Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pro pilné studenty, kteří svoje zkoušky zvládnou včas i pro všechny ostatní, kteří mezi nákupem letenky a samotnou cestou neradi dlouho čekají, vymyslel Ryanair zajímavou cenu na své lince z Norimberka do Porta. Do města protkaného sítí veřejně přístupných vinných sklepů, krásné architektury a úžasného okolí se totiž v průběhu ledna dostaneme celkem za 29 € / 750 Kč, včetně zpátečního letu. Nezapomeňte si přečíst informaci, jak se nenechat odrbat při platbě garantovaným směnným kurzem Ryanairu!

Porto a jeho okolí je zajímavé samo o sobě klidně na 10 dní, pokud byste se přesto nudili, není nic jednoduššího než skočit na vlak a zajet si třeba do Coimbry nebo i Lisabonu (3,5 hodiny jízdy). Pokud by vám však ani pevninské Portugalsko nestačilo, vyrazte na Madeiru. Zpáteční letenka s easyJetem z Porta vyjde na částku od 38 € / 980 Kč! Například (fungují třeba i data přesně o týden dřív za identické ceny):

  • 20.1., Norimberk – Porto, Ryanair, 14,99 €
  • 21.1. Porto – Madeira, easyJet, 17,29 €
  • 26.1. Madiera – Porto, easyJet, 20,82 €
  • 27.1. Porto – Norimberk, Ryanair, 14,99 €
  • Celkem 68 € / 1.750 Kč za lety Norimberk – Porto – Madeira a zpět

Nebojte se ani cen hotelů, nicméně vzhledem k brzkému odjezdu rezervujte co nejdříve po nákupu letenky. Ubytování v Portu vás s rezervou nemusí stát ani 800 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj. A pro lepší orientaci si před odjezdem také přečtěte našeho průvodce Portugalskem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Norimberk
Norimberk NUE
Německo
OPO Porto
Portugalsko
Porto
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden 2018, v únoru o 5 € dráž.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z letiště Norimberk na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro.

S kým poletím?

Přečtěte si informace o Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky 2 příruční zavazadla: 55x40x20 cm a 35x20x20 cm, větší z nich půjde zdarma na gatu do podpalubí.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj nevím,kde bych se zeptala,letím v květnu do Koree chceme letět na pár dnů do Tokya,nejvýhodnější letenky jsou s nizkonakladovou leteckou společností Jeju Air,za boha mi nejdou zarezervovat letenky,zkusila jsem vše jako člen,host,vystřídala jsem 4 různé prohlížeče NIC.Můžete mi někdo poradit.Diky

Odpovědět
před 4 lety

Dá se věřit Flixbusu, že když má do Norimberku dorazit v 11:30, že odlet 14:05 s velkou pravděpodobností stihnu? Bude leden, může být kalamita, trochu se toho bojím.. Nebo máte tip na nějakou jinou levnou dopravu do Norimberku tak aby se v klidu stíhal odlet v sobotu 14:05?

před 4 lety

Jedeme autem z Prahy 27.1., můžete se přidat.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Hurá za zážitky!
Jambiani
ušetříš až 39%
A už tam budem?
Enna
ušetříš až 71%
Všude dobře, co doma!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam chceš!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Norimberk
Německo Přílet na letiště Norimberk

Přímo k terminálu jezdí z centra a od hlavního nádraží metro linky U2. Cesta zabere 12 minut při intervalu 10 minut a ceně 3,10 €. Provozní doba metra je od 4:40 do 0:40. Pozor, při cestě na letiště končí každý druhý spoj ve stanici Ziegelstein.

Alternativně využijete autobus číslo 30 do stanice Nordostbahnhof nebo do Erlangenu a číslo 33 do města Fürth. Oba spoje mají interval 20–30 minut.

Všechny linky jezdí od 4:30 do 0:00 a platí jednotné jízdné 3,10 € za jednotlivou jízdu a 8,10 € za celodenní lístek. V noci můžete využít od hlavního nádraží autobusové linky číslo N12, jezdí však jen v noci před nepracovním dnem.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1rkDZz33R3uk3V_JuDCaIxyDjB6A]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Norimberk

Zavřít boční panel
Porto
Portugalsko Přílet na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

Tramvaj (metro)

Z Porta jezdí na letiště přímá linka metra „E“ či spíše rychlodrážní tramvaje. Letiště spojuje s centrem, vlakovým i autobusovým nádražím, stejně tak jako s hlavním fotbalovým stadionem. Metro jezdí každých 20-30 minut a do centra vás zaveze za půl hodiny.

První tramvaj z centra Porta na letiště jede v 5:58, poslední z letiště v 0:42

Jízdenka na jednu hodinu stojí 2 EUR, je nutné vybrat lístek Z4 pro cestu přes 4 zóny, ještě před tím je však nutné si v automatu koupit kartu Andante za 0,60 EUR, na níž můžete libovolně dokupovat další jízdenky. 

Celodenní jízdné Andante 24 pak stojí 6,90 EUR pro 4 zóny a lze vyžívat jen v metru. Lístek Andante Tour na 24 hodin i pro autobusy stojí 7 EUR, na 72 hodin pak 15 EUR.

Autobusy

Na letišti zastavují i autobusy jedoucí do centra (601 a 602), cesta ale trvá přes 45 minut, cena jízdenky zakoupené u řidiče činí 2 EUR, případně v automatu za stejnou cenu + 0,60 EUR kartičku Andante, na kterou lze dobíjet další jízdenky. Linka číslo 604 jezdí jen do severní části Porta a není využitelná pro cestu do centra. V autobusech platí celodenní lístek Andnante Tour za 7 EUR.

Noční doprava

V noci jezdí z centra (Av. Aliados) autobus číslo 3M každých 60 minut. Odjezdy z centra jsou vždy v celou hodinu od 1:00 do 5:00, cesta na letiště podle jízdního řádu zabere 28 minut, jízdné shodné jako na denních autobusových linkách.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hGmjyqyn-lIGcodC_tazwnNZzeE]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Porto je oblíbený cíl pro cestování nejen po městě, ale i po slavné vinařské oblasti Údolí řeky Douro a celém severním Portugalsko. Pro tyto cesty bude nejvýhodnější půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí většina velkých nadnárodních firem i menší lokální půjčovny.

Všechny autopůjčovny přehledně porovnáte například přes web Rentalcars.com, přes který rovnou auto můžete i zarezervovat. Ceny se pohybují mezi 600 a 1 000 Kč za den.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Porto Francisco de Sa Carneiro