Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Přímé letecké spojení z Mnichova na africký ostrov Mauricius láká díky své ceně 400 € (10 390 Kč) za zpáteční letenky k návštěvě i mimo hlavní turistickou sezónu. Teploty po celý rok atakují 30 stupňů Celsia, jen v období naší zimy zde více prší. Pokud ale zvolíte severozápadní stranu ostrova, riziko deštivých dní minimalizujete, viz průvodce Mauriciem. Většina mračen se stejně stahuje k hoře a vnitrozemí, takže u pobřeží se sluníčkem nebude problém.

Letenky jsou v prodeji od ledna do března 2019 a létá se jednou týdně, tam ve středu a zpět ve čtvrtek. Na 11 hodin trvající přímý let si přibalte svačinu, nebo pár eur na víc k dokoupení jídla za letu. V ceně je taktéž pouze příruční zavazadlo, to k odbavení do 23 kg zvolíte případně v druhém kroku za 50 € / let. Při cestách za teplem si ale vystačíte jen s batohem – i dívky! Viz náš starší článek o balení na cesty do baťohu od Verči.

Na letiště v Mnichově se pak snadno dopravíte vlakem či autobusem, viz doprava na letiště Mnichov.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
MRU Port Louis
Mauricius
Mauritius
Zpáteční 11 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 000 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do března 2019

S kým poletím?

Eurowings

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je jen příruční zavazadlo do 8 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

My byli před rokem s Condorem z Prahy za 12000, těch 12 hodin letu bylo hodně, ale je to malá oběť proti tomu, co Tě tam pak čeká :-) teď bychom letěli zase nějak přelom únor - březen? Ale není tam v tu dobu až moc děště? Nemá někdo zkušenost?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys

Sice přes cestovku, ale cena vypadá lákavě:

https://www.travelportal.cz/zaje...aces=71835

před 3 lety

Krasny apartman pro dva sezenete za 45e, cestovku k nicemu nepotrebujete. Plaze jsou verejne. Doporucuji oblast Le Morne. Jediné co bych si rozmyslel 11 hodinovy let se smartwings a jeste k tomu z Mnichova. My byli s AFrance a taky nic moc.

před 3 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys

Cena byla 15 000 za All incl. s odletem z Prahy.

Přidat odpověď
před 3 lety

Vidím běžná cena 14000. Poradíte odkud se za podobný peníz dá dostat z dojezdové vzdálenosti od Brna? Řekneme Katovice, Budapešť, Bratislava, Praha, Vídeň. Nechce se nám Trčka až do Mnichova. Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11163 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-19T10:22:57+01:00)

Nedá :) Běžná z Prahy je 18 a více, Polsko v tomto nevyjímaje.

Musel by jsi jedině až do Varšavy, což nevím o kolik bude komfortnější a hlavně se tady bude jednat vždy jen o last–minute termín http://bit.ly/2OQMpbV

před 3 lety

My meli z Prahy s Afrance za 15500kc, pak byla akce s Emirates za 16400kč, klidne bych si priplatil. 11 hodin z Parize, neni zadnej slagr

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Další oběť marketingu Emirates?

před 3 lety
Avatar uživatele
Jirka _11

Přidám zkušenost. My se před třemi dny vrátili. Letenka byla za 12 400 Kč. Koupeno díky Cestujlevne - děkujeme.

Tam jsme letěli s Air France a horší let jsme nezažili. Jejich B777-300 patřil spíš do muzea. Let zpět s B787 společnosti KLM byl přesný opak, paráda. Když porovnám s cenou Emirates, volil bych KLM.

Rozhodně ale nedoporučuji Air France na trase CDG-MRU!

před 3 lety

Dobrý den, byly sme s přítelkyní na 14 dní v říjnu trasa PRG-CDG-MUR a zpět. Letenky za 15k také přes cestujlevne.Musím se přidat s kritikou, Air France a jejich B777-300. Let by tam byl opravdu hrozný.Už v Praze jsme nabrali hodinové zpoždění, nic méňe všechny navazujující lety AF (Peking, Joburg, Sao Paolo,Port Luis) čekali na cestující z našeho letu,takže sme se na Mauritius nakonec dostali.

Zpět jsme leťeli s Air Mauritius, nový Airbus A350-900 a to byla jiná káva. Sedačky pohodlné i v ekonomické třídě,takže se dalo i usnout.Příště bych však raději zvolil let přes Istanbul a rozvrhl cestu na kratší lety než jeden velmi krátký a druhý dlouhý.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
Honem, dokud jsou místa!
Agadir
ušetříš až 25%
Honem, dokud jsou místa!
Černá pláž
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
Manchester
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
5451 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

 • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
 • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
 • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Mauritius
Mauricius Přílet na letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Na letiště zajíždí tři autobusové linky. Jízdné obecně je velmi levné. Do 50 km vzdáleného hlavního města zaplatíte maximálně 32 rupií / 21 Kč, do blízkého Mahebourgu pak maximálně 22 rupií / 14,50 Kč. Platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Cesta do Port Louis trvá asi 90 minut, do Mahebourgu pak maximálně 15 minut. Autobusy jsou malé, staré a rozhrkané, ale jezdí poměrně přesně a přes den opravdu velice často. Jízda je navíc autentická, neboť dopravu využívají většinou jen místní.

 • Linka 9: jezdí z městečka Curepipe přes letiště do přístavu Mahebourg, kde můžete přestoupit na další linky směřující především na jih a západ ostrova. Autobusy jezdí ve špičce každých 3 až 10 minut, večer pak zhruba jednou za půl hodiny. Provozní doba je od 5:20 do 20:00,
 • Linka 10: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště po jižním pobřeží ostrova do městečka Riviere des Galets. Linka jezdí každých 20 minut od 5:30 do 18:00,
 • Linka 198: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště a centrální část ostrova do hlavního města Port Louis. Autobusy jezdí každých 5 až 20 minut od 5:15 do 18:30.

Jízdní řády všech autobusových linek na ostrově jsou k nalezení na nta.govmu.org.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hNe0D1gOOtXgBhlVOBbaufIKDIrwAJgy]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Mauricius
Průvodce pro letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam