Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Milovníky africké přírody a safari jistě zaujmou nabídky společností KLM nebo Ethiopian Airlines z Vídně do hlavního dopravního uzlu Jižní Afriky Johannesburgu. V tomto období začíná léto, přičemž na severu JAR, kde leží známý Krugerův národní park začíná i období dešťů. To je však v případě pozorování zvěře hlavní sezonou, kdy park překypuje novým životem, vrací se na léto tažní ptáci a krajina je krásně zelená. Období dešťů zde navíc neznamená celodenní lijáky, ale jen krátké intenzivní přeháňky. 

Zpáteční letenky na první polovinu prosince pořídíte u společnosti KLM za 372 EUR / 9 631 Kč, přičemž v ceně máte jen dvě příruční zavazadla, viz první z odkazů níže. Pokud se na cesty neradi omezujete a chcete si vzít větší odbavené zavazadlo, rezervujte letenky s Ethiopian Airlines za 10 545 Kč / cca 408 €) vyjdou vás levněji než případné zakoupení dražšího tarifu u KLM, viz druhý z odkazů níže.

Jak s KLM, tak s Ethiopian Airlines vás čeká jen jeden rychlý přestup a celková doba cesty tak nikdy nepřesáhne 18 hodin. 

Johannesburg je sice město s bídnou pověstí, ale poslouží jako ideální startovací bod pro výlety. Kromě Krugerova národního parku dojedete na mnoho dalších zajímavých míst. Jejich mapku i další praktické tipy poskytne náš průvodce po Jižní Africe.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
JNB Johannesburg
Jihoafrická republika
Johannesburg
Zpáteční 17 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
JNB Johannesburg
Jihoafrická republika
Johannesburg
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 500 Kč . Ušetříš přibližně 29 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

První polovina prosince

Jsou během letu přestupy?

S KLM jeden přestup v Amsterdam Schiphol, s Ethiopian Airlines v Addis Ababa Bole

S kým poletím?

KLM nebo Ethiopian Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

U KLM dvě příruční zavazadla, u Ethiopian Airlines dvě odbavená po 23 kg (+ klasická příruční)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

Chystáme se do JAR v půlce února. Našla jsem letenky s KLM za 13945,- Praha-Johannesburg , Kapské město - Praha (což mi přišlo jako dobrá výchozí a konečná destinace pro první návštěvu JAR)

Chtěla bych se zeptat, zda má smysl ještě vyčkávat na levnější letenky nebo je lepší kupovat nyní? Je šance, že se objeví nějaké akční letenky na únor?

Děkuji,

Alena

Odpovědět
před rokem

Bola som tam minuly rok na zaciatku decembra - prve dva tyzdne - a super. Druhy krat v JAR a zase skvele. Nebojte sa toho terminu. Bola som v 4 narodnych parkoch a nelutujem!

Odpovědět
před rokem

Vytesat: Podle Kryštofa Hájka je hlavní sezona v Krugeru tehdy, kdy to on řekne. Bravo!

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nějak nerozumím :) Za hlavní sezonu se označuje období, kdy do dané oblasti míří nejvíc lidí. Což je v případě Krugeru od prosince do ledna a pak v červenci a srpnu. Konkrétně Kruger je typický dvěma hlavními sezonami – právě v prosinci, kdy je největší šance na spatření mláďat a tažných ptáků a celkově je život v parku velmi rušný, co se pohybu zvířat týká. Druhá hlavní sezona je v červenci a srpnu, kdy je nejpříjemnější počasí, ale sucho - hlavní pohyb zvířat je u vodních ploch.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Třeba tady to taky píšou:

https://www.safaribookings.com/k.../best-time

V JAR mají měsíční školní prázdniny (letos od 5.12.), tak i to přidá dost návštěvníků. Otázka je, jestli je to výhoda. Formulace "To je však v případě pozorování zvěře hlavní sezonou" je trochu sporná. Léto má své výhody (uvedené dále v té větě), ale často se píše (i na odkazu výše), že prosinec není ideální na pozorování zvěře kvůli hustší vegetaci. Začátek prosince je asi obvykle ještě v pohodě, alespoň v posledních letech, kdy je v JAR dost sucho. Já můžu začátek prosince doporučit, ale raději před těmi prázdninami. V roce 2015 jsem byl začátkem prosince v Krugeru a zvířat bylo vidět spousta (vegetace nijak nebránila). Fotky mám tady (Kruger je před koncem, začíná u levharta):

https://www.zonerama.com/liborst...um/3898555

Obdobie dazdov je v Krugeri hlavnou sezonou? Zaujimavou to ano, ale hlavnou??

Opravit;)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tak hlavní sezona je podle mě období, kdy je v Krugeru nejvíc lidí. A to bývá v prosinci/lednu, tedy v období dešťů.

před rokem

Krystof, ale ti ludia tam idu v decembri kvoli sviatkom. Su to najme domaci. Maju proste volno:) prosim vas kto nie ste birder, a idete prvykrat do afriky, Kruger chodte od maja do oktobra. Proste len nechcem aby sa ludia nachytali. December a januar su krasne mesiace ale pozicajte si auto a chodte z Joburgu do CKGR a Nxai Pan. Tam sa pomotajte aj 2 tyzdne. Kruger vynechajte, ak nie ste birder, alebo uz idete do Krugera treti krat a chcete nieco ine.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 521 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-15T17:03:47+02:00)

Ty jsi tam začátkem prosince byl, že tu takto přesvědčuješ? Podívej se na můj příspěvek výše včetně fotek. Byl jsem v Africe poprvé a jiný termín bych zpětně nevolil. Další dobrý důvod je ten, že ve střední Evropě je v té době obvykle nepřijemné počasí. Pokud je část cesty po horách (jako jsem měl já), je lepší teplejší část roku. A trochu deště na vodopády se taky hodí.

před rokem

Ano idem tam stvrty krat v nov

před rokem

CKGR v decembri? Není tam náhodou obdobie dažďov a nezjazdné cesty? :-O

Avatar uživatele

Další akční letenky

Resort na Maledivách
ušetříš až 23%
A už tam budem?
Catania
Tam chceš!
Ibiza
ušetříš až 40%
Hurá za zážitky!
Euxinograd
ušetříš až 35%
Hurá za zážitky!
4914 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Johannesburg
Jihoafrická republika Přílet na letiště Johannesburg OR Tambo

Jediným relevantním způsobem dopravy do Johannesburgu a Pretorie je rychlovlak Gautrain.

Vlaky jezdí zhruba každých 10 minut od 5:00 do 21:00. Do finančního centra (stanice Sandton) se dostanete za 15 minut, do Pretorie s přestupem ve stanici Marlboro pak asi za 30–40 minut.

Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti.

 • Sandton: R151 / 271 Kč,
 • Johannesburg: R162 / 291 Kč,
 • Pretoria: R174 / 312 Kč.

Více informací na Gautrain.co.za.

V noci na letiště veřejná doprava nejezdí, taxi do města bude stát od R250 do R350.

Průvodce pro Jihoafrická republika
Průvodce pro letiště Johannesburg OR Tambo