Jak akci využít?

Milovníky africké přírody a safari jistě zaujmou nabídky společností KLM nebo Ethiopian Airlines z Vídně do hlavního dopravního uzlu Jižní Afriky Johannesburgu. V tomto období začíná léto, přičemž na severu JAR, kde leží známý Krugerův národní park začíná i období dešťů. To je však v případě pozorování zvěře hlavní sezonou, kdy park překypuje novým životem, vrací se na léto tažní ptáci a krajina je krásně zelená. Období dešťů zde navíc neznamená celodenní lijáky, ale jen krátké intenzivní přeháňky. 

Zpáteční letenky na první polovinu prosince pořídíte u společnosti KLM za 372 EUR / 9 631 Kč, přičemž v ceně máte jen dvě příruční zavazadla, viz první z odkazů níže. Pokud se na cesty neradi omezujete a chcete si vzít větší odbavené zavazadlo, rezervujte letenky s Ethiopian Airlines za 10 545 Kč / cca 408 €) vyjdou vás levněji než případné zakoupení dražšího tarifu u KLM, viz druhý z odkazů níže.

Jak s KLM, tak s Ethiopian Airlines vás čeká jen jeden rychlý přestup a celková doba cesty tak nikdy nepřesáhne 18 hodin. 

Johannesburg je sice město s bídnou pověstí, ale poslouží jako ideální startovací bod pro výlety. Kromě Krugerova národního parku dojedete na mnoho dalších zajímavých míst. Jejich mapku i další praktické tipy poskytne náš průvodce po Jižní Africe.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Johannesburg
Jihoafrická republika

od 9 630 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 17 hod letu Rezervace na klm.com
Vídeň
Rakousko
Johannesburg
Jihoafrická republika

od 10 545 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 15 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 15. 08. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 500 Kč . Ušetříš přibližně 29 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

První polovina prosince

Jsou během letu přestupy?

S KLM jeden přestup v Amsterdam Schiphol, s Ethiopian Airlines v Addis Ababa Bole

S kým poletím?

KLM nebo Ethiopian Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

U KLM dvě příruční zavazadla, u Ethiopian Airlines dvě odbavená po 23 kg (+ klasická příruční)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Bola som tam minuly rok na zaciatku decembra - prve dva tyzdne - a super. Druhy krat v JAR a zase skvele. Nebojte sa toho terminu. Bola som v 4 narodnych parkoch a nelutujem!

Odpovědět
před 3 dny

Vytesat: Podle Kryštofa Hájka je hlavní sezona v Krugeru tehdy, kdy to on řekne. Bravo!

před 3 dny
Kryštof Hájek

Nějak nerozumím :) Za hlavní sezonu se označuje období, kdy do dané oblasti míří nejvíc lidí. Což je v případě Krugeru od prosince do ledna a pak v červenci a srpnu. Konkrétně Kruger je typický dvěma hlavními sezonami – právě v prosinci, kdy je největší šance na spatření mláďat a tažných ptáků a celkově je život v parku velmi rušný, co se pohybu zvířat týká. Druhá hlavní sezona je v červenci a srpnu, kdy je nejpříjemnější počasí, ale sucho - hlavní pohyb zvířat je u vodních ploch.

před 3 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Třeba tady to taky píšou:

https://www.safaribookings.com/k.../best-time

V JAR mají měsíční školní prázdniny (letos od 5.12.), tak i to přidá dost návštěvníků. Otázka je, jestli je to výhoda. Formulace "To je však v případě pozorování zvěře hlavní sezonou" je trochu sporná. Léto má své výhody (uvedené dále v té větě), ale často se píše (i na odkazu výše), že prosinec není ideální na pozorování zvěře kvůli hustší vegetaci. Začátek prosince je asi obvykle ještě v pohodě, alespoň v posledních letech, kdy je v JAR dost sucho. Já můžu začátek prosince doporučit, ale raději před těmi prázdninami. V roce 2015 jsem byl začátkem prosince v Krugeru a zvířat bylo vidět spousta (vegetace nijak nebránila). Fotky mám tady (Kruger je před koncem, začíná u levharta):

https://www.zonerama.com/liborst...um/3898555

Obdobie dazdov je v Krugeri hlavnou sezonou? Zaujimavou to ano, ale hlavnou??

Opravit;)

před 3 dny
Kryštof Hájek

Tak hlavní sezona je podle mě období, kdy je v Krugeru nejvíc lidí. A to bývá v prosinci/lednu, tedy v období dešťů.

před 3 dny

Krystof, ale ti ludia tam idu v decembri kvoli sviatkom. Su to najme domaci. Maju proste volno:) prosim vas kto nie ste birder, a idete prvykrat do afriky, Kruger chodte od maja do oktobra. Proste len nechcem aby sa ludia nachytali. December a januar su krasne mesiace ale pozicajte si auto a chodte z Joburgu do CKGR a Nxai Pan. Tam sa pomotajte aj 2 tyzdne. Kruger vynechajte, ak nie ste birder, alebo uz idete do Krugera treti krat a chcete nieco ine.

před 3 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 222 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-15T17:03:47+02:00)

Ty jsi tam začátkem prosince byl, že tu takto přesvědčuješ? Podívej se na můj příspěvek výše včetně fotek. Byl jsem v Africe poprvé a jiný termín bych zpětně nevolil. Další dobrý důvod je ten, že ve střední Evropě je v té době obvykle nepřijemné počasí. Pokud je část cesty po horách (jako jsem měl já), je lepší teplejší část roku. A trochu deště na vodopády se taky hodí.

před 3 dny

Ano idem tam stvrty krat v nov

před 3 dny

CKGR v decembri? Není tam náhodou obdobie dažďov a nezjazdné cesty? :-O

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 48%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 49%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 52%
To budou fotky!
4422 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

 • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
 • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Jihoafrická republika Přílet na letiště Johannesburg OR Tambo

Jediným relevantním způsobem dopravy do Johannesburgu a Pretorie je rychlovlak Gautrain.

Vlaky jezdí zhruba každých 10 minut od 5:00 do 21:00. Do finančního centra (stanice Sandton) se dostanete za 15 minut, do Pretorie s přestupem ve stanici Marlboro pak asi za 30–40 minut.

Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti.

 • Sandton: R151 / 271 Kč,
 • Johannesburg: R162 / 291 Kč,
 • Pretoria: R174 / 312 Kč.

Více informací na Gautrain.co.za.

V noci na letiště veřejná doprava nejezdí, taxi do města bude stát od R250 do R350.

Průvodce pro Jihoafrická republika
Průvodce pro letiště Johannesburg OR Tambo