Průvodce letištěm

Letiště Lipsko Halle

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Lipsko Halle

Letiště se nachází mezi městy Lipsko (21 km) a Halle (28 km) v těsné blízkosti dálnice vedoucí do Drážďan a dále do Česka.

Terminál i provoz je spíše menší, ale mezi obyvateli severních Čech i Prahy je letiště oblíbené především poměrně širokou nabídkou dovolenkových destinací za dobré ceny.

Jediný terminál je moderní, prostorný a velmi přehledný.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
205 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
16:01
aktuální čas

Letenky

Do Česka ani na Slovensko se z Lipska nelétá, letiště je oblíbené především díky leteckým společnostem Condor a TUI fly, které často nabízí letenky na poslední chvíli do destinací u Středozemního moře za ceny od 1.500 Kč.

Často se z Lipska objevují výhodné letenky na Kanárské ostrovy především skrz aerolinku Condor, ceny mimo sezonu můžou spadnout i na hranici 1.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lipska, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do centra města na hlavní nádraží, kam přijíždějí i autobusy z Česka, obstarává městská železnice S-Bahn linky S5 a S5X. Cesta na hlavní nádraží v Lipsku trvá 23 minut, v Halle 10 minut, vlaky jezdí každých 30 minut a za jednu jízdenku zaplatíte 4,50 €. Vlaky jezdí od 3:20 do 1:20.

Jak se sem dostat

Z Prahy jezdí do Lipska autobusy společností Flixbus (od 430 Kč) nebo RegioJet (od 430 Kč). Pohodlné je také o mnoho frekventovanější spojení vlakem s jedním přestupem v Drážďanech (ranní spoj od 386 Kč, zbytek od 660 Kč).

Cesta z Prahy do Lipska zabere asi 4 hodiny.

Kde parkovat

Nejlevnější oficiální letištní parkování je možné na parkovištích P15 a P20, kde zaplatíte 20 € za týden. Detailní informace hledejte na webu letiště.

V okolí letiště najdete mnoho soukromých parkovišť, k jejichž srovnání vám pomůže web parkvia.com, většinou se ceny za týdenní parkování pohybují od 30 € výše a vyplatí se vám tak spíš auto nechat přímo na letišti.

Zdarma můžete zaparkovat na parkovišti P+R u výstaviště (Leipziger Messe), z dálnice sjeďte na výjezdu "Leipzig-Mitte". Přímo u parkoviště je zastávka S-Bahnu, který vás na letiště za 4,50 € doveze do 5 minut.

Vzdálenosti

  • Praha: 267 km
  • Liberec: 260 km
  • Karlovy Vary: 256 km
  • Ústí nad Labem: 185 km

Služby na letišti

Wi-fi můžete využít zdarma.

V Lipsku nabízí každý den od 9:00 do 17:00 prohlídky zázemí letiště. Informace jsou v příletové hale, hledejte nápis „Besucherservice“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jinak letěl jsem z Lipska začátkem července a wifi je zdarma..

Odpovědět
před měs

Ahoj, potřebuji poradit. V sobotu prijizdim do Lipska v 3:20 ráno Flix Busem a potřebuji stihnout vlak na letiště v 3:57, protože v 5:30 mám odlet. Otázka zní, kde si pořídil jízdenky na hlavním nádraží v Lipsku a jestli to vlastně vůbec stíhám v pohodě se dostat z busu na vlak. Případně dá se někde u nádraží odchytit taxi takhle v noci, za jakou cenu? Díky moc za odpověď.

před měs
cali

Jako školní dítka jsme běhali takové branné závody "O partyzánský samopal". To bude podobné...

před měs
Kryštof Hájek

Lístky si koupíte normálně v automatu a 37 minut rezerva na přestup je opravdu víc než dost, takže bych se nestresoval. Flixbus staví přímo před hlavním nádražím.

Zdravím, poraďte prosím. Z Lipska letím prvně. Celkově s lítáním nemám moc zkušeností. Na letiště se dopravím pravděpodobně vlakem S-Bahn linky S5 a S5X, jak doporučujete, z hlavního nádraží, kam přijedu s ČD nebo Flixem.

Ale kde mě městský vlak vykopne na letišti? Kam se mám ze zastávky vydat do odletové haly? Bojím se, že tam budu bloudit a zmatkovat. Prosím o nějaký popisný návod od zkušených. Díky moc.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, na letišti opravdu není možné zabloudit, vlak staví velmi blízko a vede z něj jedna jediná cesta právě to terminálu.

Přidat odpověď
před 2 měs

Zdravím, chci letět z Lipska, ale nemůžu dohledat info o mýtném nebo dalším dálničním poplatku. Máte nějaké čerstvé info zda se mi vyplatí jet svým vozem a parkovat na letišti? Vzdálenost a parking je ok. Děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek

V Německu se dálniční poplatky (zatím) neplatí.

Přidat odpověď
před 4 měs

Jak daleko je to k terminálu z parkoviště P15 a P20 . Musí se pěšky ? Kde je lepší zaparkovat po dobu 15dnů?

před 7 měs
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 9795 komentářů
  • Poslat zprávu

No pěšky musíte vždycky :) v odletové hale nezaparkujete... Mapa zde https://www.leipzig-halle-airpor...arker=2739

Jak P15, tak i P20 stojí na 15 dní 35 €.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu