K Baltskému moři od Helsinek po Rigu. Letenky od 3 355 Kč

Open-jaw
Před 8 měs

Jak akci využít?

Pro milovníky nespoutané přírody severských zemí v kombinaci s historií postsovětských metropolí Baltských států doporučuji následující letenky, které ideálně kombinují to nejlepší, co lze vůbec z Pobaltí vytáhnout.

Jednoduché open–jaw letenky z Prahy do Helsinek s AirBaltic (případně Turku či Tampere) spojíme s trajektem mezi Helsinkami a Tallinnem a následně autobusy do Rigy, odkud na nás již čeká zpáteční let do Prahy. Samotné letenky začínají na 3.355 Kč, trajekt stojí 19 € a autobus 10 €. A pozor, termíny jsou i na letní prázdniny!

Více naleznete níže v praktických tipech.

Možností jak pojmout celý výlet je nespočet. Helsinki samotné jsou zhruba na 1 až 2 dny, pokud ale přidáme místa v okolí, počítejme klidně s 3 až 5 dny – více v průvodci pro Finsko.

Tallinn je kouzelné město s malým centrem – prakticky by stačil půlden, ale noční Tallinn teprve ukáže pravou krásu. Zůstaňte tu minimálně jednu noc případně více, pokud se vydáte objevit potopenou sovětskou věznici do Rummu.

Cesta do Rigy nemusí být přímočará – na půli cesty se totiž nachází město Pärnu, které vás přivítá s bujarým nočním životem a písečnými plážemi. Více v našem průvodci Estonskem.

A nakonec Riga, hlavní město Lotyšska. Jen to nejnutnější zvládnete za jeden den – malebné centrum Rigy společně s návštěvou nedalekého letoviska Jūrmala. Den navíc postačí k výletu do Jelgavy, města plného ortodoxních kostelů. Průvodce Lotyšskem zatím zpracováváme, přečtěte si proto alespoň můj cestopis Na křídlech Air Baltic přesně z tohoto tripu, který jsem absolvoval jen v opačném pořadí.

Co budete potřebovat:

Letenky

Běžná cena: 5 000 Kč
+2
  • Praha - Helsinky
  • Riga - Praha
Letenka 1
PRG - HEL
Letenka 2
RIX - PRG
  • Open-jaw letenka
  • Na Květen - březen
  • 1 přestup
  • 4 hodiny letu

Cena od 3 355 Kč 

Vyhledej letenky od 3 355 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 26. 04. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 5 000 Kč. Ušetříš přibližně 33 %.

Platnost

Uvedené kombinace snižují cenu letenek dlouhodobě, cena tak platí do aktualizace tarifu (nelze odhadnout přesný termín).

Termíny

Letenky v nejnižší ceně naleznete po čas celého roku, a to včetně letních prázdnin.

Přestup

Nebojte se krátkého přestupu, letiště Riga je velmi malé a snadno se zorientujete.

Dopravce

Naše rady a tipy k letecké společnosti Air Baltic zde.

Zavazadla

V ceně jsou 2 kusy příručních zavazadel, a to o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a 40 x 30 x 10 cm.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Pokud by někdo chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou, dá se využít trajekt SILJA EUROPA z odjezdem v 18:30 z Helsinek do Tallinu s přenocováním. Mimochodem je to jeden s největších trajektů na světě . Figuroval i v nechvalné tragédii Estonie, dramatický dokument najdete na youtube

Avatar uživatele

Ahoj, dá se nevyužít poslední let do Helsinek a zůstat rovnou v Rize?
díky, j

Avatar uživatele

Nejsem si jistý na 100%, ale obávám se, že by vám byla zpáteční letenka zrušena.

V tomto případě nedá, letenka je vystavena jako round–trip, takže jak píše Karel, nepodstoupení letu znamená zrušení zbývajících.
Dá se letět tam do Tallinnu nebo Vilniusu, aby se docílilo nižší ceny. Ale levněji by asi vyšel let z Berlína s ryanair.com

Avatar uživatele

Z ničehonic mi vyhledávač už žádné letenky nenabídne, háže mi to chybu, že nejsou žádné nabídky...?

Koukám, že to nejede u žádného hledání. Řeším.

Už frčíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

A už tam budem?

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

Tam to bude krásný!

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa