Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Při vyslovení názvu Kamčatka určitě zaplesá srdce nejednoho dobrodruha a milovníka přírody. Láká-li vás v létě spíše pobyt v divoké přírodě, hory, jezera, treky, rafting či rybaření, než válení se u moře, pak zbystřete. Ruský národní dopravce nabízí skvělý a levný tarif přímého letu z Moskvy do Petropavlovsku na Kamčatce. Když letenku zkombinujeme s levným přípojem například z Bratislavy, rázem máme v ruce bezkonkurenční balík letenek, díky kterým můžete uprostřed léta vyrazit do rajské přírody na konci světa. Není od věci podotknout, že standardní letenky z Prahy nebo Vídně do Petropavlovsku-Kamčatského v období letních prázdnin bez problémů atakují třiceti tisíci korunovou hranici.

Pokud vás láká téměř stejně vzdálený ostrov Sachalin, můžete za totožné peníze vyrazit i tam.

Tak jako tak vás čeká na cestě tam i zpět minimálně jednodenní pobyt v Moskvě, což není nikdy na překážku a nijak výrazně to nezacloumá s rozpočtem. Přípoj z Bratislavy do Moskvy kalkulujeme s odbaveným zavazadlem, neboť s příručním by do této oblasti letěl leda blázen.

Kamčatka

Kamčatka byla dlouhá léta nepřístupnou oblastí, proto je i v současnosti její příroda téměř nedotčená. Poloostrov tvoří na 160 vulkánů, z nichž jich je téměř třicet stále aktivních. Toto sopečné uskupení nemá nikde ve světě obdoby, proto jsou kamčatské sopky na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kamčatka je také poseta nespočtem jezer, řek, vulkanických jezírek a gejzírů. Tento kus pevniny na Dálném východě neláká jen na unikátní krajinný reliéf, ale také na velmi rozmanitou faunu i flóru, je zde například největší výskyt lososovitých ryb, především v Kurilském jezeře, spatřit tu můžete také třeba Medvěda kamčatského.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava
Bratislava BTS
Slovensko
VKO Moskva
Rusko
Moskva
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Moskva
Moskva VKO
Rusko
PKC Petropavlovsk-Kamčatskij
Rusko
Kamčatka
Zpáteční 8.5 hod letu (přímý let)
Moskva
Moskva MOW
Rusko
UUS Južno-Sachalinsk
Rusko
Sachalin
Zpáteční 8.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 24 500 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst u obou dopravců

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky lze nalézt v průběhu celého roku, přes letní prázdniny je nejzazší termín odletu z Moskvy do Petropavlovsku 17. července, délka pobytu je libovolná, a pak až od 4. září

Jsou během letu přestupy?

Vždy strávíte jeden či více dnů v Moskvě

S kým poletím?

Z Bratislavy do Moskvy poletíte low-costovým dopravcem Pobeda. Z Moskvy do Petropavlovsku poletíte pod značkou Aeroflot, avšak na křídlech společnosti Rossiya.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Malé příruční 36x30x27 cm (omezení Pobeda) a do podpalubí max. 20 kg (Pobeda). Velké příruční za příplatek 499 rublů / 182 Kč / směr

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Hledám dobrodruha, s kým se můžu střídat v noci na "hlídkách" :D

V létě na 3 týdny - dostat se do "divočiny" a v ní se cca 10 dní toulat jen se stanem (a nejspíš puškou) mezi jezery, sopkami a medvědy.

Bez CK, organizovaných výletů vrtulníky atd.

Kdo do toho se mnou půjde?

před 4 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Hned by som isla, ale uz na to nemam casove kapacity :/ Nevies nahodou ci je povinny na tieto rozne treky sprievodca?

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, mezi koupí letenek a odletem mi skončí platnost pasu. Je možno číslo pasu vyměnit nebo si letenky na současný pas raději nemám kupovat? Děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, číslo pasu není stěžejní, důležité je jméno. Číslo lze změnit klidně až na check-inu.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, jaká víza jsou zapotřebí k této cestě na kamčatu? Četla jsem, že potřebuju pozvání. Díky za info.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, na Kamčatku v současné době už standardní ruské vízum, ke kterému pozvání potřebujete vždy. Existuje však spousta agentur, která za poplatek (obvykle kolem 15 €) pozvání vystaví na počkání a zašlou e-mailem. Jinou možností je například domluvit se s hotelem, kde budete ubytováni, aby zvací dopis vystavil.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To budou fotky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam to bude krásný!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Gambie
ušetříš až 36%
To bude jízda!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Autobusem

Do centra Bratislavy se dostanete dvojicí autobusových linek. 

Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Máte možnost zakoupit papírové jízdenky v automatu uvnitř terminálu (přijímá i karty) nebo na zastávce (přijímá jen mince), ceny papírových lístků jsou následující:

 • přestupní na 30 minut – 0,90 EUR (stačí pro cestu na hlavní nádraží)
 • přestupní na 60 minut – 1,30 EUR
 • 24hodinový – 4 EUR

Druhou možností je platba kartou přímo v autobuse u žlutého mini-automatu. Zakoupit lze pouze 45minutovou přestupní jízdenku za 1 EUR, lze však podniknout pouze 1 přestup, při kterém opět musíte přiložit kartu k označovači (už se nestrhnou žádné peníze). Kompletní informace o jízdenkách na webu dpb.sk.

Na letiště jezdí tyto autobusové linky:

 • číslo 61 (jízdní řád): jede na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za 25 minut. Odjezdy jsou každých 7 až 20 minut, první spoj na letiště jede ve 4:45, poslední z letiště pak ve 23:35
 • číslo 96 (jízdní řád): spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
 • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu.

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedete do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na trolejbus 205 a pojedete do zastávky „Autobusová stanica“. Cesta zabere asi 40 minut a zaplatíte 1 EUR při platbě kartou uvnitř autobusu nebo 1,30 EUR za papírový lístek.

Mapa všech linek bratislavské MHD ke stažení například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Moskva
Rusko Přílet na letiště Moskva Vnukovo

Do Moskvy

Nejrychlejší cesta do centra vede vlakem Aeroexpress. Stanice je umístěna přímo v terminálu a do města jezdí na Kyjevské nádraží. Cesta zabere 40 minut a vlak jezdí každých 30 až 60 minut. Cena je stejná jako u ostatních linek Aeroexpressu na Domodědovo a Šeremetěvo, tedy 500 RUB na místě a 420 RUB při koupi online přes aeroexpress.ru. Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci. 

Levnější alternativou je cesta linkou 911 ke stanici metra "Salaryevo". Autobusy jezdí každých 10–15 minut a celková cesta do centra i s metrem vyjde asi na 75–80 minut. Jízdenka na autobus za 55 RUB se prodává u řidiče, lístek na metro za stejnou cenu pak koupíte na stanici metra v automatu nebo u pokladny. Z terminálu se dejte vpravo, projděte kolem parkovacího domu a první ulicí s chodníkem se dejte vlevo. Podejděte estakádu, přejděte ulici a jste na zastávce, viz orientační mapka.

Spojení na stanici metra "Yugo-Zapadnaya" zajišťuje autobusová linka 611, rychlejší spojení však představuje výše zmíněná trasa 911.

Další autobusová linky, kterou z Vnukova můžete využít, je číslo 32, viz mapa níže. Autobus 526 objíždí jen moskevská předměstí a cesta ke stanici metra Teplij Stan trvá více než hodinu.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1bTATxJXA8JgvYBqYNwo6Ay5C1-I]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Domodědovo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Cesta MHD z Vnukova na Domodědovo je následující:

 1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Kyjevské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra ve směru „Kurskaya“. Na čtvrté stanici – Paveletskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Hnědá linka je okružní, takže i když nastoupíte ve špatném směru, na stanici Kievskaya dojedete, byť za výrazně delší dobu. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
 3. Z Paveleckého nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Domodědovo rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto určitě lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Na letiště Šeremetěvo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

 1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Běloruské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra. Na druhé stanici – Belorusskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
 3. Z Běloruského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo, rovněž za 420 RUB.

Samotná cesta zabere minimálně 2,5 hodiny při celkové ceně 890 RUB

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1bTATxJXA8JgvYBqYNwo6Ay5C1-I]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Moskva Vnukovo

Zavřít boční panel
Kamčatka
Rusko Přílet na letiště Petropavlovsk-Kamčatskij

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Petropavlovsk-Kamčatskij

Zavřít boční panel
Moskva
Rusko Přílet na letiště v okolí Moskvy

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště v okolí Moskvy

Zavřít boční panel
Sachalin
Rusko Přílet na letiště Južno-Sachalinsk

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Južno-Sachalinsk