Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud nemáte příliš mnoho času na delší cesty, ale zároveň se můžete vymanit z povinností během pracovního týdne, udělejte si 24 hodinový výlet do nádherného městečka Bergama v srdci italského regionu Lombardie. Zpáteční letenky s odletem z Brna a návratem druhý den do Ostravy vás vyjdou na pouhých 335 Kč. Samozřejmě lze zvolit i delší pobyty od čtvrtka do neděle z Ostravy a od středy do neděle z Brna za podobné ceny okolo pěti set korun.

Na jednodenní výlet vyrazíte z Brna vždy ve středu v 8:50 s příletem do Bergama v 10:15. Následuje 24 hodin pro vás. Odlet zpět je v 12:30 s příletem do Ostravy v 14:05.

Ubytování seženete v centru okolo Hlavního nádraží za 1 000 – 1 600 Kč pro dva v závislosti na požadované kvalitě. Jízdenku z letiště včetně lanovky do Starého města a dalších linek MHD si koupíte v automatu na letišti za 5 € na 24 hodin.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brno
Brno BRQ
Česká republika
BGY Bergamo
Itálie
Bergamo
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)
Bergamo
Bergamo BGY
Itálie
OSR Ostrava
Česká republika
Ostrava
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč . Ušetříš přibližně 72 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do března 2019

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 25 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Děkuju za tip, děláme si holčičí den s dcerou :-). Bergamo má kouzelnou atmosféru. Letíme jen s malým zavazadlem 40 x 25 x 20 cm, je to moje premiéra, ač létám poměrně často, ale nikdy ne takto na otočku.... a nikdy ne s Ryanairem :-). Jak dlouho před odletem musíme být na letišti ? Jdeme přímo k bezpečnostní kontrole ? Moc nám nenavazuje bus na letiště z vlakového nádraží, tak ať vím, na co se připravit. Moc díky za radu i za TIP !

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Východ k letadlu se obvykle zavírá cca 30 minut před odletem, Brno je malé letiště, takže bude bohatě stačit, když dorazíte 60-70 minut před letem pro jistotu. Osobně bych jel tím autobusem v 7:00 z hlavního nádraží, ale stihnete to i tím v 7:30. Palubní vstupenky musíte předem vytisknuté nebo v mobilní appce, takže jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Poraďte mi prosím, jak se co nejlevněji dostat do Milána nebo Bergama začátkem června.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Využít můžete linek Ryanairu z Brna, Bratislavy, Prahy, Katovic... Na nákup je ale ještě moc brzy, řešil bych až kolem dubna.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, je ještě možnost koupit letenky Ostrava- Bergamo a zpět na začátek června?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zatím to vypadá, že linka po březnu končí. Letenky se prodávají pouze do 28.3.

Přidat odpověď
před 3 lety

Díky ! :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Koloseum
ušetříš až 65%
Tam to bude krásný!
Řím z Prahy po celý leden
518 Kč
2021-12-09T08:26:00+01:00 0 komentářů
Vlny na Kapverdských ostrovech
ušetříš až 44%
To musíš vidět!
Catania
ušetříš až 74%
To budou fotky!
Caldeirao Verde
ušetříš až 53%
To bude jízda!
5237 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Brno
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo E76, cesta trvá 17 minut (ve špičkách se může protáhnout i na více než půl hodiny) a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Bergamo
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka.

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Cena jízdného je následující:

  • 90 minut za 2,30 EUR,
  • 24 hodin za 5 EUR,
  • 72 hodin za 7 EUR.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, Autostradale, nebo Orio Shuttle, kteří nabízí zpáteční jízdné do Milána za 13 EUR, jednosměrně za 7 EUR. Lístky zakoupené online jsou o jedno euro levnější. Doba jízdy zabere 60 minut.

Pokud nekoupíte jízdenky online, lístek si kupte až u řidiče. Vyhněte se koupi ve stánku v příletové hale, budete vázáni na jednu konkrétní společnost a přijdete o případnou rychlejší cestu dřívějším autobusem jiné společnosti. Jízdenky jsou u všech tří firem stejně drahé. Při cestě na letiště pak lze lístky lze u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde na 125 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 2x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 18 EUR v jednom směru (16 EUR při koupi online). Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 3.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 5 € za autobus a 12 € za vlak. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupi také na levnější velmi frekventované autobusy (8 €), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Zavřít boční panel
Ostrava
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava