Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
Mírné a krátké léto, tuhá, temná a dlouhá zima se Santa Clausem.
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 37 %. Akční letenky do Finska
Průvodce pro tebe napsal Jaromír Ryška

Praktické tipy před cestou do Finska

Helsinki
Co vidět ve Finsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Finsku

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Finsku

Rybaření ve Finsku
Co dělat ve Finsku

Co dělat ve Finsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Finsko.

Počasí ve Finsku

Přehledně o počasí ve Finsku a teploty během roku. Kdy jet do Finska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Finský vlak
Doprava ve Finsku

Jak se dopravovat a cestovat ve Finsku? Cestování ve Finsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny ve Finsku

Čím platit ve Finsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Finsku?
Aktuální kurz 1 € = 24.62 Kč

Sobí maso
Jídlo ve Finsku

Co ochutnat ve Finsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Finsku a kde se stravovat.

Finská sauna
Kultura a lidé ve Finsku

Jak se mluví ve Finsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Finsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost ve Finsku

Je Finsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Finsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Finska

Je potřeba vízum a pas do Finska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Finska?

Další průvodce ve Finsku a okolí

Cestopisy z Finska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Jak jsme navštívili 13 zemí během Covid roku 2020
Vojta Adami @ytadami 2021-01-04T21:14:43+01:00 4 komentáře
Napříč světem 2020

Cestování během roku 2020 byla nepochybně ještě větší výzva než kdy jindy. Mrkněte, jak jsme si s touto výzvou poradili my :). Hned na úvod je dobré poznamenat, že jsem se seznámil se slečnou Terezkou až v březnu (ano v tom "nejapokalyptičtějším" měsíci roku 😅), tudíž z čísla 1 a 2 uvidíte pouze moji dokumentaci, číslo 7 …

Čtení na 1 minutu
Ostrov BOHOL, Filipíny
Avatar uživatele
Marcos San 2020-02-22T08:57:44+01:00 0 komentářů
Filipíny 2020

Ostrov Bohol rychlýma očima za 2 dny. Ahoj, rádi bychom se dnes podělili o naše zážitky z krátké návštěvy ostrova Bohol.  Pokud vy Vás něco zajímalo, napište, rádi Vám odpovídme. M.https://www.potapeni.info/post/b...ip%C3%ADny   

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
Lotyšsko, Estonsko, Litva, Finsko
Batuzkar 2019-09-20T21:01:30+02:00 10 komentářů
Evropa 2019

4 země za 8 dní a 8 tisíc. O návštěvě pobaltských zemí jsem uvažoval už delší dobu, ale až letos vše zapadlo do mého cestovního plánu. V kombinaci s levnou zpáteční letenkou Praha – Riga (1.200 Kč, Ryanair) pak nebylo co řešit…

❤️ Oblíbené
Čtení na 33 minut
Týden na jihu Finska
Avatar uživatele
JardaM 2019-08-26T20:01:53+02:00 13 komentářů
Finsko 2019

Proč jsou Finové nejšťastnější národ na světě?. ÚvodemProč Finsko? Proč drahé Finsko uprostřed sezóny s nevychytanými akčními letenkami? Přemýšlím, co napsat jako chytrou odpověď, ale asi mě nic nenapadá. Takže protože proto. Ne vážně, Finsko bylo…

2 další cestopisy
Avatar uživatele Jaromír Ryška
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu