Polární záře
Finsko

Finsko v kostce

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Jedinečné cestopisy z Finska

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

Avatar uživatele
tonic
2024-07-11T11:06:05+02:00
Evropa 2024
Horúco pri Baltiku
Petr Nedvěd
2024-03-11T21:17:23+01:00
Finsko 2024
Zimní víkend v Helsinkách
❤️ Oblíbené

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa ve Finsku, která stojí za to vidět a navštívit