Jak akci využít?

Pro milovníky nespoutané přírody severských zemí v kombinaci s historií postsovětských metropolí Baltských států doporučuji následující letenky, které ideálně kombinují to nejlepší, co lze vůbec z Pobaltí vytáhnout.

Jednoduché open–jaw letenky z Prahy do Helsinek s AirBaltic (případně Turku či Tampere) spojíme s trajektem mezi Helsinkami a Tallinnem a následně autobusy do Rigy, odkud na nás již čeká zpáteční let do Prahy. Samotné letenky začínají na 3.355 Kč, trajekt stojí 19 € a autobus 10 €. A pozor, termíny jsou i na letní prázdniny!

Více naleznete níže v praktických tipech.

Možností jak pojmout celý výlet je nespočet. Helsinki samotné jsou zhruba na 1 až 2 dny, pokud ale přidáme místa v okolí, počítejme klidně s 3 až 5 dny – více v průvodci pro Finsko.

Tallinn je kouzelné město s malým centrem – prakticky by stačil půlden, ale noční Tallinn teprve ukáže pravou krásu. Zůstaňte tu minimálně jednu noc případně více, pokud se vydáte objevit potopenou sovětskou věznici do Rummu.

Cesta do Rigy nemusí být přímočará – na půli cesty se totiž nachází město Pärnu, které vás přivítá s bujarým nočním životem a písečnými plážemi. Více v našem průvodci Estonskem.

A nakonec Riga, hlavní město Lotyšska. Jen to nejnutnější zvládnete za jeden den – malebné centrum Rigy společně s návštěvou nedalekého letoviska Jūrmala. Den navíc postačí k výletu do Jelgavy, města plného ortodoxních kostelů. Průvodce Lotyšskem zatím zpracováváme, přečtěte si proto alespoň můj cestopis Na křídlech Air Baltic přesně z tohoto tripu, který jsem absolvoval jen v opačném pořadí.

Co budete potřebovat:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Praha
Česká republika
Helsinky
Finsko
Riga
Lotyšsko
Praha
Česká republika

od 3 355 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 1 přestup 4 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 26. 04. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 33 %.

Do kdy akce platí?

Uvedené kombinace snižují cenu letenek dlouhodobě, cena tak platí do aktualizace tarifu (nelze odhadnout přesný termín).

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky v nejnižší ceně naleznete po čas celého roku, a to včetně letních prázdnin.

Jsou během letu přestupy?

Nebojte se krátkého přestupu, letiště Riga je velmi malé a snadno se zorientujete.

S kým poletím?

Naše rady a tipy k letecké společnosti Air Baltic zde.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 kusy příručních zavazadel, a to o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a 40 x 30 x 10 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Pokud by někdo chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou, dá se využít trajekt SILJA EUROPA z odjezdem v 18:30 z Helsinek do Tallinu s přenocováním. Mimochodem je to jeden s největších trajektů na světě . Figuroval i v nechvalné tragédii Estonie, dramatický dokument najdete na youtube

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj, dá se nevyužít poslední let do Helsinek a zůstat rovnou v Rize?
díky, j

před 2 lety

Nejsem si jistý na 100%, ale obávám se, že by vám byla zpáteční letenka zrušena.

před 2 lety
David Eiselt

V tomto případě nedá, letenka je vystavena jako round–trip, takže jak píše Karel, nepodstoupení letu znamená zrušení zbývajících.
Dá se letět tam do Tallinnu nebo Vilniusu, aby se docílilo nižší ceny. Ale levněji by asi vyšel let z Berlína s ryanair.com

Přidat odpověď
před 2 lety

Z ničehonic mi vyhledávač už žádné letenky nenabídne, háže mi to chybu, že nejsou žádné nabídky...?

před 2 lety
David Eiselt

Koukám, že to nejede u žádného hledání. Řeším.

před 2 lety
David Eiselt

Už frčíme.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 80%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 56%
Jedem!
ušetříš až 28%
Tam chceš!
ušetříš až 28%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 3 komentáře
4429 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Od roku 2015 je letiště napojeno na městskou železnici. Trasa z hlavního nádraží na letiště je okružní. Linka „I“ jede proti směru hodinových ručiček přes Huopalahti, kde můžete přestoupit na vlaky směr Turku a linka „P“ po směru hodinových ručiečk. Obě linky jedou do centra asi 30–35 minut při 10–15 minutovém intervalu. Kromě hlavního nádraží, které slouží jako centrální přestupní bod, můžete ve stanici Huopalahti přestoupit na vlaky směrem na západ Finska, nebo ve stanici Tikkurila na vlaky na sever či do Ruska.

Jízdenka stojí 5 €, celodenní pak 12 € (každý další den + 6 €) a koupíte ji v automatu na stanici. V případě koupě u řidiče autobusu zaplatíte 5,50 €.

Za stejnou cenu můžeme využít i autobusy helsinského dopravního podniku. Linka 615 jede na hlavní nádraží zhruba každou hodinu, cesta trvá 40 minut a autobus jezdí nonstop 24 hodin denně.

Linka 617 jezdí do čtvrti Hakaniemi poblíž centrálních Helsinek. Jízdní řád je nepravidelný, zhruba jednou za 60 až 120 minut.

Alternativním spojením je autobusová linka Finnair City Bus, která jezdí k hlavnímu nádraží každých 20 minut. Jízdenka stojí 6,20 € a můžeme ji koupit online.

Na letišti je také stanice dálkových autobusů.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1NNjld6HsmLZURsIkeiYofWgL1mg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa

Zavřít boční panel
Lotyšsko Přílet na letiště Riga

Do centra Rigy jezdí autobus číslo 22 a minibus číslo 322. Prvně jmenovanou linku operují standardní autobusy a zaveze vás od 5:40 do 23:30 na hlavní nádraží i do historického centra při intervalu 10 až 15 minut. Na lince 322 jezdí jen menší dodávky. Jezdí od 6:00 do 21:30 každých 20 až 30 minut. Celkem cesta do centra zabere zhruba 35 minut.

Alternativou pro cesty do severní části města i centra města je minibusová linka 241, ta však do centra jede víc než 45 minut.

Jízdenky stojí 1,15 € na jednu jízdu, případně přestupní na hodinu za 2,30 € nebo celodenní za 5 €. Lístky zakoupíte v automatu na zastávce nebo v trafikách Narvessen, které jsou i na letišti.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1LGvTzjQrDBdTOIFLdoajThqF9hgVLOhX]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Lotyšsko
Průvodce pro letiště Riga