IATA (ICAO) kód letiště
HNL (PHNL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:32 (-12)
Vzdálenost od Prahy
12039 km

O letišti Honolulu

Největší letiště na Havajských ostrovech se nachází asi 10 kilometrů od hlavního města Honolulu na ostrově Oahu a je jedním z nejrušnějších v celých Spojených státech. Kromě velmi hustého spojení na okolní ostrovy (spoje létají několikrát do hodiny) a do pevninské části USA, je letiště v Honolulu oblíbené i pro mnoho asijských leteckých společností, především z Japonska a Koreje.

Terminál je otevřen od 5:00 do 22:00, pasažéři s platnou letenkou můžou přečkat noc pouze ve vyhrazeném prostoru poblíž „lobby 5“.

Letenky

Běžná nejlevnější letenka z Prahy nebo okolí na Havaj bývá na úrovni 22.000 až 25.000 Kč a na cestě vás budou čekat vždy minimálně dva přestupy. Celková doba letu na Havaj tak obvykle překročí 27 hodin.

V nepravidelných akcích se je reálné dostat i na cenu 15.000 Kč, a pokud najdete letenku ještě levnější, obyčejně není na co čekat. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Honolulu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letišti slouží tři terminály. Hlavní je určen pro zámořské lety do USA, Asie a Austrálie a dva menší pro meziostrovní linky a malé aerolinky. Hlavní terminál s terminálem Hawaiian Airlines pro meziostrovní linky je spojen kyvadlovým autobusem zdarma (Wiki-wiki shuttle). Na "Commuter Terminal", který slouží aerolinkám Mokulele a Island Air musíte přejít pěšky (cca 10 minut chůze).

Přestup vás většinou čeká na vnitroostrovní linky. Po příletu si v každém případě musíte vyzvednout svá zavazadla a dát se pěšky vlevo asi 100–200 metrů.

Minimální pohodlný čas na přestup bude alespoň 120 minut, čím větší rezerva, tím lépe.

Doprava z/na letiště

Pro cesty do centra Honolulu a na pláž Waikiki využijte autobusové linky číslo 19 a 20. Cesta do centra trvá asi 30 minut, na Waikiki pak 70 minut. Autobusy jezdí od 4:45 do 1:20 každých 20–30 minut, zastávky najdete v odletovém podlaží, po příletu tak musíte vyjet do prvního poschodí. Ze stejné zastávky odjíždějí autobusy jak do centra, tak na opačnou stranu, vždy se tak u řidiče přesvědčete, kam jede. 

K cestě na památeční místa útoku na Pearl Harbor využijete linku 20, která jezdí jednou za hodinu, cesta bude trvat asi 20 minut. Autobus číslo 31 jezdí jen do okolních čtvrtí a k cestě do významných míst vám bude k ničemu.

Jízdné je jednotné pro všechny linky a činí 2,75 $, lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče. Jízdenka může sloužit na 2 hodiny i jako přestupní, požádejte však o vydání řidiče, klasicky se totiž po zaplacení 2,75 $ jízdní doklad nevydává. Celodenní jízdenka (platná jen v daný kalendářní den) vyjde na 5,50 $.

Cestou z/na letiště lze využít i zastávku "Nimitz hwy/Rodgers Bl. asi 400 metrů po nevyznačeném chodníku od terminálu. Zastavují zde linky 9, 40, 42 a 62. Na tuto zastávku se lze dostat i autobusy 19 a 20 jedoucími přímo od terminálu a následně přestoupit na přestupní jízdenku za 2,50 $ (platná 2 hodiny).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi je zdarma po dobu 45 minut.

Terminál je staršího data a s obchody nevalné kvality. Občerstvení a restaurace jsou předražené. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, taky by mě zajímalo, jak je to s autobusovou dopravou z/na letiště. Kamaradka mi říkala, že ji s kufrem do autobusu nevzali. Musela si vzít taxi.

před 6 měs
Avatar uživatele Jakub
Jakub

Nám krosnu normálně vzali. Ostatní lidé tam měli také kufry. Info z 8/2017.

před 6 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Už před 11 lety tam bylo omezení na velká zavazadla a větší batoh jsem si musel nasoukat pod sedačku a pod nohy. Otázka asi je, jak velké kufry ještě akceptují. Na Maui bylo podobné omezení a tam nás opravdu nevzali. Když nevezmou, je v Honolulu shuttle za asi 17 USD na Waikiki: https://www.sleepinginairports.n...sportation

před 6 měs

Info z 11 / 2019. Řekl bych, že je to řidič od řidiče. V Honolulu jsem nic nezaznamenal a na Maui jsem viděl max. poznámku / vtípek od řidiče vůči slečně s velkou krosnou, ale pak se začal smát a ještě jí s ní pomohl.

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenosti ohledně cesty busem na Honolulu s velkým zavazadlem. Dozvěděli jsme se že velké zavazadlo snad neakceptují. Nevíte jak to je?

Díky moc!

Rob

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu