Perla Indického oceánu

Mauritius je malý ostrůvek o rozloze 1.865 km2 nacházející se v blízkosti Madagaskaru a Reunionu.

Na původně neosídleném ostrově, který dnes čítá více než milion obyvatel, se postupně vystřídali Portugalci, Holanďané, Francouzi a Angličané. Turisty země láká především na pláže s bílým pískem a průzračně modrým mořem a na pohodovou atmosféru, která je cítit na každém kroku.

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Mauriciu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–prosinec
Nestálé, ale teplé počasí je kdykoliv v roce, vyraz v zimě i v létě.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 30 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Mauritius

Co vidět a navštívit na Mauritiusu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Mauritiusu

Zavřít boční panel

Port Louis

Centrální trh

Rušný a pestrobarevný centrální trh plný nejen čerstvého ovoce a zeleniny při své návštěvě hlavního města určitě nevynechejte. Ochutnejte tradiční mauricijský mléčný nápoj alouda nebo ochutnejte podivné dragon fruit.

Chinatown

Početnou ostrovní čínskou komunitu můžete spatřit na vlastní oči především ve čtvrti Chinatown, která se nachází za mešitou Jummah. Ochutnejte smažené dobroty z místních pouličních stánků nebo zajděte do některého z obchůdků.

Jardins de la Compagnie

Pokud chcete uniknout horku Port Louis a odpočinout si, zajděte do tohoto jediného městského parku plného obrovských banyánů, fontán a četných laviček. Ve večerních hodinách se parku raději vyhněte obloukem.

Place d’Armes

Koloniální budovu z osmnáctého století zdobí socha královny Viktorie.  Bulvár lemovaný palmami je dnes nejrušnější částí města, kde v dopoledních a odpoledních hodinách uvíznete v dopravní zácpě.

Caudan Waterfront

Nábřeží Caudan Waterfront je moderní nákupní a relaxační zóna, kde se můžete o sobotních večerech zaposlouchat do rytmů živé hudby a pochutnat si na výborné zmrzlině od „Mamma Mia Che Gelato“ (velké poháry také stojí za hřích!). Sběratelé suvenýrů by určitě neměli vynechat řemeslný trh „Crafts Market“, který se nachází v areálu.

Blue Penny Museum

Blue Penny Museum se nachází přímo v areálu Caudan Waterfront. K vidění jsou nejznámější a nejcennější známky na světě, Červený a Modrý Mauricius. Aby známky nevybledly, osvěcují se pouze na několik minut, a to každou hodinu 25 minut po celé.

Mešita Jummah

Nádherná mešita je ukrytá mezi okolními domy, takže na první pohled není velmi viditelná, její návštěva ovšem stojí za to. Boční stěny lemují malé obchůdky, které navozují atmosféru dávných dob.

Eureka, Ravin Waterfalls

Centrální plošina ukrývá bývalé plantážní sídlo Eureka, které je dnes muzeem, kde je k vidění původní nábytek a porcelán. Po prohlídce se jděte vykoupat k vodopádům Ravin Waterfalls.

Zavřít boční panel

Black River Gorges NP

Chamarel, Rhumerie de Chamarel a Black River Gorges

Vesnička Chamarel ukrývá vodopád Chamarel Waterfall a takzvané barevné země „Terres de 7 Couleurs“, které vznikly nerovnoměrným chladnutím rozpuštěné lávy. Dále pokračujte do národního parku Black River Gorges, z něhož se vám naskytne nádherný výhled na západní pobřeží ostrova. Budete muset kličkovat nekonečnými serpentýnami, ale pohled z vyhlídky na vrcholu bude stát určitě za to. Pokud jste milovníky rumu, určitě se během cesty zastavte v palírně Rhumerie de Chamarel a ochutnejte (ne řidiči) místní rum, degustace je v ceně vstupenky.

Zavřít boční panel

La Vanille

La Vanille Nature Park je největší rezervace želv aldaberských žijících v zajetí na světě nabízí i kulinářský zážitek v podobě krokodýla na talíři. Ochutnejte krokodýlí steak nebo další ze specialit. K vidění jsou i netopýři, krokodýli, makakové a spousta dalších zvířat.

Nedaleko se nachází plantážní sídlo St. Aubin, kde se pěstuje vanilka a vyrábí výborný rum. V rámci prohlídky vás provedou všemi fázemi jeho výroby spolu s degustací. Zakoupit si můžete také čerstvou vanilku a další z ní vyrobené produkty.

St. Aubin

Zavřít boční panel

Gris Gris

Gris Gris, La Roche Qui Pleure, Baie du Cap-Maconde

Jižní pobřeží není cílem turistů, co se koupání týče, neboť tu nejsou tak pěkné pláže jako v ostatních částech ostrova, přesto stojí za návštěvu.

Od vyhlídky Maconde pokračujte podél jižního pobřeží přes Souillac až k překrásné pláži Gris Gris jedinečné díky černým skaliskům, do nichž naráží prudké vlny indického oceánu. Právě díky silným mořským proudům a velkým vlnám není vhodná ke koupání.

Po krátké procházce podél pobřeží tedy pokračujte ke skále La Roche Qui Pleure, v překladu k plačíčí tváři. Pokud přijde velká vlna, jeden z kamenů výběžku připomínající tvář vypadá, jako když pláče.

Zavřít boční panel

Seven Waterfalls

Ačkoli se jedná o soustavu celkem devíti vodopádů, dva z nich se nachází na soukromém pozemku, takže se dostanete pouze k sedmi z nich (odtud oficiální název Sept Cascades). Výstup je poměrně náročný, takže tento výlet doporučujeme pouze pro zdatné jedince. K dispozici je taktéž slaňování peřejí nebo výlety na kánoích.

Více info: www.werticalpoint.com / www.otelair.com

Zavřít boční panel

Ile aux Aigrettes

Malý ostrůvek a přírodní rezervace v jednom se snaží o vytvoření původní podoby Mauricia před příjezdem prvních osadníků. Budete mít jedinečnou příležitost vidět původní živočišné a rostlinné druhy jako holuba růžového nebo ebenové stromy. Ostrov je také domovem želv aldaberských. Lodě na ostrůvek vyplouvají několikrát denně z Pointe Jerome, je však nutné si prohlídku předem zamluvit. Více informací >> 

Pokud vyrazíte na Ile aux Aigrettes, doporučujeme strávit zbytek dne na plážích Pointe D’Esny, kde se můžete oddávat relaxaci nebo zkusit kitesurfing, případně je možné příjemnou procházkou dojít skrze pobřeží až na pláže Blue Bay a loďkou zajet na ostrůvek Ile des Deux Cocos (200–300 MUR).

Podél pobřeží dávejte pozor na smrtelně jedovatého odrance pravého, tzv. stone fish, rybu podobající se kameni, která je schovaná v kamenech u pobřeží.

Počasí a sezóny na Mauritiusu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Port Louis
Počasí se regionálně neliší

29 °C

29 °C

29 °C

28 °C

27 °C

25 °C

25 °C

25 °C

25 °C

26 °C

28 °C

29 °C

Počasí

Ostrov se těší celoročnímu teplému počasí, kdy teploty padají sotva pod 25 °C během dne.

Pro Mauricius jsou typické tři sezónní období. Od ledna do března tu velmi často prší díky cyklonům, naopak během našeho léta od konce června do srpna vám bude dělat doprovod silný vítr, avšak jen na východní části ostrova. No a poslední, ideální období trvá od září do prosince, kdy sem také vyráží nejvíce turistů.

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní sezóna trvá od konce září do prosince.

Místní ovšem sami potvrzují, že se počasí v posledních letech velmi mění; léta jsou velmi suchá a zimy leckdy velmi deštivé.

Skvělé akce na Mauritius

ušetříš až 21%
Tam chceš!
ušetříš až 43%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 20%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
33 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu