Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
Mírné a krátké léto, tuhá, temná a dlouhá zima se Santa Clausem.
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 37 %. Akční letenky do Finska
Průvodce pro tebe napsal Jaromír Ryška

Praktické tipy před cestou do Finska

Co vidět ve Finsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Finsku

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Finsku

Co dělat ve Finsku

Co dělat ve Finsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Finsko.

Počasí ve Finsku

Přehledně o počasí ve Finsku a teploty během roku. Kdy jet do Finska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava ve Finsku

Jak se dopravovat a cestovat ve Finsku? Cestování ve Finsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny ve Finsku

Čím platit ve Finsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Finsku?
Aktuální kurz 1 € = 25.09 Kč

Jídlo ve Finsku

Co ochutnat ve Finsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Finsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé ve Finsku

Jak se mluví ve Finsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Finsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost ve Finsku

Je Finsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Finsku + očkování a pojištění.

Víza ve Finsku

Je potřeba vízum a pas do Finska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Finska?

Další průvodce ve Finsku a okolí

Hi!
Ahoj!
Estonsko
Průvodce zemí
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Rusko
Průvodce zemí
Ka jums patīk!
Tady se ti bude líbit!
Lotyšsko
Průvodce zemí
Välkommen, min vän!
Vítej, příteli!
Švédsko
Průvodce zemí
Kad jums patiks jį!
Tady se ti bude líbit!
Litva
Průvodce zemí

Cestopisy z Finska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
Lotyšsko, Estonsko, Litva, Finsko
Jaroslav Malec 2019-09-20T21:01:30+02:00 9 komentářů
Evropa 2019

4 země za 8 dní a 8 tisíc. O návštěvě pobaltských zemí jsem uvažoval už delší dobu, ale až letos vše zapadlo do mého cestovního plánu. V kombinaci s levnou zpáteční letenkou Praha – Riga (1.200 Kč, Ryanair) pak nebylo co řešit…

❤️ Oblíbené
Čtení na 33 minut
Týden na jihu Finska
Jarda 2019-08-26T20:01:53+02:00 13 komentářů
Finsko 2019

Proč jsou Finové nejšťastnější národ na světě?. ÚvodemProč Finsko? Proč drahé Finsko uprostřed sezóny s nevychytanými akčními letenkami? Přemýšlím, co napsat jako chytrou odpověď, ale asi mě nic nenapadá. Takže protože proto. Ne vážně, Finsko bylo…

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Filipíny 2019
Orlovačka 2019-04-20T17:55:21+02:00 2 komentáře

Panglao, Camotes, Malapascua. V červenci 2018 jsem využila akci https://www.cestujlevne.com/akcn...-z-berlina ke koupi letenek  na Filipíny. Letenka s jedním přestupem v Singapuru na březen 2019 vyšla na krásných 8500Kč. Letenky…

Čtení na 13 minut
Eurovíkend v Helsinkách
Avatar uživatele Danke
Danke 2018-11-28T14:22:09+01:00 3 komentáře
Finsko 2017

Na cestu do Helsinek nás nalákala nízká cena letenek na těchto stránkách. Máme sever moc rádi a Finsko jsme doposud nenavštívili. Vyklubal se z toho náš dosud nejoblíbenější Eurovíkend.. Když se v březnu 2017 objevily levné letenky od Norwegian Airlines, stačil krátký telefonát s druhou polovičkou a zanedlouho byly letenky v emailu. Cena 1800,- Kč za jednoho nám přišla více než…

Avatar uživatele Jaromír Ryška
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu