Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Stále platná a velmi výhodná nabídka visí v rezervačním systému aerolinií Condor. Zpáteční letenky do Honolulu zakoupíte za 460 EUR a do Kahului za 472 EUR. Lety jsou operovány s 1 přestupem v Seattlu a krátkou dobou letu od 19 do 26 hodin.

Připravili jsme pro vás také detailní průvodce:

Podívejte se na ceny ubytování:

USA uvolní cesty z EU od 8. listopadu 2021 za předpokladu negativního PCR testu před odletem a platného očkování na Covid-19. Stejná pravidla by měla platit i pro Havajské ostrovy.

Pro dobrodružné povahy je aktuálně v nabídce i tzv. error fare, tedy letenky s chybnou cenou přes airfrance.us. Letí se ale až z dalekého Istanbulu. Zpáteční letenky vč. odbaveného zavazadla v tomto případě vyjdou na 360 USD. Nutné je ale připočíst přípoj z Prahy, který vyjde ideálně do 3-4 tisíc a nutnost případně podstoupit PCR test v Turecku před odletem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt FRA
Německo
HNL Honolulu
Spojené státy americké
Honolulu
Zpáteční 19 hod letu (1 přestup)
Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt FRA
Německo
OGG Kahului
Spojené státy americké
Maui – Havajské ostrovy
Zpáteční 19 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 25 000 Kč . Ušetříš přibližně 53 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

listopad - březen 2022

Jsou během letu přestupy?

Seattle

S kým poletím?

Condor

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i zapsané do 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Kapitan001
Kapitan001

Poslal jsem dotaz na Havajske ministerstvo zdravotnictví. Odpověď přišla během jednoho dne (dnes). Uznávají jen očkováni z USA nebo jejich teritorii. Dale je nutné mít PCR test z certifikované americké laboratoře. Ptal jsem se take na to, že od 8.11. budou nova pravidla pro vstup do USA a jestli se to bude tykat i Havaje. Odpověď je: pravidla která platí teď budou platit do konce listopadu a pak se rozhodne co dal. Jestli ovsem leva ruka vi co děla práva je otázka. Každopádně my budeme čekat do 8.11. jestli se to náhodou nějak neposune. Letenky mame na 22.11.

před měs
Avatar uživatele Sykous
Sykous

Effective Nov. 8, 2021. The State of Hawaii will welcome all vaccinated international travelers. Non-U.S. citizen traveling directly to Hawaii must present BOTH a vaccination record AND a negative COVID-19 test result (NAAT or antigen) within three days of boarding a flight to the U.S.

Avatar uživatele firefly+
firefly+

Dnes na Novinkách je tento článek:

https://www.novinky.cz/cestovani...u-40376089

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Mirek _F
Mirek _F

Pro vstup na Havaj bohužel platí od 8.11. jiná pravidla než na zbytek USA

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Kde jsou dohledatelná? Oni totiž ještě nejsou ani oficiálně pro USA...

před měs

Já jsem koupil tyhle letenky v ty první vlně a sleduju stránku: https://hawaiicovid19.com/travel/

zatím žádné oficiální stanovisko pro EU po 8.11.

Pořád platí, že z krajin Schengenu bude vstup zamítnutý. Vaccine Exception Program platí jenom pro US citizens a jejich territory

před měs
Avatar uživatele Mirek _F
Mirek _F

Například na oficiálních stránkách https://hawaiicovid19.com/travel...to-hawaii/

před měs
Avatar uživatele
Liborek
  • Přidal se před 8 lety
  • Napsal 188 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-10-27T12:52:19+02:00)

To jsou ale aktuálně platná opatření, ne? Podle toho, co psal havajský guvernér před pár dny, tak stále čekají na celoamerická pravidla, aby nastavili nová opatření.

před měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 214 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-10-27T19:55:53+02:00)

Zajimave, o te Hawai sem nevedel.. Na CNN myslim v pondeli psali, ze uz jsou ofiko podminky pro prijezd do US zverejnene, ale moc sem se v tom nevrtal, pac sem listopadovou dovolenou kvuli praci zrusil..

Avatar uživatele

Další akční letenky

Vlny na Kapverdských ostrovech
ušetříš až 44%
To musíš vidět!
Catania
ušetříš až 74%
To bude jízda!
Caldeirao Verde
ušetříš až 53%
A už tam budem?
Aladdin Beach Resort, Hurhada
ušetříš až 50%
Hurá za zážitky!
5236 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Frankfurt nad Mohanem
Německo Přílet na letiště Frankfurt

Nejvýhodnějším způsobem dopravy do Frankfurtu, Wiesbadenu, Mohuče nebo Hanau, je městská železnice S-Bahn, linky S8 a S9 (v mapě vyznačeno fialově). Vlaky jezdí každých 10–20 minut s tím, že doba jízdy do Frankfurtu z letiště netrvá déle jak 10 minut. Prakticky po celém území Frankfurtu jste schopni se dostat do 30 minut.

Jednotlivé jízdné stojí 4,80 EUR, ale protože frankfurtské letiště neleží v žádném speciálním tarifním pásmu, vyplatí se koupit celodenní jízdenku, která platí na veškerou dopravu v rámci oblasti, tzn. na S-Bahn, metro, autobusy i tramvaje ve Frankfurtu a okolních městech. Denní jízdenka stojí 9,10 EUR. Jízdenky se kupují v automatech na nádraží.

U terminálu zastavují i autobusové linky, které jsou však využitelné především při cestě autem a zaprkování v některé z přilehlých obcí, víc informací poskytne mapa.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1fieLto2Ky7T69WPB6aKIZUegtBM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do nedalekého Darmstadtu jezdí zhruba jednou za 40 minut „AirLiner“ bus, jednosměrné jízdné stojí 8,45 €.

Přestup na letiště Frankfurt–Hahn

Mezi letišti jezdí přímá autobusová linka společnost Flibco ve spolupráci s Bohr.de. Odjíždí od terminálu 2 v nepravidelném intervalu, v průměru 12x denně. Online jízdenka stojí 14 €, u řidiče 15 €.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Frankfurt

Zavřít boční panel
Honolulu
Spojené státy americké Přílet na letiště Honolulu

Autobusem

Pro cesty do centra Honolulu a na pláž Waikiki využijte autobusová linka číslo 20. Cesta do centra trvá asi 30 minut, na Waikiki pak 70 minut. Autobusy jezdí od 4:45 do 1:20 každých 20–30 minut, zastávky najdete v odletovém podlaží, po příletu tak musíte vyjet do prvního poschodí. Ze stejné zastávky odjíždějí autobusy jak do centra, tak na opačnou stranu, vždy se tak u řidiče ujistěte, kam jede.

K cestě na památeční místa útoku na Pearl Harbor využijete linku 20, která jezdí jednou za hodinu, cesta bude trvat asi 20 minut. Autobus číslo 31 jezdí jen do okolních čtvrtí a k cestě do významných míst vám bude k ničemu.

Jízdné je jednotné pro všechny linky a činí 2,75 USD, lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče. Jízdenka slouží pouze pro 1 jízdu a není přestupní. 

Pro cestování po Honolulu je výhodnější používat kartičku HOLO Card, která je zdarma a lze na ní nahrát libovolnou částku. Kartičku si pak stačí "pípnout" při nástupu do autobusu, jízdné pro 1 cestu stojí rovněž 2,75 USD, ale na rozdíl od papírové jízdenky od řidiče můžete po dobu 2,5 hodin libovolně přestupovat, aniž by se vám strhly další peníze. Denní limit je pak 5 USD, více se nikdy nestrhne nehledě na to, kolikrát autobus využijete.

Bohužel kartičku HOLO nelze koupit na letišti, odkud musíte využít jen papírový lístek od řidiče a kartu si pak koupit na jednom z mnoha prodejních míst ve městě.

Cestou z/na letiště lze využít i zastávku "Nimitz hwy/Rodgers Bl. asi 400 metrů po nevyznačeném chodníku od terminálu. Zastavují zde linky 9, 40 a 42.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1sWQLyXStbfRYOQH3T7UHAQ-qPgg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Ačkoliv je ostrov Oahu jediným na Havaji, kde auto není nezbytně nutné, pokud plánujete procestovat důkladněji i po venkovských oblastech, je rozhodně nejpohodlnější možností. Přímo na letišti pochopitelně sídlí většina mezinárodních autopůjčoven, ceny se pohybují kolem 1 000 Kč na den v závislosti na délce půjčení a také včasnosti rezervace.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Honolulu

Zavřít boční panel
Maui – Havajské ostrovy
Spojené státy americké Přílet na letiště Kahului

Půjčení auta

Na ostrově Maui se bez auta neobejdete, pokud nechcete celou dovolenou strávit v hotelovém resortu u pláže v některém z větších letovisek na západě a jihu Maui, kam se lze dostat i autobusy. Každopádně naprostá většina cestovatelů si půjčí auto už hned po příletu na letišti. Sídlo všech autopůjčoven se nachází asi 150 metrů od terminálu a pěší trasa je přehledně značená.

Ceny autopůjčoven na letišti Kahului se za běžné situace pohybují mezi 8 000 a 10 000 Kč na týden, resp. 4 000 a 6 000 Kč na 4 dny.

Letiště Kahului leží na skvělém strategickém místě uprostřed ostrova, odkud se snadno dostanete ke všem hlavním zajímavým místům na Maui.

Autobus

Pokud přiletíte například pozdě večer či budete odlétat brzy ráno a vyplatí se vám tedy auto půjčit/vrátit o den později/dříve, abyste pár desítek dolarů ušetřili, na letiště se dostanete i autobusy místní MHD.

Do centra města Kahului jezdí dvě autobusové linky 35 a 40. Město je velmi blízko, takže cesta zabere asi 5 minut. Obě dvě jezdí zhruba jednou za hodinu a půl od 5:30 do 22:00 ve vzájemném prokladu, takže interval do města Kahului činí 30 minut. Jízdenka stojí 2 USD nehledě na ujetou vzdálenost a platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Linka 35 jezdí navíc do Paia a Haiku, číslo 40 pak jede do Kula. Oficiální informace o autobusech na Maui se dozvíte na webu mauicounty.gov.

Pro bezproblémový pohyb po ostrově bude výhodnější půjčení auta.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Kahului