13 míst, která doporučujeme na Maui navštívit

Haleakala

Sopka Haleakala

Už při příletu na Maui si všimnete obrovské masy země, která se ladně a symetricky zvedá od mořského dna až do výšky přes 3.000 metrů nad hladinu. To je sopka Haleakala, dominanta a jedno z hlavních lákadel ostrova Maui. Desítky kráterů, měsíční krajina, absolutní ticho a výhledy do vzdálenosti až stovek kilometrů na vás zákonitě musí zanechat hluboký dojem.   Vjezd do Národního parku je možný 24 hodin denně,  Vstupné se platí u závory z…

Zobrazit více
Kaanapali Beach

Kaanapali Beach

Jedna z nevyhlášenějších amerických pláží, 3 míle dlouhá písečná Kaanapali ve stejnojmenném městečku, se nachází na západní pobřeží ostrova. I když je obklopena těmi nejdražšími hotelovými resorty, je veřejně a zdarma přístupná. Faktem ale je, že ke klidu tu je docela daleko, v obložení stovek návštěvníků je prakticky po celý den a zvlášť večer, kdy se odsud snadno pozoruje západ slunce. 

Zobrazit více
Iao Valley

Iao Valley

Překrásné údolí jako vystřižené z katalogů cestovek o Havaji, kde můžete obdivovat tropickou pestrobarevnou floru, ptactvo i božské scenerie. Iao Valley je navíc velmi snadno dostupné, autem z Wailuku sem dojedete za 10 minut, za parkoviště zaplatíte 5 $ a dál se vydáte pěšky. Je jen na vás, jak daleko půjdete. Můžete se vrátit po několika stovkách metrů, nebo pokračovat dál do oblasti „West Maui Forest“ a užít si krásné výhledy z kopců. V…

Zobrazit více
Honolua Bay

Honolua Bay

Nejlepší volně přístupné šnorchlovací místo na západním pobřeží najdete na severu městečka Kapalua. Honolua Bay je skvělá pro nenáročné šnorchlování pro začátečníky, chráněná a bez velkých vln, navíc bez krásné pláže, takže nebudete rušeni ostatními koupajícími se návštěvníky. 

Zobrazit více
Nakalele

Nakalele

Oblast lávového poloostrova s ostrými útesy padajícími do moře je oblíbená hned z několika důvodů. Asi nejznámějším z nich je „gejzír“ tryskající vody, která se při příboji dostane do jeskyně pod útesem a následně pod tlakem vln vytryskne z úzkého otvoru ve skále asi 10 metrů od břehu.   Celý poloostrůvek je navíc lemován přírodními bazénky na pomezí břehu a oceánu, ve kterých je krásné koupání. Musíte být však opatrní, lávové kameny jsou velmi…

Zobrazit více
Olivine pools

Olivine Pools

Přírodní lávové bazénky vytvořené na okraji oceánu s klidnou vodou a dramatickou scenerií lákají cestovatele ke krátkému odpočinku. Ve vodě si budete připadat jako v přírodní vaně s teplou vodou. Pevné boty s sebou! Cesta od silnice je krátká, ale nebezpečná a v žabkách neschůdná. Pokud vlny dosahují přes hradbu kamení až do bazénků, nevstupujte do nich, je to životu nebezpečné. 

Zobrazit více
Waihee Ridge Trail

Waihee Ridge Trail

Jedna z nejkrásnějších turistických stezek na Maui vás zavede skrze hustý deštný prales a hluboké údolí od pobřežní silnice až na vrcholek hory, nad mraky, nad mlhu, do absolutního ticha.   Cesta sice není příliš náročná, ale převýšení je velké a celková délka tam i zpět přesahuje 8 kilometrů.

Zobrazit více
Makena Beach

Turtle Town

Oblast pobřeží na jih od obce Kihei, která začíná pláží Maluaka a končí pláží Makena, je známá jako nejlepší šnorchlovací místo na Maui, navíc volně přístupné. Makena Beach je navíc označována jako nejpříjemnější pláž na ostrově pro ty, kteří mají rádi spíše klidné koupání bez davů a ruchů. Pláž je velká a oddělená od okolního světa velkým lesoparkem.

Zobrazit více
Twin Falls

Twin Falls

Příjemná zastávka na „Road to Hana“, slavné cestě z Kahului po severním divokém pobřeží. Twin Falls jsou menší vodopády v hustě zalesněné oblasti, z nichž vytéká řeka se spoustou tůní ideálních ke koupání. Ze silnice se projdete jen pár set metrů příjemnou cestou lemovanou tropickou flórou. Vstup volný. 

Zobrazit více
Rainbow Trees

Raninbow Trees

Další malá pár minutová zastávka na „Road to Hana“ vás zavede do eukalyptového háje. Kůra stromů je až neskutečně zbarvená a skutečně připomíná reálnou duhu, hraje všemi barvami a to dokonce dost výrazně, takže stromy skutečně nemůžete minout. 

Zobrazit více
Waimoku Falls

Waimoku Falls

Nejvyšší, 400 stop vysoký, dobře přístupný vodopád, který padá kolmo ze stěny dolů a nachází se přímo uprostřed džungle, je pro většinu cestovatelů posledním bodem na „Road to Hana“. Ze silnice se projdete příjemnou procházkou po zpevněném chodníku, cesta tam i zpět měří celkem 6,5 km a není příliš náročná. 

Zobrazit více
Maui Ocean Center

Maui Ocean Center

Největší oceanárium na západní polokouli navštivte třeba za špatného počasí. Na obrovské ploše se můžete pokochat velkými akvárii, korálovými útesy s tisíci barvených ryb, žraloků, delfínů a mořských želv. Oceanárium je otevřené denně od 9:00 do 17:00 a denní vstupné činí 30 $. 

Zobrazit více
Keanae

Ke’Anae

Malý poloostrov po cestě z Kahului do města Hana můžete považovat za typickou havajskou vesničku. Malé zahradní domky, farmy, dřevěný kostelík, palmy a dramatické skalnaté pobřeží vám nebudou chtít dovolit odsud odjet. Pohoda a klid odsud přímo sálají, zdržte se tu ideálně na oběd. 

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu