IATA (ICAO) kód letiště
LEJ (EDDP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:31
Vzdálenost od Prahy
205 km

O letišti Lipsko Halle

Letiště se nachází mezi městy Lipsko (21 km) a Halle (28 km) v těsné blízkosti dálnice vedoucí do Drážďan a dále do Česka.

Terminál i provoz je spíše menší, ale mezi obyvateli severních Čech i Prahy je letiště oblíbené především poměrně širokou nabídkou dovolenkových destinací za dobré ceny.

Jediný terminál je moderní, prostorný a velmi přehledný.

Letenky

Do Česka ani na Slovensko se z Lipska nelétá, letiště je oblíbené především díky leteckým společnostem Condor a TUI fly, které často nabízí letenky na poslední chvíli do destinací u Středozemního moře za ceny od 1.500 Kč.

Často se z Lipska objevují výhodné letenky na Kanárské ostrovy především skrz aerolinku Condor, ceny mimo sezonu můžou spadnout i na hranici 1.500 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Lipska, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do centra města na hlavní nádraží, kam přijíždějí i autobusy z Česka, obstarává městská železnice S-Bahn linky S5 a S5X. Cesta na hlavní nádraží v Lipsku trvá 23 minut, v Halle 10 minut, vlaky jezdí každých 30 minut a za jednu jízdenku zaplatíte 4,60 €. Vlaky jezdí od 4:50 do cca 22:40, v noci z pátku na sobotu a ze soboty na nedělil až do cca 1:20.

Přesný jízdní řád vyhledáte například na bahn.de.

Jak se sem dostat

Z Prahy jezdí do Lipska autobusy společností FlixbusRegioJet a Leo Express. Jednosměrné jízdenky obvykle pořídíte za ceny kolem 400 Kč, vždy srovnejte ceny a časy u všech dopravců. Pohodlné je také o mnoho frekventovanější spojení vlakem s jedním přestupem v Drážďanech (ranní spoj od 386 Kč, zbytek od 660 Kč).

Cesta z Prahy do Lipska zabere asi 4 hodiny.

Kde parkovat

Nejlevnější oficiální letištní parkování je možné na parkovištích P15 a P20, kde zaplatíte 20 € za týden. Detailní informace hledejte na webu letiště.

V okolí letiště najdete mnoho soukromých parkovišť, k jejichž srovnání vám pomůže web parkvia.com, většinou se ceny za týdenní parkování pohybují od 30 € výše a vyplatí se vám tak spíš auto nechat přímo na letišti.

Zdarma můžete zaparkovat na parkovišti P+R u výstaviště (Leipziger Messe), z dálnice sjeďte na výjezdu "Leipzig-Mitte". Přímo u parkoviště je zastávka S-Bahnu, který vás na letiště za 4,50 € doveze do 5 minut.

Vzdálenosti

  • Praha: 267 km
  • Liberec: 260 km
  • Karlovy Vary: 256 km
  • Ústí nad Labem: 185 km

Služby na letišti

Wi-fi můžete využít zdarma.

V Lipsku nabízí každý den od 9:00 do 17:00 prohlídky zázemí letiště. Informace jsou v příletové hale, hledejte nápis „Besucherservice“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Má někdo zkušenost s parkováním na parkovišti P+R u výstaviště (Leipziger Messe)?

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj, prosím o radu, jedu flixbusem, takže na nádraží v Lipsku, ale v noci, tudíž nejede vlak na letiště. Máte někdo zkušenost, zda tam lze odchytit taxi v noci a na kolik cca vyjde? Moc děkuji

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

dají se někde najít aktuální a správné jízdní řády vlaků z nádraží na letiště. Našla jsem rozporuplné informace - jde mi o první a poslední spoj. Na letiště přilétáme ve 22:35. Tak jestli stíháme poslední spoj či v kolik jede první (z nádraží jede flixbus ve 3:05). Jedná se o všední den o prázdninách.

před 3 lety
Avatar uživatele Heryna
Heryna

Zdravím, vyhledávač vlaků je přímo na stránkách DB tady - https://www.bahn.de/p/view/index.shtml - můžete zadat datum/čas tak, jak se vám to hodí a uvidíte. Mají kdyžtak i appku do mobilu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak koukám, tak poslední spoj z letiště ve všední den jede ve 22:41, což asi nelze stihnout. Bohužel na letiště nejezdí žádná noční doprava, tak asi jedině taxi.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj,

kde se prosím nachází zastávka Flixbusu na hlavním nádraží v Lipsku?

Díky moc.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, v autobusovém terminálu, který je 50 metrů od vchodu z nádraží (ulice Sachsenseite), viz: https://www.flixbus.cz/autobus/lipsko

před 3 lety

Díky moc.

Nalezeno bez problému, jen ta ulice teda nepůsobí bezpečně kort v noci 😁.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, prijizdim Flixbusem do Lipska v 3,30... A potrebuji na letiste. Casu mam relativne hodne,odlet je az v 9 hodin, nicmene nemohu nikde dohledat,zda jede z hlavniho nadrazi nejaky PRIMY spoj na letiste Lipsko - Halle. Nasla jsem tu linku S (něco) ovsem tam by mel byt nejaky ptestup,coz ja absolutne nechci...motat se tam a hledat...stresss...brr. Nevite nekdo prosim jak se dostat z nadru na letiste v rannich hodinach bez prestupovani? Dekuji vsem

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, výše popsaná linka S5 jede přímo bez přestupu, první spoj z hlavního nádraží ve 3:57.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali
  • Přidal se před 9 lety
  • Napsal 1126 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-10-31T19:56:20+01:00)

Přesně tak, dojdeš ze zastávky Flixbusu na nádraží, max. 400 m, sedneš do vlaku a jedeš... Interval, ca. 50 minut, po 5. hod. už 30 min. Jo, ještě by bylo dobré si za 4,60 EUR koupit lístek.

https://1url.cz/ZMQH9

Přidat odpověď
před 3 lety

Jinak letěl jsem z Lipska začátkem července a wifi je zdarma..

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, potřebuji poradit. V sobotu prijizdim do Lipska v 3:20 ráno Flix Busem a potřebuji stihnout vlak na letiště v 3:57, protože v 5:30 mám odlet. Otázka zní, kde si pořídil jízdenky na hlavním nádraží v Lipsku a jestli to vlastně vůbec stíhám v pohodě se dostat z busu na vlak. Případně dá se někde u nádraží odchytit taxi takhle v noci, za jakou cenu? Díky moc za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jako školní dítka jsme běhali takové branné závody "O partyzánský samopal". To bude podobné...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Lístky si koupíte normálně v automatu a 37 minut rezerva na přestup je opravdu víc než dost, takže bych se nestresoval. Flixbus staví přímo před hlavním nádražím.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, poraďte prosím. Z Lipska letím prvně. Celkově s lítáním nemám moc zkušeností. Na letiště se dopravím pravděpodobně vlakem S-Bahn linky S5 a S5X, jak doporučujete, z hlavního nádraží, kam přijedu s ČD nebo Flixem.

Ale kde mě městský vlak vykopne na letišti? Kam se mám ze zastávky vydat do odletové haly? Bojím se, že tam budu bloudit a zmatkovat. Prosím o nějaký popisný návod od zkušených. Díky moc.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, na letišti opravdu není možné zabloudit, vlak staví velmi blízko a vede z něj jedna jediná cesta právě to terminálu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, chci letět z Lipska, ale nemůžu dohledat info o mýtném nebo dalším dálničním poplatku. Máte nějaké čerstvé info zda se mi vyplatí jet svým vozem a parkovat na letišti? Vzdálenost a parking je ok. Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V Německu se dálniční poplatky (zatím) neplatí.

Přidat odpověď
před 4 lety

Jak daleko je to k terminálu z parkoviště P15 a P20 . Musí se pěšky ? Kde je lepší zaparkovat po dobu 15dnů?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

No pěšky musíte vždycky :) v odletové hale nezaparkujete... Mapa zde https://www.leipzig-halle-airpor...arker=2739

Jak P15, tak i P20 stojí na 15 dní 35 €.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu