Jak akci využít?

Pokud jste ještě o Bruggách neslyšeli, rychle to napravte. Nejen že město samotné je malebné a uličky s vodními kanály dokonale romantické, ale každoročně se tu během zimy společně s adventními trhy pořádá i ledový festival IJssculptuurfestival, kdy umělci vytesávají z ledu nejen sochy komiksových a pohádkových postaviček, ale také skluzavku a ledový bar.

Letošní ledový festival se nese ve znamení Mickyho Mouse a jeho kamarádů. Vydejte se sem, zábava je zaručena jak pro děti, tak i dospělé. Vstup do areálu u hlavního nádraží zakoupíte na místě za 12 € a je otevřeno od 24.11.2018 do 6.1.2019.

Cestu do Brugg naplánujete jednoduše. Nyní si koupíte letenky do Bruselu, třeba ty na víkend od pátečního do nedělního večera za 878 Kč a budete sledovat jízdenky z letiště Charleroi do Brugg s Flibco. Jakmile půjdou do prodeje, budou stát 5 € za cestu.

Nezbývá než si rezervovat hotel. Bývají dražší díky oblibě a malému množství hoteliérů. Pokud se spokojíte se základním standardem, zvolte Ibis Budget vedle hlavního nádraží a ledového festivalu. Do centra dojdete do 5 minut. Na Bookingu jej seženete za 2,2 tisíce na noc, o 10 % levněji pak přes accorhotels.com při registraci do věrnostního programu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Brusel
Belgie
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 18. 09. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Ledový festival v Bruggách se koná od 24.11. do 6.1.

S kým poletím?

Ryanair a autobusem Flibco

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 25 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Festival byl velké zklamání. Cestovali jsme s 2,5 letým synem který se těšil na Mickeyho a místo toho nepovedené plastiky vetřelci draci a egyptské hrobky. Sochy nebyly ani 3d, pouze obrázky na velkých ledových stěnách. Čekala bych výstavu víc interaktivní, jediné co tam bylo, taková klouzačka která ovšem vůbec neklouzala. Celé jsme to prošli za 2 minuty a už nás to hnalo s davem zase ven. Nelíbilo se to žádnému členu rodiny, s dětmi bych tam vůbec nedoporucovala chodit, jsou to vyhozené peníze.

Odpovědět
před 8 měs

Tak jsme také koupili letenky kvůli Mickey Mouseovi a očividně máme dost smůlu :-/ Děkuji Nikol za info od pořadatele, chystala jsem se tam psát. A prosím, nemáte někdo tip na nějaké jiné aktivity v okolí, které by zaujaly 4leté dítě. Bude moc zklamaný, že Mickey Mouse nebude :(( Děkuji.

Odpovědět
před 10 měs

Dobrý den, koná se Disney Ice festival i letos nebo ne??? Děkuji

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, však tato akce je na letošek, výše jsou popsána i data.

před 10 měs

No neřekla bych, že tato akce na letošek je. Na odkazu popsána byla, ale když si ho otevřete teď, je tam nějaká music ice festival.. Tak se ptám jak to tedy je, zda máte a víte nějaké info, protože jsme si letenky koupili právě kvůli tomuto a nevypadá to, že se to koná... Díky za odpověď

před 10 měs
Kryštof Hájek

No jo, tak to je zvláštní, vím, že ještě před 14 dny na tom odkazu byl Mickey Mouse, ještě jsem to ukazoval synovci, že ho tam vezmu. Museli to změnit v minulých dnech...

před 10 měs
mirjur

Přijde mi, že došlo k nedorozumění - existuje Ice Sculpture Festival Brugge 2018 (má i FB stránky) na téma Disney, ale ten se uskutečnil v listopadu 2017-lednu 2018, příspěvky na uvedené téma (2018) mají datum listopad-prosinec 2017. Řekl bych, že tuto zimu to bude festival 2019. K němu jsem našel poutač "With just ice and water, artists from around the world create a fantasy world full of magic, inspired by Disney, starring the most-loved heroes of Disney Classics, Pixar, Marvel and Star Wars."

před 10 měs

Tak Disney festival nebude, přikládám vyjádření pořadatele...

Hi,

I'm very sorry to inform you and you must know that we are also very unpleased that we cannot have this Disney theme this winter, like we did for the last ten years on our festivals.

The Walt Disney Company wants to annouce the release of Frozen 2 on our festival next year, So for this year we have Unesco monuments in combination with a digital installation. The music is only background.

I hope you'll like it.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobry vecer, mohli by jste mi poradit jestli se da nejak obejit vyber sedadel u Ryanairu, nebo se musi vzdy priplacet za misto? Dekuji Petr

před 11 měs
David Eiselt

Stačí odkliknout, že nechcete... Pokud tedy necestujete s dítětem, pak musíte alespoň 1 sedadlo vybrat a zaplatit.

Přidat odpověď
před 11 měs

Hezký den, nevíte prosím náhodou, v jakém režimu chodí vždy do prodeje ty jízdenky flibco? Jestli X dní předem nebo vždy na konkrétní týden/měsíc, nebo nějak úplně jinak? Děkuji! Karolína

před 11 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, většinou se kalendář na nové prodejní období otevírá 2 až 2,5 měsíce před odjezdem, není to ale právě pravidlem, chce to pravidelně sledovat web Flibca.

před 11 měs

Díky moc! K.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 22%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 80%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 56%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 28%
To musíš vidět!
4430 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Belgie Přílet na letiště Brusel Jih - Charleroi

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží Sud jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 EUR za jízdu. V případě, že si v automatu na zastávce rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně. Autobus jede jednou za 30 minut a cesta na nádraží mu zabere 20 minut. První spoj jede po páté ranní, poslední z letiště ve 22:25.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Brussels City Shuttle každých 30 minut. Ceny v předprodejích začínají na 5 € (při nákupu cca 3-4 měsíce dopředu) a postupně se zvedají až k ceně 14,20 EUR za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Stejně jako v případě Bruselu, také zde dosáhnete na akční jízdné ve výši 5 € v případě, že si jízdenky zakoupíte zavčas, ideálně 3 a více měsíců dopředu. K dispozici bývají také akce v podobě 3+1 zdarma a jiná zvýhodnění. Běžné ceny jízdenek pár dní až týdnů před jízdou se pohybují mezi 10 a 15 € za jednu jízdu.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jih - Charleroi