Nejen na Kamčatku během letních prázdnin se zastávkou v Moskvě. Letenky od 12 251 Kč

Jak akci využít?

Při vyslovení názvu Kamčatka určitě zaplesá srdce nejednoho dobrodruha a milovníka přírody. Láká-li vás v létě spíše pobyt v divoké přírodě, hory, jezera, treky, rafting či rybaření, než válení se u moře, pak zbystřete. Ruský národní dopravce nabízí skvělý a levný tarif přímého letu z Moskvy do Petropavlovsku na Kamčatce. Když letenku zkombinujeme s levným přípojem například z Bratislavy, rázem máme v ruce bezkonkurenční balík letenek, díky kterým můžete uprostřed léta vyrazit do rajské přírody na konci světa. Není od věci podotknout, že standardní letenky z Prahy nebo Vídně do Petropavlovsku-Kamčatského v období letních prázdnin bez problémů atakují třiceti tisíci korunovou hranici.

Pokud vás láká téměř stejně vzdálený ostrov Sachalin, můžete za totožné peníze vyrazit i tam.

Tak jako tak vás čeká na cestě tam i zpět minimálně jednodenní pobyt v Moskvě, což není nikdy na překážku a nijak výrazně to nezacloumá s rozpočtem. Přípoj z Bratislavy do Moskvy kalkulujeme s odbaveným zavazadlem, neboť s příručním by do této oblasti letěl leda blázen.

Kamčatka

Kamčatka byla dlouhá léta nepřístupnou oblastí, proto je i v současnosti její příroda téměř nedotčená. Poloostrov tvoří na 160 vulkánů, z nichž jich je téměř třicet stále aktivních. Toto sopečné uskupení nemá nikde ve světě obdoby, proto jsou kamčatské sopky na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kamčatka je také poseta nespočtem jezer, řek, vulkanických jezírek a gejzírů. Tento kus pevniny na Dálném východě neláká jen na unikátní krajinný reliéf, ale také na velmi rozmanitou faunu i flóru, je zde například největší výskyt lososovitých ryb, především v Kurilském jezeře, spatřit tu můžete také třeba Medvěda kamčatského.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava
Slovensko
Moskva
Rusko

od 4 060 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2.5 hod letu Rezervace na pobeda.aero
Moskva
Rusko
Petropavlovsk-Kamčatskij
Rusko

od 8 191 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 8.5 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Moskva
Rusko
Južno-Sachalinsk
Rusko

od 8 191 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 8.5 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 06. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 24 500 Kč. Ušetříš přibližně 50 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst u obou dopravců

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky lze nalézt v průběhu celého roku, přes letní prázdniny je nejzazší termín odletu z Moskvy do Petropavlovsku 17. července, délka pobytu je libovolná, a pak až od 4. září

Jsou během letu přestupy?

Vždy strávíte jeden či více dnů v Moskvě

S kým poletím?

Z Bratislavy do Moskvy poletíte low-costovým dopravcem Pobeda. Z Moskvy do Petropavlovsku poletíte pod značkou Aeroflot, avšak na křídlech společnosti Rossiya.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Malé příruční 36x30x27 cm (omezení Pobeda) a do podpalubí max. 20 kg (Pobeda). Velké příruční za příplatek 499 rublů / 182 Kč / směr

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Hledám dobrodruha, s kým se můžu střídat v noci na "hlídkách" :D

V létě na 3 týdny - dostat se do "divočiny" a v ní se cca 10 dní toulat jen se stanem (a nejspíš puškou) mezi jezery, sopkami a medvědy.

Bez CK, organizovaných výletů vrtulníky atd.

Kdo do toho se mnou půjde?

před 3 měs
Andrea

Hned by som isla, ale uz na to nemam casove kapacity :/ Nevies nahodou ci je povinny na tieto rozne treky sprievodca?

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, mezi koupí letenek a odletem mi skončí platnost pasu. Je možno číslo pasu vyměnit nebo si letenky na současný pas raději nemám kupovat? Děkuji.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, číslo pasu není stěžejní, důležité je jméno. Číslo lze změnit klidně až na check-inu.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, jaká víza jsou zapotřebí k této cestě na kamčatu? Četla jsem, že potřebuju pozvání. Díky za info.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na Kamčatku v současné době už standardní ruské vízum, ke kterému pozvání potřebujete vždy. Existuje však spousta agentur, která za poplatek (obvykle kolem 15 €) pozvání vystaví na počkání a zašlou e-mailem. Jinou možností je například domluvit se s hotelem, kde budete ubytováni, aby zvací dopis vystavil.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 83%
A už tam budem?
ušetříš až 71%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 41%
To bude jízda!
Zavřít boční panel
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Do Bratislavy se dostaneme dvojicí autobusových linek. Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Na 30 minut za 0,90 €, na 60 minut za 1,20 € a na celý den za 3,50 €. Lístky koupíte v automatu na zastávce (jen mince) nebo uvnitř terminálu (mince, bankovky i platební karty).

 • číslo 61: jezdí na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za půl hodiny. Odjezdy jsou každých 15 až 20 minut,
 • číslo 96: spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
 • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu,
 • více o MHD v Bratislavě

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedeme do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na autobus 78 a pojedete do zastávky „Mlynské Nivy“, poblíž které se autobusové nádraží nachází. Zaplatíme 0,90 € a cesta potrvá asi 40 minut.

Přímo z bratislavského letiště jezdí autobusový spoj do Vídně, kde zastavuje na letišti i v centru.

 • Slovak Lines jezdí zhruba každou hodinu za ceny od 1 €. Cesta na letiště do Vídně zabere hodinu, do centra města pak hodinu a půl.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Rusko Přílet na letiště Moskva Vnukovo

Do Moskvy

Nejrychlejší cesta do centra vede vlakem Aeroexpress. Stanice je umístěna přímo v terminálu a do města jezdí na Kyjevské nádraží. Cesta zabere 40 minut a vlak jezdí každých 30 až 60 minut. Cena je stejná jako u ostatních linek Aeroexpressu na Domodědovo a Šeremetěvo, tedy 470 RUB na místě a 420 RUB při koupi online přes aeroexpress.ru. Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci. 

Levnější alternativou je cesta autobusem 611 ke stanici metra červené linky číslo 1 „Yugo-Zapadnaya“ nebo linkou 911 ke stanici metra "Salaryevo". Autobusy jezdí každých 10–15 minut a celková cesta do centra i s metrem vyjde asi na 75–80 minut. Jízdenka na 90 minut platná i pro jednu cestu metrem stojí 55 RUB. Linka stojí na druhém nástupišti ve směru od terminálu.

Rychlejší spojení na metro "Yugo-Zapadnaya" zajišťuje speciální letištní autobus, který jede bez zastávky jednou za 15-30 minut a za 150 RUB (jízdenka navíc neplatí na metro), časová úspora oproti lince 611 se však nevyplatí a je zbytečné toto spojení využívat.

Další autobusová linky, kterou z Vnukova můžete využít, je číslo 32.

Linka je v provozu od 5:00 do 1:00.

Na letiště Domodědovo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Cesta MHD z Vnukova na Domodědovo je následující:

 1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Kyjevské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra ve směru „Kurskaya“. Na čtvrté stanici – Paveletskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Hnědá linka je okružní, takže i když nastoupíte ve špatném směru, na stanici Kievskaya dojedete, byť za výrazně delší dobu. Jízdenka na metro stojí 50 RUB.
 3. Z Paveleckého nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Domodědovo rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto určitě lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Na letiště Šeremetěvo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

 1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Běloruské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra. Na druhé stanici – Belorusskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Jízdenka na metro stojí 50 RUB.
 3. Z Běloruského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo, rovněž za 420 RUB.

Samotná cesta zabere minimálně 2,5 hodiny při celkové ceně 890 RUB. 

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1bTATxJXA8JgvYBqYNwo6Ay5C1-I]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Moskva Vnukovo