IATA (ICAO) kód letiště
MBJ (MKJS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:46 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8594 km

O letišti Montego Bay Sangster

Letiště Sangster International je největším na Jamajce a nachází se asi 5 km od letoviska Montego Bay na západě ostrova. Letiště funguje jako hlavní vstupní bod na Jamajku vzhledem k blízké vzdálenosti ke všem oblíbeným letoviskům. Létají sem především lety z USA, ale i mnoho dovolenkářských linek z Evropy. Nepravidelně sem vypravují charterové lety i Travel Service s několika mezipřistáními pro doplnění paliva.

Letištní terminál je poměrně malý, snadno se v něm orientuje, počítejte však s delším frontami na odbavení. Dorazte minimálně 2 hodiny před odletem. 

Terminál zůstává otevřený od 5:00 do 23:00, není možné zde přenocovat.

Letenky

Z Prahy do Montego Bay se většinou nejlevněji dostaneme se společností Delta přes USA, a to kolem 16.000 Kč za zpáteční letenku. Rychlejší cesta vede s Tuifly na přímé lince z Bruselu, kde se zhruba 2x ročně objevují akční ceny kolem 8.500 Kč za zpáteční letenku.

Celková doba letu na Jamajku nejvíce závisí na délce a počtu přestupů. Může trvat 15, ale i 40 hodin. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Montego Bay, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Vzhledem k absenci relevantní MHD doporučujeme zapůjčit auto rovnou na letišti. Ušetříte si mnoho starostí se zavazadly a taxikáři, kteří jsou předražení – do 5 km vzdáleného Montego Bay byste zaplatili minimálně 250 Kč.

Služby na letišti

Wifi připojení zdarma obstarává síť Digicel.

Po příletu neměňte peníze v letištních směnárnách, mají extrémně nevýhodný kurz.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu