IATA (ICAO) kód letiště
ADD (HAAB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:40 (+1)
Vzdálenost od Prahy
5103 km

O letišti Addis Ababa Bole

Největší etiopské letiště a jediná brána do země je díky místní společnosti Ethiopian Airlines zároveň jedním z nejrušnějších v Africe.

Nachází se asi 6 km jihovýchodně od centra města. Terminál je otevřený nonstop.

Letenky

Z Česka se cena letenek pohybuje okolo 13.000 Kč až 15.000 Kč. Běžně se akční letenky do Addis Abeby moc neobjevují, pokud máte zájem do Etiopie cestovat, poohlédněte se po levných letenkách z Vídně či Frankfurtu. 

Doba letu do Etiopie se pohybuje dle délky přestupu od 11 do 18 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Addis Abeby, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Addis Abeba je především letištěm pro přestupy. Ethiopian Airlines mají širokou síť letů po celém světě.

Starší terminál 1 slouží vnitrostátní letům a několika málo mezinárodním aerolinkám. Větší a moderní terminál 2 využívají Ethiopian Airlines a většina dalších velkých aerolinek. T2 plně splňuje standardy běžného letiště, je přehledný a přestup zabere maximálně 60 minut.

Přestup mezi terminály 1 a 2 je zajištěn buď letištními autobusy zdarma (v tranzitní zóně), nebo pěší chůzí. Vzdálené jsou od sebe asi 200 metrů.

Společnost Ethiopian Airlines nabízí při přestupu delším než 8 hodin a kratším 24 hodin zdarma hotel Addis Abebě se stravou a transportem z/na letiště.

Doprava z/na letiště

Žádná MHD tak, jak ji známe z evropských poměrů, na letiště nejezdí.

Můžete využít levnější modro-bílé sdílené taxíky, které jezdí po pevně dané trase. Pro cizince je velmi těžké se v tomto způsobu dopravy orientovat. Cena je nízká (cca 30 birrů = 37 Kč) a je nutno domluvit se předem.

Alternativně můžete využít standardní taxi. I tady je nutné se dopředu na ceně domluvit, taxametry neexistují. Běžná cena z letiště do města se pohybuje mezi 200 a 300 birry (250– 375 Kč).

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma a neomezeně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu