IATA (ICAO) kód letiště
HNL (PHNL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:22 (-12)
Vzdálenost od Prahy
12039 km

O letišti Honolulu

Největší letiště na Havajských ostrovech se nachází asi 10 kilometrů od hlavního města Honolulu na ostrově Oahu a je jedním z nejrušnějších v celých Spojených státech. Kromě velmi hustého spojení na okolní ostrovy (spoje létají několikrát do hodiny) a do pevninské části USA, je letiště v Honolulu oblíbené i pro mnoho asijských leteckých společností, především z Japonska a Koreje.

Terminál je otevřen od 5:00 do 22:00, pasažéři s platnou letenkou můžou přečkat noc pouze ve vyhrazeném prostoru poblíž „lobby 5“.

Letenky

Běžná nejlevnější letenka z Prahy nebo okolí na Havaj bývá na úrovni 22 000 až 25 000 Kč a na cestě vás budou čekat vždy minimálně dva přestupy. Celková doba letu na Havaj tak obvykle překročí 27 hodin.

V nepravidelných akcích se je reálné dostat i na cenu 15 000 Kč, a pokud najdete letenku ještě levnější, obyčejně není na co čekat. 

Lety na okolní ostrovy pořídíte od 35 USD nejvýhodněji u aerolinky Southwest Airlines, která nabízí i v základní ceně 2 odbavená zavazadla. Frekventované spojení nabízí i místní Hawaiian Airlines a na menší letiště i lokální aerolinka Mokulele Airlines.

Inspirujte se akcemi na letenky do Honolulu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letišti slouží tři terminály. Hlavní je určen pro zámořské lety do USA, Asie a Austrálie a dva menší pro meziostrovní linky a malé aerolinky. Hlavní terminál s terminálem Hawaiian Airlines pro meziostrovní linky je spojen kyvadlovým autobusem zdarma (Wiki-wiki shuttle). Na "Commuter Terminal", který slouží aerolinkám Mokulele a Island Air musíte přejít pěšky (cca 10 minut chůze).

Přestup vás většinou čeká na vnitroostrovní linky. Po příletu si v každém případě musíte vyzvednout svá zavazadla a dát se pěšky vlevo asi 100–200 metrů.

Minimální pohodlný čas na přestup bude alespoň 120 minut, čím větší rezerva, tím lépe.

Doprava z/na letiště

Autobusem

Pro cesty do centra Honolulu a na pláž Waikiki využijte autobusová linka číslo 20. Cesta do centra trvá asi 30 minut, na Waikiki pak 70 minut. Autobusy jezdí od 4:45 do 1:20 každých 20–30 minut, zastávky najdete v odletovém podlaží, po příletu tak musíte vyjet do prvního poschodí. Ze stejné zastávky odjíždějí autobusy jak do centra, tak na opačnou stranu, vždy se tak u řidiče ujistěte, kam jede.

K cestě na památeční místa útoku na Pearl Harbor využijete linku 20, která jezdí jednou za hodinu, cesta bude trvat asi 20 minut. Autobus číslo 31 jezdí jen do okolních čtvrtí a k cestě do významných míst vám bude k ničemu.

Jízdné je jednotné pro všechny linky a činí 2,75 USD, lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče. Jízdenka slouží pouze pro 1 jízdu a není přestupní. 

Pro cestování po Honolulu je výhodnější používat kartičku HOLO Card, která je zdarma a lze na ní nahrát libovolnou částku. Kartičku si pak stačí "pípnout" při nástupu do autobusu, jízdné pro 1 cestu stojí rovněž 2,75 USD, ale na rozdíl od papírové jízdenky od řidiče můžete po dobu 2,5 hodin libovolně přestupovat, aniž by se vám strhly další peníze. Denní limit je pak 5 USD, více se nikdy nestrhne nehledě na to, kolikrát autobus využijete.

Bohužel kartičku HOLO nelze koupit na letišti, odkud musíte využít jen papírový lístek od řidiče a kartu si pak koupit na jednom z mnoha prodejních míst ve městě.

Cestou z/na letiště lze využít i zastávku "Nimitz hwy/Rodgers Bl. asi 400 metrů po nevyznačeném chodníku od terminálu. Zastavují zde linky 9, 40 a 42.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Ačkoliv je ostrov Oahu jediným na Havaji, kde auto není nezbytně nutné, pokud plánujete procestovat důkladněji i po venkovských oblastech, je rozhodně nejpohodlnější možností. Přímo na letišti pochopitelně sídlí většina mezinárodních autopůjčoven, ceny se pohybují kolem 1 000 Kč na den v závislosti na délce půjčení a také včasnosti rezervace.

Hotely u letiště

Pokud po dlouhém letu přiletíte do Honolulu ve večerních hodinách, není nic pohodlnějšího, než se ubytovat v hotelu přímo u letiště a nemuset řešit ještě dopravu do města. V docházkové vzdálenosti (cca 200 metrů po chodníku od terminálu) najdete dva letištní hotely, ve kterých zaplatíte od 4 000 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji, což je na Honolulu průměrná cena:

Služby na letišti

Wifi je zdarma po dobu 45 minut.

Terminál je staršího data a s obchody nevalné kvality. Občerstvení a restaurace jsou předražené. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, taky by mě zajímalo, jak je to s autobusovou dopravou z/na letiště. Kamaradka mi říkala, že ji s kufrem do autobusu nevzali. Musela si vzít taxi.

před 2 lety
Jakub_Z

Nám krosnu normálně vzali. Ostatní lidé tam měli také kufry. Info z 8/2017.

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Už před 11 lety tam bylo omezení na velká zavazadla a větší batoh jsem si musel nasoukat pod sedačku a pod nohy. Otázka asi je, jak velké kufry ještě akceptují. Na Maui bylo podobné omezení a tam nás opravdu nevzali. Když nevezmou, je v Honolulu shuttle za asi 17 USD na Waikiki: https://www.sleepinginairports.n...sportation

před 2 lety

Info z 11 / 2019. Řekl bych, že je to řidič od řidiče. V Honolulu jsem nic nezaznamenal a na Maui jsem viděl max. poznámku / vtípek od řidiče vůči slečně s velkou krosnou, ale pak se začal smát a ještě jí s ní pomohl.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenosti ohledně cesty busem na Honolulu s velkým zavazadlem. Dozvěděli jsme se že velké zavazadlo snad neakceptují. Nevíte jak to je?

Díky moc!

Rob

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu