Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Seznam destinací, do kterých můžeme cestovat bez omezení, se sice opět trochu zužuje, to však pravé cestovatele od plánování výletů neodradí. Využijte třeba extra levných letenek společnosti Wizz Air z Vídně do portugalského Porta během října nebo listopadu za 20 EUR při členství ve věrnostním klubu WDC. Nečlenové pak zaplatí 40 EUR.

Dostupné termíny jsou tyto:

 • 16. - 19.10.
 • 23. - 26.10.
 • 30.10. - 2.11.

Ubytování a průvodce

Ceny hotelů či apartmánů v Portu vás rozhodně nezruinují. Za noc ve dvoulůžkovém pokoji zaplatíte v průměru od 850 Kč, se snídaní pak zhruba od 1 000 Kč. Podívejte se na nabídky ubytování v Portu a mrkněte i na ubytování v soukromí přes Airbnb, které může vyjít ještě levněji.

Abyste v Portu nebloudili, věděli, co a kdy navštívit nebo kam se vydat na výlet, pročtěte si našeho obsáhlého průvodce po Portu.

Cestování Covid-19

Aktuálně je Portugalsko přístupné turistům bez větších omezení. Na místě je povinné nošení roušek v uzavřených prostorech a MHD. 

Bez omezení je zatím i cesta zpět do ČR. Rakousko sice při návratu z Portugalska vyžaduje předložení negativního testu, nicméně po příletu do Vídně stačí uvést, že Rakousko bezodkladně opouštíte do ČR a případně toto doložit jízdenkou na vlak, autobus či parkovacím lístkem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
OPO Porto
Portugalsko
Porto
Zpáteční 3.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 74 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen a listopad

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídně na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé příruční zavazadlo 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nejel jste nekdo z Vidne autem, mam tim na mysli, ze pro Vas z CR nekdo prijel? Diky

Odpovědět
před rokem

Ahoj, mám prosím otázku k Wizzairu. Na cestujlevne jsem si koupila přesně tyto letenky z Vídně do Porta už někdy v létě (akce za 10EUR). Termín 28.8.-2.9. Wizzair ale plno letů zrušil a mně změnil let na 28.8.-31.8.Změnu můžu akceptovat/neakceptovat(vrátí peníze) nebo můžu rezervaci změnit. Rezervaci jsem chtěla změnit, ale v systému mě to nepustí změnit pouze ten jeden (zpáteční let), který jsem chtěla posunout na další nejbližší (4.9.), případně pro mě úplně nejlepší variantu zpáteční let změnit na Faro - Vídeň. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost, co pro Wizzair znamená změna rezervace? To musím změnit oba lety, i když jeden z nich je pro mě OK? A další věci je ta, že když jsem se pokoušela změnit oba lety, naskočil tam poplatek za změnu (20 EUR/os). Zákaznický servis jsem samozřejmě kontaktovala, ale stále bez odpovědi. Moc díky za radu.

před rokem

REBOOK YOUR FLIGHT(s)

You can rebook to another flight operated by us on the same or – if necessary – a comparable route, that is maximum 14 days before or maximum 60 days after the scheduled date of departure of the original flight, subject to availability of seats.

Should you wish to rebook on the same route or comparable route, log in on wizzair.com, retrieve your booking and select the "Rebook" option. This is the quickest way of choosing a new flight for all passengers in your booking.

před rokem

Když kliknu na change flight, tak mi to destinaci Origin nabídne pouze Vienna nebo Budapest, a Destination Faro, Porto, Lisabon. Pravděpodobně nejde změnit pouze jeden let :-(.. navíc poplatek Past purchases €39.96

před rokem

Tak když vyberu let do Porta a posunu to na ten pátek 4.9., tak je tam stejně poplatek Past purchases €39.96 za změnu letu, přitom tu změnu ze středy na pondělí mi oznámili teď 3 dny zpět.Tak neívm..

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-08-19T23:20:06+02:00)

Past purchases doslova znamená minulé nákupy, tak to si pravděpodobně s něčím pleteš. Změnit letiště jen u jednoho letu na webu určitě nejde, zkusil bych to na té speciální lince za normální sazbu. Změnit jen datum jen u jednoho letu by přes web určitě jít mělo, ale nelze vyloučit chybu na straně Wizzu, beztak mají ten formulář pěkně rozdrbaný. Teď jsem cvičně zkoušel u zpátečního letu změnit jen datum jednoho letu a v pohodě to šlo, problém je jen v tom, že v kalendáři nejsou při výběru označeny jen dny, kdy ta konkrétní linka skutečně letí. Mimochodem, web Wizzairu jde normálně přepnout do češtiny...

EDIT: přepnul jsem do angličtiny a už to přesně vidím- Past purchases je původní již zaplacená cena letenek, případný příplatek by se objevil až po vyhledání "náhradního" letu hned vedle něj, pokud by nešlo o změnu zdarma nebo pokud by měli ten formulář zrovna míň funkční než obvykle (nedávno se mi tam zobrazily úplně nesmyslné cifry 😂).

Avatar uživatele Lsd78
Lsd78

Včera jsem přiletěla z Lisabonu do Vídně a v pohodě mi na letišti uznali jízdenku na autobus jako podmínku pro transfer bez testu.

před rokem
michalbjal

Ahoj. A jak teda probíhá ta kontrola .Určitě bych , ale nepřiletěl někdy v noci. Takže jízdenka tentýž den ještě /bus,vlak/

před rokem
Avatar uživatele Lsd78
Lsd78

Přiletěli jsme do Vídně v 22.45, tam už čekala rakouska armáda a začala kontrolovat vyplněné dotazníky. Kdo neměl, mohl ho vyplnit na místě, ale pak si vystál pěknou frontu. Zkontrolovali osobní údaje a čas a destinaci spoje a mohla jsem jít. Jela jsem dál hned o půlnoci, takže to bylo bez problémů.

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

To je ta Entry-Transit deklarace? Tam se uvádí jen místo, odkud jsme přiletěli, v kolik a kam (letiště Vídeň), ale neuvádí se tam, jak a kdy budeme pokračovat ven z Rakouska, je to tak? Jestli teda těm popiskům u jednotlivých kolonek dobře rozumím...

před rokem
Avatar uživatele Lsd78
Lsd78

Ano, to je ten formulář. Uvádí se tam cíl cesty a zaškrtneš, že máš zajištěný výjezd z Rakouska. Oni si tam pak sami dopíšou číslo a čas spoje.

před rokem
Avatar uživatele
mirjur
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 988 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-08-19T11:47:28+02:00)

Checkbox pro výjezd z Rakouska je skutečně hned nahoře, ale žádný cíl cesty tam nemám... no nic, uvidíme na letišti. Dík.

Edit: Teď jsem přišel na to, že existují 2 verze téhož dokumentu. V té druhé je checkbox dole a uvádí se cíl cesty.

před rokem
Avatar uživatele trajgon6
trajgon6

Dá se ten formulář někde stáhnout? nebo ho rozdávají až při příjezdu

před rokem
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

posli mi do zprávy tvůj email, pošlu ti to tam

Dobrý den, prosím odkud máte informaci ohledně toho, že pokud z letiště ve Vídni ihned odjedu do ČR, nemusím předkládat negativní covid test? Díky!

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, oficiální informace na webu rakouského ministerstva mobility: https://goverdrive.portal.at/ind...wg5TNxCJWF

"general exemptions, regardless of where these people come from, apply to

...

-transfer passengers, provided that immediate departure is ensured (proof of a

flight, train, bus ticket, a taxi confirmation or similar)"

Dále pak mnohé zkušenosti uživatelů zde napříč webem (komentáře pod akcemi, ve fóru, pod články).

před rokem
michalbjal

Kryštofe o tom samozřejmě vím. Ale jde o to co uznají že. Pokud přílet v noci a člověk nemá šanci jet vlakem ten den nebo tím busem.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Přiletěl jsem před půlnocí, odjel po půlnoci, nebylo to tedy ten samý den. 🤣

michalbjal

Přestaňte tu prosím dávat zavádějící informace ohledně transferu z Vídně do česka či jinam bez korona testu.

Tohle může psát jen pověřená osoba , která ví , že testy jsou z Portugalska povinné. Už jsem si toho všiml tady několirát.

A ze dne na den se všechno mění.

Jsou to neověřené a zavádějící informace. Nikam nelze v klidu dnes cestovat. To co se někde napíše na neoficiálních stránkách tomu se nedá věřit.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jaké zavádějící informace prosím? Skoro denně tu někdo píše zkušenosti z Rakouska a jak to probíhá na letišti ve Vídni.

Informace jsou navíc psané na oficiálních portálech rakouské vlády, viz odpověď výše. Ano, podmínky se neustále mění, nicméně zrovna podmínka o bezodkladném tranzitu Rakouskem bez nutnosti prokazovat se testem se od počátku otevření hranic nezměnila ani jednou...

před rokem
michalbjal

Vážně? No pokud to tak opravdu je. Pak by asi opravdu měla stačit jízdenka na vlak nebo bus.

před rokem
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ano, opravdu to tak je, psala jsem na rakouske ministerstvo email, a jejich odpověď byla jak psal výše Kryštof. Stačí vypsat ten jejich dokument, napsat, že se jedná o tranzit a ukázat jízdenku na bus, vlak, popřípadě parkovací lístek. Otazka pár minut.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam jsi ještě nebyl!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Borobudur
ušetříš až 59%
A už tam budem?
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Porto
Portugalsko Přílet na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

Tramvaj (metro)

Z Porta jezdí na letiště přímá linka metra „E“ či spíše rychlodrážní tramvaje. Letiště spojuje s centrem, vlakovým i autobusovým nádražím, stejně tak jako s hlavním fotbalovým stadionem. Metro jezdí každých 20-30 minut a do centra vás zaveze za půl hodiny.

První tramvaj z centra Porta na letiště jede v 5:58, poslední z letiště v 0:42

Jízdenka na jednu hodinu stojí 2 EUR, je nutné vybrat lístek Z4 pro cestu přes 4 zóny, ještě před tím je však nutné si v automatu koupit kartu Andante za 0,60 EUR, na níž můžete libovolně dokupovat další jízdenky. 

Celodenní jízdné Andante 24 pak stojí 6,90 EUR pro 4 zóny a lze vyžívat jen v metru. Lístek Andante Tour na 24 hodin i pro autobusy stojí 7 EUR, na 72 hodin pak 15 EUR.

Autobusy

Na letišti zastavují i autobusy jedoucí do centra (601 a 602), cesta ale trvá přes 45 minut, cena jízdenky zakoupené u řidiče činí 2 EUR, případně v automatu za stejnou cenu + 0,60 EUR kartičku Andante, na kterou lze dobíjet další jízdenky. Linka číslo 604 jezdí jen do severní části Porta a není využitelná pro cestu do centra. V autobusech platí celodenní lístek Andnante Tour za 7 EUR.

Noční doprava

V noci jezdí z centra (Av. Aliados) autobus číslo 3M každých 60 minut. Odjezdy z centra jsou vždy v celou hodinu od 1:00 do 5:00, cesta na letiště podle jízdního řádu zabere 28 minut, jízdné shodné jako na denních autobusových linkách.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hGmjyqyn-lIGcodC_tazwnNZzeE]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Porto je oblíbený cíl pro cestování nejen po městě, ale i po slavné vinařské oblasti Údolí řeky Douro a celém severním Portugalsko. Pro tyto cesty bude nejvýhodnější půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí většina velkých nadnárodních firem i menší lokální půjčovny.

Všechny autopůjčovny přehledně porovnáte například přes web Rentalcars.com, přes který rovnou auto můžete i zarezervovat. Ceny se pohybují mezi 600 a 1 000 Kč za den.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Porto Francisco de Sa Carneiro