Jak akci využít?

Omezenou nabídku zlevněných letů z Bruselu do hlavního města Dominikánské republiky Santo Dominga a jamajského letoviska Montego Bay si připravila belgická pobočka aerolinky Tuifly. Na několik zářijových termínů nabídne zpáteční letenky do obou míst za 300 € / 7.850 Kč. Abyste v Bruselu nemuseli nocovat, vybírejte vždy středeční odlet z Bruselu, na který naváže ranní let ČSA z Prahy. 

Hodí se informovat, že září je v Karibiku oficiálně mimosezóna, kdy může pršet častěji než jindy. Obvykle se však jedná o velmi intenzivní krátké deště a pravděpodobnost, že vám celý pobyt jen proprší, je malá. Obecně je září nejlepší měsíc na poznávaní.

Protože do Karibiku nebudete potřebovat žádné teplé oblečení, mělo by stačit příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm do 10 kg. 

Termíny Santo Domingo (návrat do Bruselu vždy o den později):

 • Odlety z Bruselu: 13, 20, 27. září (středy v 10:30)
 • Odlety ze SD: 24, 27. září, 4. října (návrat do Bruselu vždy o den později v dopoledních hodinách)

Termíny Montego Bay (návrat do Bruselu vždy o den později):

 • Odlety z Bruselu: 20, 27. září (středy v 10:30)
 • Odlety ze MB: 27. září, 4. října (návrat do Bruselu vždy o den později v dopoledních hodinách)

Přípoje z Prahy

 • Nejlepší variantou budou ranní lety s ČSA s příletem do Bruselu v 8:25, po z Karibiku si pak skočíme na vafle do centra a zpět poletíme v 19:50 opět s ČSA. Zpáteční letenky vyjdou na 2.312 Kč na všechny termíny 13-24.9. a 27.9.-4.10.
 • Rozhodnete-li se pro návrat z Karibiku 27. září (s příletem do Bruselu 28.), zvolte jednosměrnou letenku s ČSA z Prahy do Bruselu na váš odletový termín (1.019 Kč), zpět se 28.9. vrátíte s Ryanairem z letiště Charleroi za 16,50 € / 440 Kč. Přejezd z letiště na letiště vyjde maximálně na 13 €.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brusel
Belgie
Santo Domingo
Dominikánská Republika

od 7 850 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 10 hod letu Rezervace na tuifly.be
Brusel
Belgie
Montego Bay
Jamajka

od 7 850 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 10 hod letu Rezervace na tuifly.be
Praha
Česká republika
Brusel
Belgie

od 2 312 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 09. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 500 Kč . Ušetříš přibližně 34 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Akce platí v září 2017.

Jsou během letu přestupy?

Přestupovat budete na letišti Brusel – přečtěte si naše informace.

S kým poletím?

Z Bruselu do Karibiku poletíte s TUIfly Belgium, z Prahy do Bruselu pak s ČSA Czech Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jen příruční zavazadlo 55 x 45 x 25 cm do 10 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zkusil bych letět do Santo Dominga,tam půjčit auto a vzít to přes oblast Samana ( jedny z nejhezčích pláží ) do Puerto Platy a pak zpět do SD..

Odpovědět
před rokem

Rada bych se zeptala. Po dlouhem uvazovani kam, jsme se rozhodli taky pro DR. Akorat chceme na sever a letet do Puerto Plata. Kdyz se ted divam na ceny letenek tam tak jsou uplne nekde jinde... za kolik se do Puerto plata daji sehnat...? Z jakeho mesta hledat co nejvyhodneji.. dekuji za jakekoli tipy

před rokem
David Eiselt

Tato destinace je hlavně o charterech pro cestovky, takže se vesměs shánějí letenky na poslední chvíli, třeba přes Condor.com. Občas mívá akci Air Canada z Vídně, ale nevím nevím, jestli letos byla nebo už s tím skončili.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 20%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 48%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 54%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 50%
Tam to bude krásný!
4515 starších akcí
Zavřít boční panel
Belgie Přílet na letiště Brusel

Nejrychlejší cesta do centra je vlak. Nádraží je umístěno v docházkové vzdálenosti od terminálu, vlaky jezdí zhruba každých 10 minut od cca 4:30 do 0:30 a do centra vás dovezou za 15–20 minut. Zaplatíte 9 € (cena jízdenky + příplatek "Diabolo" za cestu z/na letiště), můžete nakupovat v automatu (platba mincemi nebo kartou), případně u pokladny. Kromě Bruselu se vlakem přímo z letiště dostanete do míst po celé Belgii a okolí.

Z letiště jezdí také přímá autobusová linka číslo 12 do evropské čtvrti. Autobus jezdí každých 12 minut, jízda trvá půl hodiny a zaplatíte za ní 4,50 € (v automatu na zastávce), platí 60 minut a můžete přestoupit i na jiné autobusové či tramvajové linky dopravního podniku STIB.

Alternativou je autobusová linka společnosti De Lijn číslo 272, která vás jednou za půl hodiny doveze k severnímu nádraží na okraji centra. Jízdenka se kupuje u řidiče za 3 € a platí jen pro jednu cestu. Při cestě z centra si dejte pozor, že lístek "Bus Aeroport" za 4,50 € platí jen na linky dopravního podniku STIB, tedy v případě letiště pouze linka číslo 12. Na autobus 272 nelze použít.

V noci se na letiště dostanete autobusem číslo 620, který jezdí každou hodinu napříč celým Bruselem.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1aDutrzS26TphxgaCTGjXYLswZzc]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Charleroi

K přejezdu mezi letišti Zaventem – Charleroi poslouží kombinace vlaku a letišního autobusu. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny. Přestup z vlaku na autobus probíhá ve stanici Bruxelles-Midi (jižní nádraží).

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel

Zavřít boční panel
Dominikánská Republika Přílet na letiště Santo Domingo Las Americas

V Dominikánské republice obecně bohužel není MHD příliš rozšířená, Santo Domingo nevyjímaje. Jedinými možnostmi tak bude buď vyjednání hotelového transferu dopředu, půjčení auta přímo na letišti, nebo taxi. Za cestu do centra však nezaplatíte méně než 35 USD.

Průvodce pro Dominikánská Republika
Průvodce pro letiště Santo Domingo Las Americas

Zavřít boční panel
Jamajka Přílet na letiště Montego Bay Sangster

Vzhledem k absenci relevantní MHD doporučujeme zapůjčit auto rovnou na letišti. Ušetříte si mnoho starostí se zavazadly a taxikáři, kteří jsou předražení – do 5 km vzdáleného Montego Bay byste zaplatili minimálně 250 Kč.

Průvodce pro Jamajka
Průvodce pro letiště Montego Bay Sangster

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha