Maui – Havajské ostrovy

O letišti

Letiště na ostrově Maui je druhé největší na Havaji a trasa do hlavního města Honolulu je jednou z nejrušnějších v USA. Jediné mezinárodní trasy vedou do kanadských měst Vancouver a Calgary, početné spojení však míří do Kalifornie a dalších měst na západě kontinentálních USA.

Hlavní terminál otevírá asi 90 minut před prvním odletem a zavírá 30 minut posledním příletu. Aerolinky Mokulele Airlines a další menší využívají "Commuter terminal" bez jakékoliv bezpečnostní kontroly, k němuž dojdete pěšky od hlavní budovy do 5 minut po vyznačené cestě.

Oficiální stránky letiště jsou airports.hawaii.gov

IATA Kód
OGG
Aktuální počasí
23.7 °C
Místní čas
04:22 (-12)
Vzdálenost z ČR
12070 km

Letenky

Letenky ze střední Evropy bývají většinou na podobné úrovni na všechna větší havajská letiště, na Kahului se tak průměrně pohybují mezi 22 000 a 25 000 Kč. Analogicky k tomu, pokud je nějaká akce na Havaj, dá se obvykle použít na všechny letiště, proto i na Maui se můžete dostat v ojedinělých akcích na cenu okolo 15 000 Kč, ty však bývají extrémně nepředvídatelné. 

V současné době aerolinkou, která nejčastěji nabízí akce na Havajské ostrovy, včetně Maui, je německý Condor ve spolupráci s Alaska Airlines.

Na letiště Kahului létají všechny velké aerolinky ze Severní Ameriky: American Airlines, Delta, United, Alaska Airlines, Air Canada či Westjet. Proto lze i přímo na ostrov Maui zakoupit spojení z Prahy a okolí na jedné letence, obvykle se 2 přestupy – jeden na velkém evropském letišti, druhý na západě USA nebo Kanady. Celková doba letu na Maui se z Prahy obvykle pohybuje kolem 20 až 25 hodin.

Lety mezi ostrovy nejlevněji pořídíte u Southwest Airlines, kteří nabízejí 2 odbavená zavazadla v základní ceně letenky. Jednosměrné lety do Honolulu či na Big Island startují už na 30 USD. Na dalších trasách využijte i Hawaiian Airlines nebo menší Mokulele Airlines, kteří nabízí letenky cca od 50 USD.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kahului, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Na ostrově Maui se bez auta neobejdete, pokud nechcete celou dovolenou strávit v hotelovém resortu u pláže v některém z větších letovisek na západě a jihu Maui, kam se lze dostat i autobusy. Každopádně naprostá většina cestovatelů si půjčí auto už hned po příletu na letišti. Sídlo všech autopůjčoven se nachází asi 150 metrů od terminálu a pěší trasa je přehledně značená.

Ceny autopůjčoven na letišti Kahului se za běžné situace pohybují mezi 8 000 a 10 000 Kč na týden, resp. 4 000 a 6 000 Kč na 4 dny.

Letiště Kahului leží na skvělém strategickém místě uprostřed ostrova, odkud se snadno dostanete ke všem hlavním zajímavým místům na Maui.

Autobus

Pokud přiletíte například pozdě večer či budete odlétat brzy ráno a vyplatí se vám tedy auto půjčit/vrátit o den později/dříve, abyste pár desítek dolarů ušetřili, na letiště se dostanete i autobusy místní MHD.

Do centra města Kahului jezdí dvě autobusové linky 35 a 40. Město je velmi blízko, takže cesta zabere asi 5 minut. Obě dvě jezdí zhruba jednou za hodinu a půl od 5:30 do 22:00 ve vzájemném prokladu, takže interval do města Kahului činí 30 minut. Jízdenka stojí 2 USD nehledě na ujetou vzdálenost a platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Linka 35 jezdí navíc do Paia a Haiku, číslo 40 pak jede do Kula. Oficiální informace o autobusech na Maui se dozvíte na webu mauicounty.gov.

Pro bezproblémový pohyb po ostrově bude výhodnější půjčení auta.

Hotely u letiště

Nejbližším hotelem k letištnímu terminálu je zhruba 1 km vzdálený Courtyard by Marriott Maui Kahului Airport s vlastním transferem k terminálu zdarma. Hotel je ideální pro přespání po pozdním večerním příletu nebo před velmi brzkým ranním odletem.

Cena za jednu noc ve 2lůžkovém pokoji však začíná na 8 500 Kč.

Podívejte se na další tipy k ubytování na ostrově Maui.

Služby na letišti

K internetu se připojíte pouze v internetových kioscích ve druhém patře za 0,20 USD na minutu. Wifi není k dispozici.

Úschovna zavazadel na letišti Kahului není k dispozici. V příletové a odletové hale najdete několik bankomatů.

Terminál je vybaven dvěma Duty Free Shopy a několika restauracemi. Najíst se můžete i ve fast-foodu Burger King či v kavárně Starbucks. 

U východu z centrální příletové haly si můžete koupit levné pití v automatech nebo v trafice.

 

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí