info zda se mi vyplatí jet svým vozem a parkovat na letišti? Vzdálenost a parking je ok. Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V Německu se dálniční poplatky (zatím) neplatí.

Přidat odpověď
před 2 lety

Jak daleko je to k terminálu z parkoviště P15 a P20 . Musí se pěšky ? Kde je lepší zaparkovat po dobu 15dnů?

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

No pěšky musíte vždycky :) v odletové hale nezaparkujete... Mapa zde https://www.leipzig-halle-airpor...arker=2739

Jak P15, tak i P20 stojí na 15 dní 35 €.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu